Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agusia145

karmienie piersią po przerwie

Polecane posty

cześć forumowiczki, mój synek ma 6 miesięcy :) karmiłam go piersią niestety tylko niecałe 2 tyg. po porodzie, ponieważ mój pokarm mu szkodził, a i tak było go za mało :( odżywiałam się tak jak trzeba, piłam dużo płynów, nie jadłam smażonego, żadnych warzyw strączkowych itp. po prostu dieta matki karmiącej. Do czasu kiedy przyszła położna. Synek jadł z piersi bez problemu, niestety położna wiedziała lepiej... źle ciągnie, coś jej sie nie podoba, to to, to tamto... w konsekwencji skończyło się na tym, że synek nie chciał dłużej ciągnąć piersi (parę dni próbowałam) i zaczęłam odciągać mleko laktatorem. Jak to chłopczyk, zaczął mieć kolki, niestety wspomagał je mój pokarm (nie piszcie, że to nie przez to, bo po mleku modyfikowanym lepiej je przechodził), którego i tak było coraz mniej. Pooddawałam laktatory i wszystko związane z karmieniem, pogodziłam się z tym, że synek będzie jadł mleko modyfikowane z butelki, niestety szybko zaczął się problem także z nim. Kupowaliśmy wszystkie.. nan, bebiko, bebilon, babydream, itp. i nic. Poje parę dni normalnie i się zaczyna.. Teraz je mleko 2 razy dziennie, czasami raz, ale nie ośmielam się podawać mu je więcej razy. Je co innego, żeby nie było że dziecko je dwa razy dziennie :D Od paru dni zastanawiałam się nad przywróceniem laktacji na próbę, może to mleko mu posmakuje, a jest większy to może nie będzie szkodzić. Okazało się, że trochę mleka mi się uchowało i poradzę sobie z powstaniem go w jeszcze większych ilościach, problem jest w tym, że syn nie chce ssać piersi. Smoczek to jego ulubieniec, a pierś traktuje jak coś do zabawy.. Pościskać, podrapać, pogłaskać, ale broń boże ssać. Kiedy go przyciskam to wyrywa się i krzyczy jak opętany.. :'( da się zachęcić go do ssania? proszę o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup sobie kapturki silikonowe na piersi podobne do smoka może pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×