Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

lewatywa przed porodem , robić czy nie ?

Polecane posty

Gość gość

Hej dziewczyny, Mam mętlik w głowie, czytam wszystkie za i przeciw lewatywie i nie wiem, czy poddać się temu zabiegowi przed porodem czy rezygnować z niego. wiem, że nie byłaby to najmilsza rzecz w moim życiu :/ A wy jak radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a chcesz sie za przeproszeniem o.s.r.a.c. na oczach pielegniarek i lekarza???chyba nie ja mialam lewatywe przed 2 porodami i jakos nie bolalo a przynamniej wiedzialam ze nie o.s.r.a.l.a.m siebie i dzieci:)wyluzuj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem co wy wszystkie tak demonizujecie tą lewatywę. Poród jest o wiele bardziej nieprzyjemny i niekomfortowy, serio :) Lewatywa nic nie boli a daje taki komfort, że wiesz, że nie zrobisz żadnej niespodzianki podczas porodu. Dla mnie to dopiero byłoby obrzydliwe i zawstydzające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu,gdzie mieszkam,jest to zwyczajem i nikt nie zadaje takiego pytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to za problem? Lepeij zrobic niz w trakcie porodu zrobić kuku pielegniarkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama byłam w strachu przed lewatywą , kiedy czekała mnie laparoskopia, w głowie miałam wspomnienie lewatywy, którą zaserwowano mi w szpitalu jako 7-latce- wówczas istny koszmar, jak się okazało, 20 lat później wszystko wygląda zupełnie inaczej i nie ma się czego obawiać, owszem- wypięcie tyłka i aplikacja nie są przyjemne, ale nie jest to ani bolesne ani jakieś straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą sama zobaczysz, czy przypadkiem nie przeczysci Cię samoistnie przed to wtedy nie będziesz musiała miec lewatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale pytanie...Tak,robic !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak zrób sobie lewatywę ia nawet pięć i już nie pytaj o takie banały na forum!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żartujesz? Oczywiście, że zrób! Możesz to zrobić sama w domu. W aptece taka lewatywa kosztuje może z 8 zł. Jeśli poprosisz o pomoc męża to już w ogóle nie będziesz miała żadnego problemu. Dla mnie ta lewatywa nie była ani trochę nieprzyjemna - po prostu trzeba ją było zrobić i już. Jest to kompletnie bezbolesne. Dzięki lewatywie nie tylko nie zafajdasz siebie i dzidziusia podczas porodu (a przy porodzie naturalnym nie ma takiej opcji żeby tego uniknąć, jeśli masz cokolwiek w jelitach - główka dziecka wymiecie wszystko, bo tak jesteśmy zbudowane). Jeśli zajdzie potrzeba cesarki, a Ty będziesz miała wykonaną lewatywę, to kupę zachce Ci się dopiero po kilku dniach, kiedy już nie będziesz się bała, że brzuch Ci się rozejdzie przy wizycie w toalecie;p Oczywiście i tak by się nie rozszedł, ale bałabyś się o to na 100% ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrób! mnie sie zapytano na prodowce czy chce tez sie balam jak to bedzie a tu pelna kultura i nic nie bolalo raz dwa i po sprawie i zero stresu czy aby nie zrobie przy porodzie a tu polozne lekarz i co najwazniejsze maz! niektorzy tez twierdza ze lewatywa wplywa na przyspieszenie porodu wiec czemu nie sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze nie bedziesz musiala miec. Ja pojechalam na porodowke po wymiotach i bylam na czczo takze nic a nic nie zrobilam pod siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×