Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Rewia_Nowego_Domku

Jak urządzić małe mieszkanie?

Polecane posty

Gość Rewia_Nowego_Domku

Witam, niedługo z mężem kupujemy mieszkanie - 56m2. Czyli salon z aneksem kuchennym, sypialnia z garderobą (lub pokoikiem dla niemowlaka), 1 mały pokój (na razie gościnny), łazienka z wc. I niby wiem, co chcę, ale kompletnie nie mam pomysłu jak urządzić mieszkanie. Chciałabym mieć salon z aneksem zrobiony na nowocześnie, a sypialnie w stylu vintage (np. śliwkowe ściany z kawałkiem jakieś fajnej tapety i do tego białe meble - niby stare ale nowe :). Macie jakieś pomysły jak fajnie zagospodarować mieszkanie, możecie napisać jak macie u siebie. Chciałabym żeby było ładnie i nietypowo, interesują mnie różne podwieszane sufity itp :-) POZDRAWIAM CIEPŁO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DWQ
CO naszalejesz z takim metrażem ? dla porównania ci powiem że u mnie w domu przeciętny pokój ma 30 m kwadratowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rewia_Nowego_Domku
Np. nie wiem jakich kolorów użyć żeby wszystko dopasować, na jaki kolor zrobić łazienkę, chcę też kupić luksfery i wstawić w ścianę łazienki i też nie wiem jaki kolor żeby było fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rewia_Nowego_Domku
Do DWQ - niestety nas stać tylko na takie mieszkanie :) I nie pytam o metraż tylko jak urządzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsff
to nie jest male mieszkanie. jest całkiem spore. małe to jest 25-35 metrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rewia_Nowego_Domku
Czy nikt nie urządza mieszkania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DWQ
jak chcesz optycznie powiększyc to wyłącznie używaj jasnych kolorów, duzo luster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rewia_Nowego_Domku
jak urządzacie swoje mieszkania. podzielcie się pomysłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym Ci poradziła poszperać w necie na jakiś blogach wnętrzarskich, stronach architektów - tam zwykle jest sporo zdjęć. Ja mogę Ci polecić tych architektów: http://www.n-design.pl/ W galerii jest bardzo dużo ich aranżacji - z pewnością coś cię zainspiruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, blogi wnętrzarskie to rzeczywiście super sprawa - tam można znaleźć wiele fajnych inspiracji oraz pomysłów na to jak samemu przerobić jakiś mebel czyli projekty z cyklu do it yourself.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja skusiłabym się jednak na ofertę biura projektowego, np. tego, o którym wspomina sonia2011 bo mają kompleksowe to urzadzanie wnętrza - projket, realizacja i czuwanie nad koncowym efektem. Poza tym projektant może nasze nieposklejane marzenia przełożyc na rzeczywistość i nawet mniejszymi kosztami (a ładnie) urządzi nam wnętrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie odnawiam mieszkanie, rowniez mam malenkie. O nowoczesnosci sie nie wypowiadam, bo nie lubie, a co do sypialni, to mi sie podobaja meble drewniane pomalowane na bialo lub kremowo z przecierkami, ktpre sprawiaja wrazenie starosci. Lubie tez decoupage. Ja wlasnie wczoraj malowalam swoj pokoj, nie mam zbyt wielkiego pola do popisu z uwagi na brak funduszy, mam stare meble - resztki socjalistycznej mebloscianki z dorabianymi drzwiami. Pomalowalam ja w odcieniach zieleni i fioletu, do tego sciany w dwoch odcieniach zieleni, dodatki w tych kolorach juz mam. Pozostala mi jedna szafka i drzwi do malowania, zastanawiam sie na decoupage na drzwiach i nad zrobieniem szablonu ktory wykorzystalabym na scianach i meblach (szukam wzorow secesyjnych - kwiaty i liscie, moze ktos ma jakies obrazki na ktore warto popatrzec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do małego mieszkania polecane są jasne kolory,które rozświetlają wnętrze i optycznie je powiększają.Dobyrm pomysłem jest zastosowanie luster w strategicznych miejscach,by stworzyć wrażenie większej przestrzeni. Malując pamiętaj o suficie - fajnie wygląda pomalowany na kolor ścian lub kontrastowo do nich (ale nie biały). Na małym metrażu dobrze sprawdzają się szafy z zabudową do sufitu - zyskujesz wtedy nieco więcej miejsca.Proponuję również łóżko na podwyższeniu - szufladę pod spodem można wykorzystać jako dodatkowy schowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uważam, że warto skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta , albo biura projektowego, które zastosuje odpowiednie rozwiązania, które pomogą np zaoszczędzić miejsca , ale także warto przejrzeć profile na facebooku tych firm, i tam można znaleźć wiele inspiracji np n-design

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróciłam dziś w nocy
56 metrów i trzy pokoje? to muszą być starszne klity, ja mam 53 metry i dwa pokoje z osobną kuchnie , własnie skoncyzlam urzadzac prawie, sypialnie mam w czerwieni, kuchnie biel, styl angielski , dodatki żółte, w łazience mma brąż z kremem , glazurę dragon smok, z chińskimi smokami , dodtaki w brązie, jeszcze czeka mnie wykańczanie salonu , tam mam narazie szary komplet wypoczynkowy , plus brażowe zasłony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama ma mieszkanie 48m2 w salonie tzn w pokoju dziennym ma na glownej scianie lustro, sofe narozna ze skory, sciany w kolorze kawy z mlekiem - na tym zdjeciu nie widac, ale jak cos wysznypie to pokaze http://www.voila.pl/455/zk1jg/?1 tak wyglada podloga http://www.voila.pl/463/i4pt4/index.php?1 tak wyglada przy oknie http://www.voila.pl/465/kkhkt/index.php?1 maja nowoczesny regal pod telewizor, oswietlony - duze tv Tak wyglada przedpokoj ( tylko kawalek sciany mam, ale wystarczy ) http://www.voila.pl/466/59pvi/ Pokoj mojego brata jest fioletowy, po srodku tapeta, duza szafa z lustrami taka co sie ja przesuwa, brazowa sofa 3 osobowa, biurko, maly stolik, na scianie ma powieszona gitare, 2 rakiety do tenisa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doktor hydel
A ta sofe to mozna z tym dziadkiem kupic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doktor hydel
szkoda bo sie milo prezentuje na tej sofie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beautifil_day
z małymi to zawsze jest kłopot, ale lepiej jest mieć małe, ciasne, ale własne niż wynajmować ogromną przestrzeń. Jak się dobrze pomyśli to można sprawić, by mieszkanko było bardzo funkcjonalne, może jak się nie ma pomysłu, jak je urządzić to warto zatrudnić do tego profesjonalistów, jak np firmę N-design, specjaliści na pewno pomogą Ci w urządzenia mieszkania,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja-myla
no też nie wydaje mi się, żeby metraż miał jakieś znaczenie, można i małe mieszkanko, kawalerkę urządzić w bardzo fajny sposób, więc nie ma co się martwić. Ale wydaje mi się, że warto poszukać po prostu inspiracji, jak mam ono wyglądać, a jak sama nie potrafisz to może nie głupim pomysłem byłoby zatrudnienie jakiegoś projektanta wnętrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bursztynwa_komnata
oj tam kłopot od razu, nie ważne, że małe i ciasne, ważne, że własne. Poza tym może się nam tylko tak wydaje, że trudniej coś wymyślić i zaprojektować, może wystarczy dobrze poszukać inspiracji??? dla mnie skarbnicą wiedzy jeśli chodzi o pomoc w urządzaniu mieszkania jest portal dom.eu. Tam jest dosłownie wszystko, czego potrzeba jeśli chodzi o urządzenie domu, czy mieszkania. A jak nie ma czegoś, jakiejś odpowiedzi można pytanie zadać w specjalnej zakładce. Nic się nie martw, tylko szukaj inspiracji tam, gdzie się tylko da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allinka34
Co do waznych rzeczy związanych z drzwiami które to najczesciej i tak zostawia sie na koniec polecam szczególnie zapamietać ten adres www.platinumdesign.pl/ Polecam naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluunskowa
To prawda ze czesto własnei takie niewielkie rzeczy jak drzwi sa doskonałym rozwiązaniem i tutaj stanowia takie dopełnienie naszego wystroju wnetrza. Wiec warto skupic sie na najlepszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można zawsze poprosić o pomoc projektanta wnętrz np http://secretart.com.pl/ bo samemu ciężko czasem odpowiednio zagospodarować małą powierzchnię, a mieszkanie powinno jak najlepiej Ci służyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelia334
My też własnie korzystalismy z porad projektanta i ten sam podsunął nam firme Platinum design o której wspominaliście w kontekście drzwi. Wiec musi to tez o czymś swiadczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość arek
witam.Do malych mieszkań polecam łóżko chowane inaczej półotapczan www.lozkachowane.za.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumie tak, jesli własnie zalezy nam na modnym i fajnym mieszkanku to spokojnie mozemy zainwestowac w takie drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×