Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aleksandraaaaaaaaa

jakie pieczecie ciasta na siweta??

Polecane posty

Gość aleksandraaaaaaaaa

j.w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandraaaaaaaaa
ja tradycyjnie sernik puszysty sernik z tarego cista rolade owocowa rolande makowa krolewca szarlotke tulipana i nie wiem jakie ejszcze macie jakies pomysly??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie się robi takie raczej tradycyjne ciasta bożonarodzeniowe, bo np. sernik jest jak dla mnie tradycyjnym ciastem na Wielkanoc a nie Boże Narodzenie, choć często się spotykam z tym że ktoś na zimowe święta robi sernik a na wiosenne makowiec :o W każdym bądź razie u nas są: piernik, makowiec, keks, piegusek i od jakiegoś czasu tarta z orzechami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość że tak zapytam.
nie piekę, gotowe kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sernik na czekoladowym
ciescie,placek z jabłkami,makowe krucho-drożdzwe,tort orzechowy,moze snikers lyb rafaello jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renettkaa
Keks, makowiec, piernik i jakieś drobne kruche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sernik, piernik i pewnie jabłecznik - dla każdego domownika coś miłego i smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam podobnie jaka Sawa
:-D na Boże Narodzenie makowiec, piernik, jabłecznik i drożdżowe na Wielkanoc sernik, jabłecznik i drożdżowe ale oczywiście dopasowuję ciasta do sytuacji - np. gdzie i z kim spędzam Święta i co kto lubi. Więc już od kilku lat robię na Boże Narodzenie sernik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się w sumie zastanawiam skąd u was te serniki na Boże Narodzenie? Tzn. czy taka jest u was w domu tradycja z dziada pradziada i wasze babcie piekły na Boże Narodzenie właśnie sernik czy może to tylko wasz pomysł? Pytam z ciekawości jak to jest, bo moja koleżanka też robi zimą sernik a wiosną makowiec, ale z tego co słyszałam to jej mama się wychowała w domu dziecka i nie miał ją kto nauczyć. Jak to jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My kochamy serniki w różnych kombinacjach,więc piekę go praktycznie co weekend ;) A w tym roku: sernik z chałwą orzechowiec pleśniak makowiec na biszkoptowym spodzie,przekładany masą orzechową i bitą śmietaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierniczki,piernik marmoladowy i banoffee pie:-)I tyle więcej nigdy nie mieścimy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keks (taki co się go piecze tydzień przed świętami, drożdżowy, i sobie leżakuje, mam nadzieję że mi wyjdzie), piernik - dżemowiec i pewnie coś na biszkopcie z galaretką. Tylko trzy i aż trzy, gości nie planujemy (może 1, 2 osoby się zjawią), a jako jedyna kucharka w domu z małym dzieckiem na głowie nie mam czasu na stanie przy garach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaWszędobylska
Makowiec, sernik, 3 bit, szarlotka, piernik, pani walewska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diablica jak się ma dużą rodzinę to uwierz mi czasami te 6 to za mało :-D ja mam w planach: makowiec, piernik, miodownik tort makowy i do tego kilka rodzajów ciasteczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliana 1982
będę pękła 4 ciasta sernik z rosa sernik z brzoskwiniami miodownik biszkopt z kremem czekoladowym i wiśniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaWszędobylska
Dokładnie. W domu 6 osób, a do tego bez przerwy goście przez całe trzy dni i to też w niemałej ilości. I tak się zastanawiam czy w ogóle starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogurt malinowy
U mnie sernik piecze się na każde święta: Boze narodzenie, Wielkanoc, urodziny, chrzciny, komunie, wszystkich świętych itp. Jest to takie dyżurne ciasto. Natomiast keks piecze się wyłącznie na Wielkanoc, bo to jest wielkanocne ciasto, a nie bożonarodzeniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dcefsaedfewfwe
a ja piec nie umiem jeszcze mam od 5 lat własne mieszkanie, ale dopiero od kilku miesięcy sprawny nowy piękny piekarnik zjadłabym te wasze ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda czasu na myslenie
"zjadłabym te wasze ciasta" wzruszyłam się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się nie przejmuję tym, czy np keks jest ciastem wielkanocnym, czy bożonarodzeniowym. Mam ochotę, to piekę i zjadam:) Podobnie jak zdarzało mi się piec pączki czy robić makowiec w środku lata:D Jakbyśmy się tak wszyscy chcieli trzymać tradycji, to byśmy nadal oświetalli dom lampami naftowymiu, prali na tarze, grzali wodę na piecu i kąpali się raz na tydzień, przed niedzielą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cewdewdwedwefd
Laura, trochę masz racji, ale tak mowią ludzie mlodzi, moja teściowa musi mieć wszystko idealne na święta i koniec kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 50 z ?
Jestem juz w wieku tesciowych i tez pieke takie ciasta na jakie akurat mam ochote lub moi bliscy sobie zycza.Udanycch ciast zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alu.zja
jogurt malinowy "Natomiast keks piecze się wyłącznie na Wielkanoc, bo to jest wielkanocne ciasto, a nie bożonarodzeniowe" 8 chyba coś ci się pomyliło. Keks jest wybitnie BN ciastem. Może pomylił ci się z Wielkanocnym mazurkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaWszędobylska
To chyba indywidualna sprawa każdego domu. Tak samo z bigosem. U nie Bigos jest i na BN i na Wielkanoc, a niektórzy się oburzają, że jak na Wielkanoc bigos. Sernik też jest dla nie uniwersalny, ale na BN piekę go z żurawiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×