Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość słodkaaaaa

Jaki miod najlepszy?

Polecane posty

Gość słodkaaaaa

W sklepach jest wybór miodu, rozne rodzaje, kupiłam nektarowo wielokwiatowy,..a jaki jest najlepszy? I czy tyje sie od miodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słyszałam ze bardzo dobry jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehem ehem
lipowy jest bardzo smaczny...no jak pszczółki są dokarmiane cukrem to nie jest już taki naturalny ....ale ogólnie bardzo zdrowa rzecz..ile kosmetyków jest na jego bazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iuyt
Jak to jak pszczółki są dokarmiane cukrem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielokwiatowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeenny
a ja lubie spadziowy. mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka1
A ja od wielu lat jestem wierna firmie Nektar. Uwielbiam ich miód wielokwiatowy. Unikam sztucznych miodów. Miód jedzony z umiarem nie tuczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabiorę tu głos jako żona pszczelarza :) Otóż, moi drodzy , w tym roku , łaskawym dla pszczelarzy, mieliśmy dwa miodobrania - w pierwszym odwirowaliśmy miód akacjowy , w drugim lipowy. Wielokwiatowego ( najwcześniejszego) nie było, z racji bardzo chłodnej wiosny. Po prostu roslinki słabo kwitły i marnie nektarowały. Pszczoły, cokolwiek zebrały w rzadkich przebłyskach słońca, zaraz zjadły i siedziały w ulach nadal głodne i złe ! Tak było u nas ( w Wielkopolsce), ale w innych rejonach Polski może była innna pogoda i miód wielokwiatowy niewykluczony! No i teraz, po głównych w naszym rejonie pożytkach, należy pszczoły zakarmić przed zimą roztworem cukru - bo przecież miód to ich zapasy na dłuuugą zimę. Gdyby pszczelarz tego nie zrobił, pszczoły padłyby z głodu. ! One ten syrop pobiorą z tzw. podkarmiaczek i wsadzą znowu w puste plastry. I to jest ich żelazna rezerwa! Oczywiście nieuczciwy pszczelarz może to znów odwirować i wcisnąć klientom, mówiąc, że to miód! Są specjalne testy wykrywające zafałszowania miodu zwykłym cukrem, ale dla zwykłego miodojada niedostępne. Trzeba po prostu znaleźć uczciwego, zaufanego pszczelarza i nawiązać z nim długoletnią przyjaźń ;) Miodki, moim zdaniem najlepsze, to miody gatunkowe - lipowy, akacjowy, gryczany, spadziowy ( rarytas!), wrzosowy (rzadkość!)I te są najdroższe. Wielokwiatowy chyba popularny , a najtańszy rzepakowy ( chociaż ja go lubię ze względu na znakomitą konsystencję- biały, podobny do smalcu, śietnie smarowalny, i nie ścieka z kromala :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprostu kaska
moim zdaniem najlepszy wrzosowy jeszcze jak z mazur to uhmmmmmmmmmmmm palce lizac. tak kocHANI BO NA MAZURACH SA NAJLEPSZE MIODY WRZOSOWE CZARNE JAK SMOLA I PYSZNE niestety sa to miodkiz zgornej polki i sa bardzo drogie :(. ale jak jade w tamte rejony to sie w jnie zaopatrzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwazam ze...
akacjowy, ale jest dosc drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
o! Farmerka :)) jako prawnuczka, wnuczka, corka i siostra pszczelarzy zgadzam sie z twoja wypowiedzia - i lubie wszystkie miody, na spadziowy i wrzosowy wywozilismy pszczoly do lasow - robilo sie taka podroz ciemna noca , zeby pszczol nie meczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadziowy miod
jest najbardziej wartosciowy - moj ojciec mial pszczoly i stad wiem jaki miod jest najlepszy pod wzgledem odzywczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
guzik prawda - kazden miod jest o takiej samej wartosci - jedynie smak sie zmienia w zaleznosci od kwiatow - a jest miod wiosenny letni i jesienny - jeden sie konserwuje dobrze inny mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuję wielokwiatowy nektarowy i tylko i wyłącznie jednej firmy - Apis :) w Makro zaopatruję się w wieeelki słój (1,4 kg) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W hipermarketach sa miody chińskie ,nawet to nie sa miody tylko słodziki ,najlepiej u pszczelarza zawodowego kupować nie u handlarzy .Od lat kupuje miód w pasiece MIODY BESKIDU z Twardorzeczki to jedni z najlepszych pszczelarzy w Polsce , miód spadziowy kupuje od nich słoikami jest tak pyszny i wiem ,ze mogę im zaufac to godna i zaufana firma. pozdr EWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sialalalalalalaaaaa
w tv oglądałam program o jedzeniu i na temat miodu było m.in. powiedziane, żeby sprawdzać skąd ten miód pochodzi, tzn. czy z od jednego producenta czy od wielu, zaraz poleciałam sprawdzić swój słoik miodu , a na nim mniej więcej napisane jest , że miód z mieszanek z krajów unii uroperskiej i spoza unii :O ,a miód jest niby lipowy... przy następnym słoiku sprawdzę lepiej co kupuję ,a który miód jest najlepszy to zależy od osobistych smaków, ja lubię najbardziej gryczany :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woerfweof
Kilka lat temu na mazurach udało mi sie zakupic miod chabrowy, byl cudowny ale nigdy potem go nigdzie nie znalazlam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soda................
spadziowy,wrzosowy,gryczany - to moje ukochane smaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce wyprzedaży
spadziowy, lipowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszczelarz
kochane kobiety mogę wam zaoferowac miód z własnej przydomowej pasieki.polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
ja najbardziej lubię wielokwiatowy z prywatnej pasieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tratafara
a mnie pszczelarz mówił, ze spadziowy jest robiony z odchodów robali :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwUser
re:tratafara Dlaczego miód spadziowy błędnie kojarzony jest z odchodami mszyc? Mszyce żerują na drzewach iglastych żywią się ich sokiem. Pasożyty te pobierają duże ilości soków ze względu na małą ilość białka w drzewach, które jest dla nich pożywieniem. Pochodzenie miodu zawdzięczamy faktycznie mszycom i czerwcom. Ich otwór gębowy zbudowany jest z narządu kłująco-ssącego. Mszyce posiadają w układzie pokarmowym narząd zwany syfonem, który znajduje się po obu bokach odwłoku mszycy. Znajduje się on przed żołądkiem, dlatego przefiltrowane soki nie przechodzą przez żołądek i nie mogą być nazwane odchodami. Mszyca wydziela soki przez syfon w postaci spadzi. Wydzielają ją kropelkami na zewnątrz, spadź tą pszczoły przerabiają na miód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobre właściwości posiada Miód Manuka vitamarket.pl/k272-Miod-Manuka.html z Nowej Zelandii. Wykorzystywany jest w leczeniu wielu schorzeń a wśród nich m. in. smarowania trudnogojących się ran ( w tym ran odleżynowych) czy wrzody zołądka albo refluks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×