Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakajakajakaja

Kurs samoobrony- pytanie do kobiet

Polecane posty

Gość jakajakajakaja

Drogie kobiety :) Mam w planach rozpoczęcie kursu samoobrony. Co myślicie o takiej "rzeczy"? Przydatna, nie przydatna? Czy któraś z Was przeszła taki kurs, jak wrażenia, jak efekty? A może macie w planach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warszawski policjanttt
nieprzydatna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
totalnie nieeprzydatna. chodziłam 3 miesiące na kurs tae kwon do - samoobrony. Jakby mnie ktoś napadł jak wracałam z kursu, nie wiem czy bym się obroniła. Nie mówiąc - po latach, albo nawet tygodniach od skończenia kursu. Żeby się obronić, musiałabyś to trenowac sportowo. Po ukończeniiu kursu mmieliśmy zabawny egzamin - musieliśmy iść piwnicą i instruktorzy po kolei nas napadali. Pierwszy gośc wczepił mi się centralnie w kimono i nie puszczał. Miał przewagę - bo wiedział co będę robić. Trzymał z całej siły. Stosuję pierwszy chwyt - nic, drugi - nic. Juz byłam zdesperowana. W końcu żeby się uwolnić zasadziłam mu kopa w brzuch. Od razu puścił. :) Jeśli chcesz taki kurs dla polepszenia sprawności albo zabawy - to spoko, ale nie obronisz sie po czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warszawski policjanttt
jedyną bronią dzięki której kobieta można np uniknąć zgwałcenia jest tylko pistolet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa niedobra pupa
tzn. na gaz? Ja gdyby mnie napadł jeden facet próbowałabym się bronić albo uciekać. Jjjednak w takiej chwili zastosowanie konkretnego chwytu raczej na bank nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samo zycie nic dodac
zapisz sie na krav mage i nie sluchaj glupot:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warszawski policjanttt
nie, tylko pistolet na ostrą amunicję niestety w naszym chorym państwie jest bardzo trudne uzyskać pozwolenie na broń/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajakajakaja
Właśnie myslałam o szkole krav maga, słyszalam mnóstwo dobrych opinii, podobno duuuzo daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Pierwszy gośc wczepił mi się centralnie w kimono i nie puszczał. Miał przewagę - bo wiedział co będę robić. " Lumpek na ulicy nie będzie tak przewidywalny, jak Twój instruktor, więc taki kurs ma sens, jak najbardziej. ja polecam Kung-Fu dla kobiet, czyli Wing Tsun. Nie używasz siły, więc jest nawet szansa, że obronisz się przed silniejszym, ale jedna ważna zasada : nie ma czegoś takiego, jak przyśpieszony kurs, bo na takie treningi trzeba poświęcić kilka lat, aby można było mówić o skutecznej obronie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gregor5443
po co ci taki kurs. Zwyczajnie staraj sie unikac chodzienia po zmroku i w pustych uliczkach . To da wiecej niz kazdy kurs ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gregor5443
a jesli idziesz po zmroku staraj sie byc tam gdzie sa ludzie albo glownymi sciezkami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvdsfdsf
moim zdaniem nie da sie uniknac takich sytuacji, bo to moze sie zdazyc w kazdej chwili nawet na ulicy w bialy dzien, na moich oczach dziewczynie wyrwano torbe na nowym swiecie w poludnie w C.H babke przewrocono i silal wydarto jej torbe taki kurs jesli jest dobry nie jakies tam kung fu tylko konkrektny, jest skuteczny i przydatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gregor5443
kup sobie gaz pieprzowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvdsfdsf
nie zapominajcie o tym ze pod latania jest najciemnie, w sytaucji kryzysowej nikt wam nie pomoże, serio! ludie udaja ze nic nie widza, mojemu chlopakowi przylozono nóż do twarzy w tramwaju!!!pelnym ludzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gregor5443
przed wyrwaniem torebki to raczej nie obroni sie po zadnym kursie . No chyba ze dogoni zlodzieja w co wątpie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurs samoobrony.... bajki i wyciaganie kasy! Jesli nie cwiczysz systematycznie i nie zaodujesz ruchow w podswiadomosci w zaden sposob ich nie wykorzystasz... a do pana policjanta.... i baardzo dobrze, ze nie ma dostepu do broni... mamy juz debili, nie potrzba nam jeszcze debili z bronia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lepper Andrew
nie prowadzę żadnych kursów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość youtube aikido
duzo filmikow szkoleniowych trening dla dwoch osob wiekszosc filmow ktore wyszuka to pokazowe zapoznanie z tematem ale moze bedzie efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvdsfdsf
szczerze! slyszalam o tej szkole krav maga podobno jest swietna, glównie chodzi o wyrobienie odruchu, jesli chodzi o wyrwanie torby, wlasnie na to licza zlodzieje ze wiekszosc kobiet bedzie uwazac ze nic nie da sie zrobic, kobiety sa w stanie sie obronic tylko te pizy ktore twierdza ze nie niech godza sie z rola ofiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodzę wieczorem z gazem w rękawie, tak że aby podniose reke i psik. nie mialam nigdy zadnej sytuacji, ze ktos mnie napadł czy cos... ale nosze profilaktycznie. moze zdazylabym uciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajakajakaja
ja mialam sytuacje podbramkowa kiedys, zlodziej chcial wybrac pienidze z kasy gdy podawalam mu towar, gdy zobaczylam odruchowo... rzucilam sie na niego z piesciami bilam go po glowie i darlam! gosc sie zerwal i zwiał, gonilam go i krzyczalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gregor5443
najlepiej cwiczyc glos jak rozbijasz szklanki to zbir nie ma szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajakajakaja
ysle ze gdybym posiadala umiejetnosc skutecznej obrony, gosc dostalby w nos i poczekalby na przyjazd policji, a tak zwiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gregor5443
sa tacy ktorzy widza gdy kobieta sie broni bija mocno wtedy ona sklada sie na ziemi .. oczywiscie czesc ucieknie gdy widzi ze kobieta sie broni . Lepiej jednak nie dopuszczac do takiej sytuacji ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Jesli nie cwiczysz systematycznie i nie zaodujesz ruchow w podswiadomosci w zaden sposob ich nie wykorzystasz... " Święte słowa. Jaka by to nie była sztuka walki, to trzeba poświęcić kupę czasu, aby było widać efekty, więc najlepiej ćwicz cokolwiek, co Ci przypadnie do gustu i jest w miarę skuteczne, bo lepsze to niż nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gregor5443
gaz pieprzowy krzyk i uciekanie do najblizej zatloczonego miejsca . Nie ma innej metody . Nie polecam samoobrony bo to dobrze wyglada tylko na macie , a nie w życiu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×