Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xenna

jaki OFE wybrać?pomożecie?

Polecane posty

Jaki OFE jest w chwili obecnej najkorzystniejszy? Znalazłam ranking http://www.rankingofe.com/ tylko nie znam się na tym, jak się to odczytuje i według czego sie ocenia? POMOŻECIE?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenuś_901107
Najlepsze jest GENERALI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Losowanie OFE już niebawem, więc najważniejsze to nie dać sie wylosować, bo choć za zmianę funduszu obecnie się nie płaci, to po co dodatkowo tracić czas na biurokrację. Najważniejszym elementem przy wyborze funduszy emerytalnych są osiągane przez nich wieloletnie stopy zwrotu z aktywów. Poza tym trzeba wybrać fundusz sprawdzonego i znanego nam Towarzystwa, sprawdzić, czy jakość obsługi nas satysfakcjonuje, i czy mamy łatwy dostęp do naszego konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marllenak
Przede wszystkim nie dać się wylosować, bo w losowaniu biorą udział fundusze, które są w tyle na rynku i maja mało klientów. Spokojnie samemu mozna coś wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem po śniadaniu
a po diabła wybierać? i tak nie zobaczycie wpłaconych pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro mam wybór, to z niego korzystam. Myślę, że i tak nie mamy wiele do powiedzenia w sprawie emerytur, co nie znaczy, żeby ZUS za nas decydował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marllenak
Lepiej mieć mały zysk niż nie mieć nic. Ja wolę wiedzieć co się z moimi pieniędzmi dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tresska
Ale jakby nie było wyboru, to by się z pewnością ludzie burzyli, że nie mogą sobie sami wybrać. Taka nasza natura. A wracając do pytania to ja bym rozważała trzy fundusze: ING, Generali i PZU Złota Jesień. PZU widziałam, że się trochę modernizuje. Logo zmienili, wprowadzają nowoczesne systemy obsługi klienta. Pozostałe sa według mnie na podobnym poziomie. Nie wiem które wezmą udział w lipcowym losowaniu, na pewno te mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniakiniaT
Moi rodzice mają w PZU i nigdy na obsługę nie narzekali. Ale zgadzam się, że ma to znaczenie. Poza tym pod uwagę trzeba wziąć efektywność inwestycyjną funduszu, poziom podejmowanego ryzyka inwestycyjnego, koszty i wiarygodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuulipannek
Zdecydowanie wolę wybrać fundusz, który nadmiernie nie ryzykuje. Wiadomo, ryzyko w inwestycjach się opłaca, bo można więcej zarobić, ale stracić można także więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorfin
Zdecydowanie polecam generali lub ing! A mysleliście juz nad czyms dodatkowym? Zeby zabezpieczyc siebie i swoja rodzine na przyszlosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorfin
bardzo fajnie , że młodzi ludzie w końcu zaczęli interesować się swoja przyszłością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość góraloss
Szkoda, że nie każdego będzie stać na to, żeby o tę starość zadbać. Dlaczego Generali i ING? Byłaś w obu? Wydawało mi się, że Generali trochę przysłabło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorfin
Moja mama pracuje w Zusie , ja pracuje dla firmy Nordea, mysle ze narazie sa to najlepsze fundusze na rynku. Wlasnie to jest problem , ze wielu nie stac na odkladanie samemu na ta nasza przyszla emeryture, ale problemem jest tez to , ze polacy nie potrafią oszczędzać. Dla swoich klientów robimy coś w stylu planu oszczędzania , znajdujemy im te oszczędności i wiele osób naprawde zaczyna te pieniazki odkladać na funduszach inwestycyjnych. oczywiscie nie u kazdego znajdzie sie ta oszczednosc ;/ ale mysle ze warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorfin
ale widze, ze temat na czasie, nie spodziewalam sie tego na kafeterii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulka*8*8
Nie twierdzę, że sama idea funduszu, czy to I czy II filar jest zła, wręcz przeciwnie, uważam, że odkładanie na emeryturę powinno być obowiązkowe. Ale ZUS nie działa poprawnie. OFE także było dobrym pomysłem, tylko po co zmniejszać tak bardzo te składki, z 7,3 do 2,3%, tworząc subkonta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Władzimira66
Składki do OFE mają wzrastać, póki co wzrost przewidziany jest na pięć lat, czy dojdzie do stawki 7,3% nie wiadomo, myślę, że jeszcze trochę zmian zostanie wprowadzonych. Tak czy inaczej ja zarządzam swoimi finansami w każdym możliwym aspekcie, nawet jeśli nie są do duże pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wam powiem ze wsztskie pieniadze schowam w zusie. dlaczego? bo to panstwowa piramida, ktora jak upadnie bedzie mi gwarantowac roszczenia bezposrednio ze skarbu panstwa... narazie mlody jesem i dokumentuje wszelkie platnosci to tego molocha, zeby kiedys zagarnieta kase odzyskac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_28wwaaawa
chcesz wiedziec co sie dzieje z Twoimi pieniędzmi? Już mówię. Przejadają je terazniejsi emeryci, niektorzy calkiem młodzi. Jak dozyjesz emerytury to niewiem kto Ci ją wypracuje bo ludzie nie beda juz dawac sie doić jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irmina0000
Nie jestem przekonana, czy się ta kasę odzyska, bo już raz czytałam, o takim co próbował i nie wyszło :-) Ale wiem, że jeszcze przez kilka lat wiele się nie zmieni względem ZUS i OFE, więc trzeba korzystać z możności wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystek___33
Coś się z pewnością zmieni, chociażby wysokość składki do OFE, będzie wynosiła 3,5% Inne zmiany też będą, kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadźźźźka3321
Wybór funduszu nigdy nie był trudny, a jak już znieśli płatne zmiany, to zupełnie nie rozumiem wymówek. W tym roku wylosowanych zostało dwa razy więcej ludzi niż w 2010 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla pekińczyka np.
GENERALI albo ING są na górze, to sobie wybierz któryś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brokulina
ING trochę straciło ostatnio na akcjach Hydrobudowy. Wszystkiego nie przewidzi, ale moim zdaniem PZU dobrze inwestuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neonka34567
No ale losowania w tym roku już nie będzie? Możliwość zmiany też już chyba tylko jedna została?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papinka321
Losowania są dwa, w styczniu i w lipcu a transfery cztery, więc jest jeszcze jeden w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :-)marcepanka;-)
Ja już wniosek na zmianę złożyłam, też do PZU Złota Jesień i teraz czekam na dalszą część procedur. Wolałam wcześniej pozałatwiać papierkowe sprawy, żeby się na ten rok załapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×