Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Martna kiepska 200

Moj syn ma 4 lata i pije mleko z butelki ze smoczkiem 2x dziennie

Polecane posty

Gość Martna kiepska 200

rano i na wieczór przed spaniem, nie wypije mleka z niczego innego. a mi zalezy by mial w sobie duzo bialka i innych plusików jakie niesie za soba mleko, czy to źle ze 4 latek wciaz tak pje? przeciez nic mu od tego chyba nie bedzie, juz nic nie wiem bo niektórzy mowia ze 2 latka i odsatwiac butelke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie ma próchnicy? ja to czytałam żeby już u półrocznego dziecka odstawić butelkę i dać kubek - niekapek albo taki ze słomką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka tez tak
rozumowała i skonczyło sie na tym,że 7-latek ciągnął mleko z butli po winie......hahahahaha....i dopiero był kłopot,bo jemu było tak wygodnie ,ale jaki obciach przed ludźmi..... lepiej odetnij go od tej butli....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezanka0009
mojej szwagierki corka pila z butelki do 5-go roku,wiekszosc zabkow czarne..az zaczely sie lamac...masakraja swojemu synowi odstawilam butelke jak mial 17 miesiecy..uszkodzilam smoczek..powiedzialm ze butelka jest zepsuta i trzeba wyrzucic do kosza..tak samo ze smoczkiem..sam wyrzucil i po problemie..czasem wspominal ale mowilam ze jest na smietniku i musi pic z kubka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martna kiepska 200
dzieki za odzew, moj synek ma piękne ząbki, myjemy je 2 razy dziennie bardzo dokladnie, nie wiem co ma wspolnego picie z butelki do prochnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nqndpqdp
twoj syn bedzie mial krzywe seby i zgryz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matko czytam i nie wierze
co to ma byc? ..."mi zalezy by mial w sobie duzo bialka i innych plusików jakie niesie za soba mleko,..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matko czytam i nie wierze
"mi zalezy by mial w sobie duzo bialka i innych plusików jakie niesie za soba mleko," a co w sobie ma mleko dobrego?!?!?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niteczkartyuiofgh
Moja siostra do 7 roku zycia (autentycznie) pila mleko z butelki bo inaczej nie chciala. Z tym ze pila mleko sojowe. To bylo kilkanascie lat temu wiec wtedy mleko sojowe bylo bardzo bardzo zdrowe. Zeby ma mega zdrowe. Do tej pory miala dwa razy drobny ubytek. Dentystka powiedziala ze to prawdopodnie dzieki temu ze tak dlugo pila mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niteczkartyuiofgh
wstydzila nie wstydzila. Moi rodzice tez chcieli zeby pila czy to z kubka czy ze szklanki ale nie chciala. Przeciez nie zabronisz dziecku pic czy jesc tego co lubi, w dodatku jesli to jest zdrowe. Predzej czy pozniej samo przestanie patrzac na rowiesnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecie ,kiedys widziałam w tv
właśnie program na temat picia mleka przez dzieci ,Okazało sie ze medycyna zrobiła dzieciom wielką krzywde na przestrzeni tych dziesiątek lat...Do dzis króluje u nas kult mleka .Jedna z zapytanych własnie matek powiedziała ze daje dziecku mleko bo ma dyżo wapnia na co lekarz : tak ale takiego do budowy kopyt i rogów a nie odpowiednie dla dzieci .Nie jestesmy przystosowani do picia mleka . Ale jak to ja mam nie pić mleka?! Przeciez moja mama piła ja piłam i żyjemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta palacze tez czasami maja
sie dobrze co nie oznacza sie fajki są ok! słyszałam ze mleko to świństwo a zwłaszcza dla dzieci ale mamuski i tak dają bo one same tez kiedys piły ...a ja powiem ,ze mój dziadek tez pił kiedys wode z rzeki lub topił śnieg i z tej wody gotował kawe - a ja jednak nie zamierzam iść w jego ślady 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martna kiepska 200
Ojciec uznał, że to niezdrowe i pije teraz tylko mleko prosto z ojcowego teleskopa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No jasne ze mleko to trutka
Żaden ssak na świecie (oprócz człowieka), będąc dorosłym już osobnikiem nie spożywa mleka. Tak urządziła to natura. Jeśli chodzi o koty, to my ludzie, nauczyliśmy je pić mleko. Koty, które go nie piją żyją dwa razy dłużej (co zostało udowodnione przez naukę). Obecnie mleko zostało zastąpione specjalnym pożywieniem, które ze smakiem zajadają nasi ulubieńcy. Sami więc Państwo widzicie, że gust naszych pupilków jest zmienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn przestał pić mleko jak skończył 10 miesięcy, po prostu nie chciał i tyle. Do niczego przecież takiego Malucha nie zmuszę. Sok czy herbatkę pije z kubeczka. I jakoś nie ma niedoboru wapnia i dobrze się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczy zwrócone na krzewy
Żaden ssak na świecie (oprócz człowieka), będąc dorosłym już osobnikiem nie spożywa mleka. Tak urządziła to natura. Jeśli chodzi o koty, to my ludzie, nauczyliśmy je pić mleko. Koty, które go nie piją żyją dwa razy dłużej (co zostało udowodnione przez naukę). Obecnie mleko zostało zastąpione specjalnym pożywieniem, które ze smakiem zajadają nasi ulubieńcy. Sami więc Państwo widzicie, że gust naszych pupilków jest zmienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczy zwrócone na krzewy
Podstawowa różnica między mlekiem krowim i kobiecym to wysoka zawartość białka - kazeiny w mleku krowim. Kazeina to substancja niezbędna cielakowi, by mu rosły kopyta i rogi, ale nawet cielak pije mleko tylko do 6 miesięcy. Człowiek nie ma kopyt ani rogów, dlatego też, żywieniowe normy białka są jawnie zawyżone. Człowiek potrzebuje znacznie mniej białka, ponieważ określony gatunek bakterii, znajdujący się w jelicie grubym posiada zdolność syntetyzowania białka z węglowodanów, których dostarczamy spożywając produkty roślinne. W mleku kobiecym białka - kazeiny jest mało, zaledwie 0,2%. W krowim mleku znajduje się mało żelaza, dlatego też cielak żywi się trawą. W tym celu natura specjalnie przystosowała organy trawienne cielaka, które pozwalają mu strawić mleko i trawę oddzielnie. Układ pokarmowy człowieka jest zbudowany inaczej. Krowie mleko, dostając się do żołądka człowieka, pod wpływem kwaśnych soków żołądkowych ścina się, tworząc coś przypominającego twaróg. Ten "twaróg" oblepia cząstki innego pokarmu znajdujące się w żołądku. Dopóki ścięte mleko nie ulegnie strawieniu, proces trawienny innego pokarmu nie rozpocznie się. Zjawisko to, często powtarzające się, może spowodować zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego. Stąd też pytanie: po co zamieniać swój organizm w "fabrykę - przetwórnię" mleka i kwaśnych produktów mlecznych, tracąc przy tym wiele energii na proces trawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczy zwrócone na krzewy
W mleku występują tłuszcze zwierzęce - a jak wiemy tłuszcz zwierzęcy powoduje zwiększenie ilości cholesterolu i wypłukuje wapń z organizmu, dlatego też mleko się odtłuszcza. Tłuszcze znajdujące się w orzechach i ziarnach np. słonecznika (najbardziej wartościowe) są przyswajalne przez organizm w 80%, podczas gdy tłuszcze z mleka - tylko w 20%. W prasie zachodniej dawno już pisano, że zaobserwowano tendencję rezygnowania ze spożywania tłustego mleka i coraz częściej spożywa się niskotłuszczowe. To przyniosło odczuwalne wyniki - znacznie zmniejszyła się ilość zachorowań związanych z układem krwionośnym i pokarmowym. Nasuwa się pytanie: po co zwiększać liczbę zachorowań, spowodowanych przez mleko, a potem walczyć o ich zmniejszenie? Co się tyczy kwaśnych produktów mlecznych - kefiru, jogurtu, a szczególnie twarogu i żółtego sera, to te produkty można spożywać, a nawet trzeba. Specjalnie zaleca się spożywanie ich ludziom w podeszłym wieku i dzieciom. Chodzi o to, że bakterie znajdujące się w kwaśnych produktach mlecznych już zrobiły to, co organizm człowieka czyni z wielkim trudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczy zwrócone na krzewy
Należy brać pod uwagę jeszcze jeden ważny fakt. Obecnie mleko jest szkodliwe, szczególnie dla dzieci, z racji swych ekologicznych zanieczyszczeń. Nieodłącznym towarzyszem wapnia w mleku jest radioaktywny (promieniotwórczy) pierwiastek - stront-90. Niektórzy lubią dodawać mleko do kawy, herbaty. Lepiej tego nie robić, ponieważ pod wpływem temperatury kazeina, znajdująca się w mleku, ścina się. Kazeina to surowiec do produkcji kleju organicznego. W naszym organizmie niestrawiona kazeina "klei" kamienie w nerkach, naczynia krwionośne, powoduje powstawanie guzów w nogach, deformację palców rąk, a inne niestrawione składniki mleka osiadają w naszych tkankach i ścięgnach pod postacią śluzu. Znakomity uczony - specjalista do spraw żywienia, znawca diet - H. Shelton pisał: Mleko krowie jest źródłem powstawania śluzu w organizmie człowieka od okresu niemowlęctwa do głębokiej starości , a doktor Walker dodał: ... i jest przyczyną takich chorób jak grypa, przeziębienia, astma, bronchit (zapalenie oskrzeli). Informacja w mleku W bioenergetyce istnieje teoria - każdy produkt żywnościowy zawiera w sobie informację o warunkach swoich "narodzin", rozwoju, dojrzewania itd. - jednym słowem kształtuje w człowieku "naturalny instynkt zachowawczy". Co z punktu widzenia tej teorii przedstawia sobą mleko krowie, nietrudno się domyślić. Mądrzy jogowie, żeby nie spożywać krowiego mięsa i nie pić mleka uczynili krowę "świętą". Nawyk picia mleka w dużych ilościach, szczególnie w ciągu ostatnich 100 lat, przywędrował z Ameryki. Nadmiar otrzymanego mleka Amerykanie przerabiali na proszek (odżywki mleczne) i "obdarowywali" nim kraje Trzeciego Świata. Całej tej akcji towarzyszyła szeroko reklama o pożytkach płynących z mleka. Jak wiadomo, darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcia_
a ja pilam do 6 roku zycia z butli po piwie i mam zdrowe mocne zeby i ladny rowny zgryz. I nigdy nie mialam nic zlamanego bo wapnia dostalam w dziecinstwie duzo wiec i kosci mam mocne. NIe pieprzcie glupot, mleko jest dobre i koniec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczy zwrócone na krzewy
Czy wszystkie te argumenty przyjmują do wiadomości ci, u których mleko zajmuje czołowe miejsce w jadłospisie? Najprawdopodobniej nie. Człowiek z trudem rozstaje się z nałogiem. Jednak chcę poradzić, szczególnie ludziom starszym, zastąpienie mleka kefirem i chudym twarogiem. A wszyscy ci, którzy będą nadal pić mleko powinni przyjrzeć się uważnie swoim odczuciom. Czy po spożyciu mleka nie odczuwają żadnych dolegliwości jelitowych, nie mają wzdęcia brzucha itp. Oprócz tego należy pamiętać, że mleko z uwagi na specyficzne trawienie należy spożywać zawsze oddzielnie, nie łącząc go z innymi produktami. Obecnie szeroko stosowana jest zamiana mleka kobiecego na mleko krowie lub sztuczne mieszanki pokarmowe. Dziecko karmione sztucznie to potencjalny alergik. Trudno przewidzieć jakie jeszcze choroby mogą spotkać dziecko, które jest pozbawione pokarmu matki. Wraz ze sztucznym mlekiem krowim do organizmu dziecka dostają się białka - antyciała, których organizm dziecka nie jest w stanic strawić. W mleku kobiecym znajduje się w dużej ilości laktoza (cukier mleczny), która dociera do jelita grubego, tworząc odpowiednio korzystne środowisko do powstania mleczno-kwasowych i innych pożytecznych bakterii. Jednym słowem buduje zdrowe jelito grube. Podczas spożywania mleka krowiego, lub innych zamienników, zamiast fermentacji mlekowej, kwasowej powstają gnilne procesy fermentacyjne, co wywołuje samozatruwanie słabego organizmu, zaburzenia mikroflory jelita grubego i jego zwyrodnienia. Sztuczne mleko nie posiada energii biologicznej, która jest obecna w mleku matki z tego powodu dziecko chodzi ciągle głodne i jest stale podkarmiane. Wcześnie otrzymuje pokarm skrobiowy i mięsny. Jego układ pokarmowy nie może strawić i wchłonąć tych produktów, system fermentacyjny jest jeszcze niezupełnie ukształtowany. Niektórych fermentów po prostu brak, a pokarm już jest. Proszę popatrzeć na dzieci w wieku od 2 do 5 lat Mają pod nosem ciągle śluzowatą wydzielinę - to przez nadmiar pożywienia zawierającego skrobię. Dzieci sztucznie karmione ciągle chorują na przeziębienia i zapalenia. Całkowicie brak im instynktu samozachowawczego. Chciałbym, żeby każda przyszła matka wiedziała, że nic nie może zastąpić dziecku naturalnego mleka matki, żadna sztuczna odżywka nie zawiera w sobie informacji o miłości, delikatności, czułości, a co najistotniejsze informacji jak ustrzec się od nieszczęść i chorób. W mleku kobiecym cała ta informacja się znajduje. Jeśli w pożywieniu ciężarnej kobiety przeważają słodycze, białe pieczywo, wędlina, krowie mleko, kawa, smażone (pieczone) mięso, itp. rafinowane produkty i na dodatek pali ona papierosy, to może mieć za mało pokarmu, lub w ogóle pokarmu mieć nie będzie. Zawarte w mleku składniki powodują uszkodzenie wielu narządów wewnętrznych człowieka Pij mleko, będziesz wielki jak Kayah albo Bogusław Linda - przekonują reklamy. Guzik prawda. Krowie mleko to nie przepis na karierę dla dziecka, ale na jego kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakiego ty wapni adostałas??
:D a po drugie jeszcze jestes młoda ...i zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakiego ty wapni adostałas??
moje dziecko wylądowało kiedys w klinice neonatologii dziecięcej i tez mi lekarz powiedział ze picie mleka w tych czasach to bardzo ryzykowne cos jest na rzeczy bo nie wpływa to bezpośrednio na nas pijących mleko tylko na nasze dzieci .A skąd niby teraz tyle alergików ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze mleko to ok
ale dlaczego z butli? a pampersy też jeszcze nosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co z ciebie za matka?
Chcesz kalekę z niego zrobić? Żeby wszyscy się z niego śmiali? To załóż mu jeszcze pieluchę i woź w wózeczku :( I tak do 18 mniej więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenamilena.
zartujesz...moj synek ma 3.5 roku i od poltora roku nie pije z butelki wgl, nawet mleko jesli pije to z kubka, szklanki, a dawniej jak pil to tylko melko, soki , wode z niekapkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×