Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie wiem a chce wiedziec

leasing a raty ?

Polecane posty

Gość nie wiem a chce wiedziec

Mam prośbę czy mógłby ktoś wypunktować czym różni się leasing od zwykłego systemu ratalnego? Bo nie wiem. Jakby ktoś dodał jeszcze aspekty prawne to byłoby obłędnie. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem a chce wiedziec
podbijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiele wiem hhmmm
My mamy nowy samochód. Wzielismy w leasing dokładnie rok temu, na 4 lata. Jak tak sobie licze to wyjdzie nam jak za zboze. W ciągu roku rata wzrosla nam z 980 zł do 1009 zł. Wszystko przez stopy procentowe.Jak pomyślę, że w takim tempie będzie drożeć to ostatnie raty będą nas kosztowały ok.1150. Pierwsza wpłata wyniosła nas ok. 18 tysięcy złotych. Po okresie leasingowania mamy obowiązek wykupić samochód. Cena wykupu to około 500 zł. Tak mamy w umowie. Plusem jest to, ze przez okres 4 lat (czyli czas leasingu) samochód jest własnością firmy leasingowej i opłacając ubezpieczenie korzystamy z ich zniżek- co dla nas, młodych kierowców, jest ważne bo kiedy dowiadywaliśmy się o ceny ubezpiecznia nowego samochodu dla indywidualnych kierowców bez zniżek to nie było ceny niższej niż 3 tysiące. My zapłaciliśmy 2 tysiące za nowy samochód, a teraz, za roczny 1700. Poza tym w razie kradzieży samochodu firma leasingowa musi nam zapewnić taki sam samochód (warunkiem jest alarm w samochodzie i coś jeszcze- nie pamiętam) Plus też taki, że po okresie leasingowania możemy korzystać ze zniżek firm ubezpieczeniowych jeśli wypełnimy jakieś papieruchy (nie wiem jakie- mąż jest od tych papierków),że jestyśmy jedynymi użytkownikami samochodu. Gdybyśmy mieli decydować się jeszcze raz myślę, że kupilibyśmy używany samochód za gotówkę. Jednak jeśli miałabym wybierać między kredytem w banku a leasingiem -wybrałabym leasing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem a chce wiedziec
Czyli po prostu raty leasingu uzależnia się od stóp procentowych? A kupowanie na raty oznacza stałą umowną ratę? I dodatkowo kupując w leasingu, dana ruchomość należy do Ciebie dopiero po jakimś tam czasie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raty lesingowe wrzucasz w
koszty jeśli masz firme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiele wiem hhmmm
Dokładnie, my mamy samochód na firmę i wrzucamy raty w koszty. Samochód należy do Ciebie po spłacie leasingu. Na czas spłaty masz dołączone do dowodu rejestracyjnego upoważnienie do korzystania z pojazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddldlld
No chyba nie przechodzi na własność po prostu, tylko trzeba go wykupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddldlld
I co to za samochód że ten leasing taki drogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddldlld
Leasing generalnie jest nieopłacalny, tyle. Jak kupujesz samochód, to też wrzucasz go w koszta, co więcej wrzucasz w koszta też ubezpieczenie i wszystko, co się z nim wiąże. Spłacisz kredyt - samochód jest twój. Spłacisz leasing - musisz wykupić samochód. Płacisz za możliwość jego użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiele wiem hhmmm
napisałam że musimy wykupić za 500 zł samochód. 500 złotych to nie tak dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddldlld
No to pewnie dlatego ten leasing tak nieludzko drogi. Co to za samochód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddldlld
Czyli wywalicie na ten samochód co najmniej 48 tys. Warta tego ta bryka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiele wiem hhmmm
W sumie wyjdzie nam ok. 67 tysięcy złotych. Czyli przepłacimy około 7 tysięcy. Wartość samochodu po 4 latach użytkowania będzie pewnie około 35 tysięcy, więc za nic w świecie się nie opłacało...ale mąz się uparł to niech ma ;P A samochód to Fiat Brawo z pełnym wyposażeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczor55
Zdecydowanie leasing. Ja korzystałem z usług Impuls - leasing www.impuls-leasing.pl i bardzo jestem zadowolony. Raty w porównaniu z leasingiem są zupełnie nie opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CzerwonaRóża
To zalezy od tego co bedzie dla Ciebie wygodniejszym rozwiązaniem. Wydaje mi sie że jakiejś większej różnicy miedzy jednym a drugim nie ma. Ale możesz jeszcze podpytać o to tutaj http://www.comperia.pl/forum , wydaje mi się że bradzo chętnie Ci odpowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rachunekrachunkowy
Macie problemy z leasingiem oraz kredytami i pożyczkami? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Japco Finanse! Oferujemy szeroką gamę usług związanych z zarządzaniem finansami i rachunkowością. W naszej ofercie znajdą Państwo leasingi, pożyczki gotówkowe, pożyczki hipoteczne, kredyty, programy inwestycyjne, podstawową obsługę bankową, księgowość oraz pozyskiwanie dotacji unijnych. Masz problemy z doborem odpowiedniego produktu? skontaktuj się telefonicznie bądź też mailowo z naszymi doradcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek_D
Wiesz co, ja bym proponował się skontaktować z biurem brokerskim Cafe Finance – www.cafefinance.pl/finansowanie/leasing . Oni obsługują kredyty, leasingi, ogólnie zajmują się wsparciem dla firm kompleksowo. Szybko mi znaleźli indywidualnie dobraną ofertę i to za darmo. Warto tutaj poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leasing to całkiem dobry pomysł na start. Nie mogłem znaleźć pracy więc musiałem założyć działalność gospodarczą. Długo zastanawiałem się co robić i postanowiłem jeździć taksówką. Wziąłem w leasing używany samochód osobowy w mleasing.pl, bo mają ofertę na 72 miesiące bez pierwszej wpłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No leasing to oferta przeznaczona w sam raz dla młodych przedsiebiorców, którzy potrzebuja sprzetu do nowej działalnosci. Mnie na przykład na nogi postawiła oferta z http://mleasing.pl/ , gdyby nie to, w zyciu nie dostałbym tak dużego kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta778
Tutaj http://www.cls.pl/ warto zajrzeć. CLS ma dobrą ofertę leasingową. Konkurencja na jej tle wypada bardzo blado. Porównywaliśmy różne oferty i tylko CLS spełniła nasze oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My tez mamy auto wzięte w leasing. Co miesiąc spłacamy ok 1500zl. Wplata własna wynosiła ok 70.000. Leasing wzięty na 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leasing jest zdecydowanie korzystniejsza opcja i az sie dziwie, ze jest tak wzglednie mało popularny. Ja ostatnio wziałem sprzet medyczny poprzez mleasing.pl i umowa jest zdecydowanie przyjazna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem lepszy kredyt. Dlaczego? Już tłumaczę. Jak w leasingu nie spłacasz, to zabierają Ci sprzęt i to nie jest Twoje do końca umowy. W kredycie możesz zawsze to sprzedać i odzyskać część pieniędzy. Leasing niby trochę tańszy, ale kredyt bezpieczniejszy. http://www.kredyty-gotowkowe.net/kredyt-lukas-bank-jakie-opinie-oprocentowanie.html ja sam teraz zaciągałem gotówkowy, więc wiem co mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilianag
Takie zestawienie może Ci zrobić doradca finansowy, zerknij tutaj http://1doradca.pl/ na kontakt. Powinien pomóc, można też osobiście działa w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kroton72
czyli odpowiedzi na swoje pytania uzyskalas, a ktos tam widzialem pisal o skladaniu wnioskow o leasing online czy to od siebie moge polecic platformafinansowa.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SandraMatos
i-Leasing na platformie finansowej jest często korzystniejszy szczególnie dla firm, my z mężem braliśmy tak urządzenia do naszej firmy IT, laptopy i drukarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×