Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przedslubna

kurs dla ateistów

Polecane posty

Gość przedslubna

hej ja z moim tz planujemy sie pobrac za pol roku w najblizsze wakacje, bierzemy slub cywilny bo oboje jestesmy niewierzacy, ja jednak zastanawiam sie nad tym ze chetnie bym poszla na jakis kurs / spotkanie z psychologiem lub jakas grupa osob ktore tak jak my zaraz wezma slub zeby podzielic sie swoimi doswiadczeniami, lekiami, planami, czy jest cos takiego jak kursy przedmalzenskie dla ateistow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po co ,ateiści nie wierzą w śluby,dla nich to tylko rejestracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedslubna
Ateiści nie wierza w boga a nie w slub, jest dla mnie ważny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabama00
ateiści nie wierzą w śluby co to za idotka/idota hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biffy Clyro
Myślisz, że na kursach katolickich pary wymieniają się doświadczeniami i lękami? To są wykłady księdza na zmianę z panią z poradni. Równie dobrze możecie umówić się na parę spotkań do terapeuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chasse do boku
Nie ma czegoś takiego, ateiści przecież sami wszystko najlepiej wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na przykościelnych spotkaniach gadaja pierdoły, nic co cię przygotuje do życia w małżeństwie. Myślę, że moglibyście się zapisac do kogos kto rozwiązuje problemy małzeńskie, nie wiem jak się taki ktoś nazywa, mediator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że bóg ateistów Richard Dawkins to ktoś, kto może przygotować do małżeństwa - sam zaliczył juz ze cztery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ateiści to zawsze mają problemy i ciągle wymyślają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uważam ,ze pomysł autorki jest całkiem do rzeczy . Myślę ,ze powinniście sie spotkać jeśli nie z terapeutą to po prostu z jakimś dojrzałym i wiekowo i stażowo małżeństwem , kimś dla was obcym ale kimś do kogo mielibyście choć trochę zaufania . To bardzo dobry pomysł jest , takie spotkanie przed ślubne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrześniowa PM
Ja też uważam, że jest dobry. Szkoda, że państwo nie umie zapewnić ateistom tego, co katolikom zapewnia kościół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kościół ma swoich duszpasterzy ale i państwo też ma swoich ;)pasterzy . Choć ja jestem przeciwna jednym i drugim . Bo pierwsi -z racji życia poza małżeństwem i rodziną - co mogą wiedzieć o takich problemach a drudzy - w imię nauki ;) usprawiedliwią każdą podłość tłumacząc ja trudnym dzieciństwem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedslubna
Dzieki za odpowiedz, popatrze na te wyklady na youtube, wiecie jestem podekscytowana i czekam z niecierpliwością ale srednio czuje się na to przygotowana, mimo ze nasz zwiazek jest pełny. bardzo zmienię się nasze role, zwłaszcza że jeszcze nie mieszkamy razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja rowiez uwazam, ze najlepsze sa rady długoletniego, szczesliwego małzeństwa, psychologowie czesto maja popieprzone zycie rodzine, a ksieża w ogole go nie mają. Poradzę ci z doswiadczrenia ( 40 lat stazu)- tolerancja, podobne poglady na zycie, poczucie humoru, nie czepianie się szczegółow i dbanie o to,zeby kazde z was sie stale rozwijało, miało takze własne zycie, wtedy nie wkradnie sie nuda, zabójca większości związków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko brak zazdrości i zgoda na swingowanie może zapewnić wam długie lata ze sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahah oczywiście katolicy już muszą atakować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam koleżanke ateistkę co na wigilię jedzie do rodziców przełąmać sie opłatkiem,no debilka która krzyczy że jest ateistką i choinke też stawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biffy Clyro
Nie wiem co ma powyższa wypowiedź do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ma to że ateiści to idioci i tyle i ciągle plują na katolików a wszystko małpują .szkoda ze nie małpują od prawosłąwnych ,ewangelistów,protestantów czy muzułmanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biffy Clyro
Plują? Ja tu widzę pełną nienawiści wypowiedź akurat katolika....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są kursy katolickie, na których przygotowania prowadzą małżeństwa ze stażem. To może być ciekawe dla Ciebie. Choć będzie trudne, bo ze względu na "Boga" jest tutaj inne wartościowanie małżeństwa niż u ateistów. W małżeństwie katolickim jest wartościowanie "obiektywne" znaczy "pozaosobowe" (i takiego małżeństwa - sakramentu - nie da się anulować; nawet jeśli obydwie osoby tego chcą). W małżeństwie ateistów jest wartościowanie "subiektywne" to znaczy dotyczy tylko dwóch osób, które zawierają ze sobą umowę (którą mogą rozwiązać jak każdą inną umowę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ateistka_____
mam koleżankę katoliczkę która uprawia seks przedmałżeński, no debilka która krzyczy że jest katoliczką a uprawia seks! katolicy to idioci i tyle ciągle plują na ateistów! WSTYD :) a to ze Twoja koleżanka się tak zachowuję to nie znaczy że każdy ateista postępuje tak samo :) gratuluje głupoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
katolicy maja ograniczone myślenie :) wiara im mózg zjadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie nie ma co słuchać katolików :D wierzą w bajki wymyślone przez ludzi dla ludzi hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawiec Co Ucinał Paluszki
Proste, nie? A gdzie takie wykłady są organizowane? I żeby jeszcze tematyka nawiązywała do małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niedługo święta i oczywiscie ateiści też sobie zrobią kolację wigilijną z opłatkiem,ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Realistkaa
Oczywiście, że zrobimy. Bo dla nas to tradycja i rodzinne spotkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziwni są ci ateiści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×