Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamma miaa.

Jak trzeba napisać podanie?Na podwójnym papierze kancelaryjnym czy jednej kartce

Polecane posty

Gość mamma miaa.

Pomocy dziewczyny! Piszę odwołanie do przedszkola i nie zmieści się ono na jednej str papieru kancelaryjnego. Gdzie mam więc kontynuować? Na odwrocie tej strony, czy pominąć i pisać na kolejnej, czyli 3 jak jest złączona podwójna kartka? W ogóle to jak lepiej wystosować takie pismo? Napisać odręcznie czy na kompie i sobie wydrukować i się podpisać? Co będzie lepiej odbierane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha ha he he hi hi ho
Nie dziwię się że ci dziecka nie przyjęli jak taka nieogarnięta jesteś :O napisz na kompie, drukuj dwustronnie i podpisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxzxz
Pracuję w urzędzie i nie przypominam sobie abym w czasie tych lat jakie minęły mi tam widziała kiedykolwiek podanie, pismo albo wniosek na papierze kancelaryjnym. Ludzie allbo piszą na komputerze albo na zwykłym papierze odręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma miaa.
dobrze, że Ty jesteś ogarnięta:o Pierwszy raz piszę takie coś. Chyba mam prawo zapytać. W szkole (wieeele lat temu) uczono nas pisać podań na jednej str. Nie pamiętam jakby to było, gdyby tekst był dłuższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma miaa.
a jaki to zwykły papier? wyrwany z zeszytu A4? Skoro już widzisz takie pytania, to może byłabyś łaskawa mi odpowiedzieć na pytanie? Czy pisze się na odwrocie kartki czy na kolejnej i na odwrocie zostawia się puste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma miaa.
takie podania* miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha ha he he hi hi ho
Pisze się po dwóch stronach kartki :O dlatego napisałam-wydrukuj dwustronnie. Też od wielu lat pracuję w administracji i nawet najprostszy ludzie nie mają problemu z formą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha ha he he hi hi ho
Najprostsi-t9 mi zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisz na komputerze. A jak nie masz możliwości to na zwykłym białym lub a4 w kratkę, jak się nie zmieści to na drugiej kartce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieukkkkkkkkk
mamusia po łopatologii, a co do szkoły to nie łaska było chodzić, pieprzyć się umiałaś a nauczyć już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma miaa.
po łopatologii to może ty jesteś kretynko! czy na kafeterii oprócz teneryfy jest ktoś normalny, kto potrafi odpowiedzieć w temacie i nie wyzywać, pajacować? wielkie uczone się znalazły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna pisze, ze na odwrocie
druga, ze na drugiej kartce, wiec jak to wreszcie jest damy z administracji? kazda inaczej funkcjonuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna pisze, ze na odwrocie
nieuk bystrzacho, zakonnico pierdolona, ty to pewnie sie grzmocilas, ale z ksiezami na zakrystii:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam nic do rodzin wie
podania w dzisiejszych czasach pisze sie na kompie i dwustronnie drukuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jesteście beznadziejne, ta od tekstu o pieprzeniu najbardziej:o Podanie piszesz na komputerze, odręczne będzie źle odebrane - teraz mało kto pisze odręcznie, głownie ludzie starsi. Drukujesz dwustronnie lub jednostronnie i wtedy spinasz kartki zszywaczem. Podpis oczywiście odręczny. Data i miejscowość w lewym górnym rogu, dane osoby, do której kierujesz podanie (np. dyrektor przedszkola wraz z adresem przedszkola) w prawym górnym rogu nieco niżej niż data.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wqwwwwwwwwwwww
ja zawsze pisze na 2 kartce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaha, aleinteligencja
Data i miejscowość w lewym górnym rogu, dane osoby, do której kierujesz podanie (np. dyrektor przedszkola wraz z adresem przedszkola) w prawym górnym rogu nieco niżej niż data. xxx chyba odwrotnie:D, cale zycie tak pisze podania i takie też otrzymuje korespondencje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany, oczywiście, że odwrotnie!!! Sorki, pomyliłam lewą z prawą:P Data w PRAWYM górnym rogu, dane w LEWYM...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma miaa.
łakowilk - Serdeczne dzięki! Za wskazówki również, choć umiem pisać podania, w sensie co gdzie ma być i co zawierać...Rozpisałam się na 2str na brudno i nagle uświadomiłam sobie gdzie pisać tą drugą stronę. Nigdy podanie nie przekraczało jednej str. Dyrekcja przedszkola nie mówiła w jakiej formie (odręcznie czy wydrukowane) ma być, tylko żebym poparła swoje odwołanie wieloma konkretnymi argumentami. Dzięki, w takim razie zabieram się za pisane na komputerze i wydrukuję dwustronnie. Jasne, podpis własnoręczny:) A jeśli chodzi o nick "nieukkkkk", to mnie jedynie rozśmieszył:D Chodziłam do szkoły, a dziecko było potem, więc nie wiem co ma pieprzenie do umiejętności pisania podań:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma miaa.
Dziewczyny, ja to wiem. To już miałam napisane: moje dane, datę z miejscowością, poniżej Do Dyrekcji.... , dalej drukowanymi ODWOŁANIE, następnie od akapitu zwracam się z uprzejmą prośbą bla bla bla...Następnie od akapitu argumentacja....dalej znów od akapitu Proszę o pozytywne..... na koniec w linii z danymi adresata : z poważaniem i poniżej mój podpis:) kurczę pieprzyłam się, ale coś tam jeszcze pamiętam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość INSTRUKCJA PISANIA PODAN
....................................................................KRAKÓW, 14-04-2013 ANNA KOWALSKA ZAM. UL. ZIELONA 4 00-000 KRAKÓW ........................................................Wydział Oświaty/Dyrektor Przedszkola itp ...............................................................Adres ........................Odwołanie.................... Treść z uzasadnieniem. .................................................Podpis Najlepiej żebyś wydrukowała,jeżeli nie masz takiej możliwości to napisz odręcznie-wyraźnie. Gdy zabraknie miejsca na pierwszej stronie należy kontynuować NA ODWROCIE. Obecnie nie stosuje się pisania jednostronnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość INSTRUKCJA PISANIA PODAN
Kropki po lewej stronie oznaczają że należy wyrównać do prawej, kropki po obu stronach oznaczają,że należy wyśrodkować. Treść tekstu należy wyjustować. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma miaa.
Instrukcja - dzięki wielkie. jak samo pytanie w temacie wskazuje jedynie właśnie nie wiedziałam z tego wszystkiego czy pisze się jednostronnie czy dwustronnie. Reszta jest mi znana, zabieram się do pisania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abaryba
sprawdź argumenty bo to one decyduja a nie liczba stron. Spełniasz warunki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma miaa.
tak, spełniam, 3 z nich, czyli oboje pracujemy, dziecko będzie miało ukończone lata, jesteśmy z rejonu (choć wiadomo, że rejonizacji już nie ma, ale oni sprawdzają adresy) są jeszcze takie kryteria jak: samotna matka, dziecko z rodziny zastępczej, rodzic z orzeczeniem... sprawdziłam wszystkie argumenty, skróciłam zdania do minimum, po prostu dużo napisałam, co uważam za ważne i stosowne w takim odwołaniu. Nie chodzi o to, żeby lać wodę, ale musiałam to wszystko ująć. Ręcznie wyszło mi półtorej str z tymi wszystkimi odstępami na nadawcę,adresata,daty,podpisy,akapity itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abaryba
spróbuj wcześniej pogadać z dyrektorka. Chyba, że już jesteś po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wqwwwwwwwwwwww
a jest na liscie rezerwowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma miaa.
jestem po, kazała sama mi napisać odwołanie i wtedy na listę rezerwową ją wrzuci. byłam w piątek popołudniu i w pon od rana mam iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tildone
nie sadzilam ze w dzisiejszych czasach ktos moze miec problem z napisaniem banalnego pisma, jakie wy macie wyksztalcenie i gdzie pracujecie ze forma prostego pisma was przerasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×