Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miniminimini654654

Kleszcz.jakie ślady zostawia?

Polecane posty

Gość miniminimini654654

Cześć, 2 dni temu miałam kleszcza na karku, wyszedł cały. Nie mam żadnych niepokojących objawów, poza jednym - w miejscu ukąszenia kleszcza mam ślad jak po ugryzieniu komara - czyli małą grudkę, wybulwienie, które jest delikatnie czerwone. Wokół tej grudki nie ma czerwonego okręgu. Czy jest to coś niepokojącego, powinnam się martwić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obserwuje to miejsce gdyby swedzialo i gdybyś poczuła się tak jakbus była lekko przeziebiona koniecznie idź do lekarza po antybiotyki. Szkoda ze wyrzucilas kleszcza bo jest możliwość zbadania czy był zarażony. Borelioza i kilka innych chorób które przenosi są bardzo groźne i ciężkie w leczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
* obserwuj ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniminiminiiminimniminimin
Zapomniałam dodać, że gdy dotknę to miejsce przez przypadek to bardzo swędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie właśnie tak swedzialo przez mirsiac potem o tym zspomnialam a po pół toku okazało się ze mam boreliozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie masz rumienia czy zmiany na skórze?U mnie się pojawiła w okolicach ukąszenia kleszcza. Rumień może przybierać inny kształt lub wygląd u różnych osób. Wielkość rumienia wędrującego jest znaczna, ponieważ jego średnica wynosi minimum 5 cm, od razu była wizyta u lekarza, powiedział że nie każdy kleszcz jest zakażony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To normalny ślad, który zostaje na ciele po wyciągnięciu kleszcza, nie musisz się niepokoić. W razie jakichś wątpliwości najlepiej udać się do lekarza, zrobić testy, a w przypadku wyniku pozytywnego polecam leczenie boreliozy ilads: http://kaczorfelskamed.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie705
Kleszcze są niebezpieczne warto wiedzieć jak się ich pozbyć z ciała naszego. Warto o tym i nie tylko o tym poczytać na: http://jakleczycborelioze.pl . Jest poświęcony on kleszczom i chorobą którą powodują chorobę Boreliozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U niemowląt rumień często nie pojawią się w miejscu ukąszenia ale na policzku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, rumień wędrujący jest specyficznym objawem, który spełnia kryterium rozpoznania choroby bez konieczności wykonywania diagnostyki laboratoryjnej. Jeżeli po ugryzieniu przez kleszcza na naszej skórze zaobserwujemy charakterystyczną plamę, powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do lekarza w celu rozpoczęcia leczenia. W tym czasie wynik badania z krwi da jeszcze wynik ujemny (organizm nie zdążył wyprodukować przeciwciał), dlatego też nie powinno się go wykonywać. Należy jednak pamiętać, że nie każde zakażenie powoduje pojawienie się rumienia – jego brak nie wyklucza więc boreliozy (http://boreliozaonline.pl/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem warto zgłosić się do lekarza dopiero jak wystąpi taki rumień. Dobrze że zauważyłeś tego kleszcza - teraz tylko obserwuj to miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wyciągnięciu kleszcza zawsze tworzy się zaczerwienie. Gdyby zaczerwienie było stosunkowo duże i na brzegach bardziej czerwione to może okazać się, że to rumień, czyli borelioza. W takim przypadku polecam leczenie metodą ILADS. W Polsce jest ciągle niewielu lekarzy stosujących tę formę leczenia, ze swojego soświadczenia polecam Panią Kaczor-Felską http://kaczorfelskamed.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×