Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość arlx322

Na jakie studia iść? Jaki kierunek? Lepiej dzienne czy zaoczne?

Polecane posty

Gość arlx322

Witajcie :) właśnie kończę technikum ekonomiczne i zastanawiam się co dalej? Myślałam o kierunku "finanse i rachunkowość", ale może coś lepszego doradzicie? I co lepsze, zaoczne czy dziennie? Nie zamierzam jednak się przeprowadzać, a do różnych uczelni mam ok 60 i 80 km. Doradzicie coś? Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem na ostatnim roku ekonomii, studiuję dziennie. Jeśli Cię finanse i rachunkowość interesują to idź, ale po tym też nie jest łatwo o pracę. Ja nie jestem optymistycznie nastawiona co do przyszłości po moich studiach. Też się musiałam przeprowadzić na studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arlx322
Właśnie ja raczej nie zamierzam się przeprowadzać, nie chcę zostawiać mamy samej :) tylko czy takie codzienne dojazdy nie będą zbyt męczące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem zdania że trzeba wybrać studia nie takie np na które idzie koleżanka czy kolega bo tak niektórzy robią tylko takie co nas interesują, ja poszłam na WSB w Gdańsku dziś już jestem na drugim roku i nie zmieniła bym na żadne inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co piszesz to ja bym wybrała jednak studia zaoczne. Jeżeli chodzi o sam kierunek to nic Ci nie doradzę, idź na taki który Cię interesuje, wtedy wiedza łatwiej przychodzi. Jeżeli chodzi o codzienne dojazdy to dla mnie by było to męczące, zajmuje trochę czasu który byś mogła inaczej wykorzystać. Idąc na studia zaoczne zdobędziesz doświadczenie, nauczysz się organizacji czasem, być może będzie mniej czasu wolnego ale będziesz czerpać z tego jakieś profity, będą też dodatkowe pieniądze a kasa akurat zawsze się przyda. Jeżeli chodzi o studia dzienne to jest to takie przedłużenie młodości jak wiele osób mówi, więcej czasu wolnego ale rynek pracy bywa brutalny, doświadczenie jest niezbędne więc lepiej zacząć już coś robić w tym kierunku na studiach. Wszystko też zależy jakim typem osoby jesteś i czy czujesz się na siłach, dasz radę pogodzić studia z pracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Skoro padła nazwa naszej uczelni, to z tego miejsca chciałabym przedstawić nasza ofertę. Studia w Wyższej Szkole Bankowej można podjąć w kilku miastach w kraju, m.in. w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu czy tez wspomnianym Gdańsku. Zapraszam do Nas wszystkich zainteresowanych studiami I stopnia na uczelniach, które mają dobrą renomę wśród pracodawców. Wszelkie szczegóły - dostępne kierunki oraz specjalizacje dostępne są na naszej stronie internetowej http://www.wsb.pl. Dodam też, że zapisując się do 30 kwietnia, można oszczędzić aż 1000zł: na czesnym, które wynosi od 195zł (zamiast 245zł) miesięcznie na pierwszym roku studiów oraz na darmowym wpisowym. Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arlx322
Gdybym wybierała studia takie, jak koleżanka, to raczej nie byłby tu tego pytania :) No tak też mi się wydaje, że lepiej wybrać się na studia zaoczne. Może już teraz uda mi się znaleźć jakąś pracę lub staż, zawsze jakieś doświadczenie :) Ale może ktoś mi poleci jakąś uczelnię w Poznaniu lub Bydgoszczy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy jak jest dobry grafik wykładów jak na WSB to można i zaocznie i dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie! Zgadza się, na uczelniach Wyższej Szkoły Bankowej oferujmy studia I stopnia zaoczne jak i stacjonarne, w kilku oddziałach m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu czy Gdańsku. Dodam także, że przedłużeniu do 31 maja uległa nasza promocja - czesne już od 195zł (zamiast 245zł) miesięcznie na pierwszym roku studiów oraz 0zł wpisowego. Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem lepiej na zaoczne i przy okazji pracować można, zawsze dobrze jest zdobywać doświadczenie przy okazji się kształcąc , a tak wogole jakie teraz kierunki są na czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arlx322
Z tego, co słyszę wiele osób chce iść na kierunki inżynieryjne :) no ale to nie dla mnie :) WSB trochę znam, bo moja szkoła z nią współpracowała czy coś takiego :) jednak dla mnie to trochę zbyt duży wydatek, niestety mam ograniczone fundusze. Zastanawiam się nad Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy lub Inowrocławiu albo nad Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i nad kierunkiem finanse i podatki lub finanse i rachunkowość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest teraz dużo promocji na tej uczelni nie wiem jak czesne , ale wpisowe jest 0 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Na jakie studia iść? Jaki kierunek? Wielu z Was pewnie ma dylematy jak właściwie wybrać. Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji zapraszam na stronę kierunekrozwoju.pl, gdzie można wypełnić test predyspozycji zawodowych. Dzięki temu testowi można uzyskać informacje jakie studia będą odpowiednie lub w jakim zawodzie najlepiej będzie podjąć zatrudnienie. Po wypełnieniu testu można uzyskać informacje na temat typu zainteresowań, preferencji i osobowości. Zapraszam! Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu Kierunek Rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś ma możliwości to fajnie jest studiować dzienne ale nie każdy ma taką możliwość , ja idę na zaoczne na WSB do Gdańska, przeprowadzam się tam z Olsztyna i spróbuję znaleźć jakąś pracę na weekendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym nie szła na studia. W agencji towarzyskiej spokojnie można wykręcić 4-5 tysięcy, a jak jesteś ładna i w miarę doświadczona to prawdziwe kokosy za noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak to zależy od finansów ale w przypadku WSB to można połączyć pracę ze studiami do tego mają niższe opłaty takżę to ciekawa oferta zwłaszcza że kierunki też są atrakcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALinaQ
Ja też jestem po technikum ekonomicznym i wybrałam kierunek rachunkowości na WSB w Toruniu, dalej też chcę się kształcić w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćoo
Do kiedy można zapisać się na WSB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośćoo rekrutacja na studia I stopnia na uczelniach WSB nadal trwa, tak więc można zapisać się w każdej chwili. Wspomnę, że nasza promocja zniżkowa została przedłużona aż do 15 lipca. Tak więc można zyskać darmowe wpisowe i czesne już od 195zł miesięcznie. Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amkaa
Chyba zależy od tego co komu pasuję i jaki sobie kierunek wybierze. WSB ma fajną promocje i ciekawe kierunki, jeszcze się sama zastanawiam nad wyborem ale napewno będzie to WSB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masterRafiki2
A za ten test predyspozycji zawodowych to trzeba coś płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zdecydowanie polecam studia dzienne, jeśli nie musisz pracować lub być z mamą cały czas (jednak dojazdy zajmują trochę czasu). U nas na zaocznych robili jednak dużo mniej. Chociaż tragedii też nie ma - po prostu tak naprawdę musisz się więcej uczyć sama w domu. Na dziennych masz więcej zajęć z danych przedmiotów więc teoretycznie nauczysz się więcej, ale jeśli masz na tyle samozaparcia żeby się dużo uczyć sama to zaoczne też będą ok. Minusem fakt, że jednak trzeba za nie płacić, więc i tak pewnie będziesz musiała iść do pracy i zostawiać mamę na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie! MisterRafiki2 wypełnienie testu predyspozycji zawodowych jest zupełnie darmowe. Zapraszam zatem jeszcze raz na stronę kierunekrozwoju.pl w celu jego wypełnienia. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu Kierunek Rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janinka67
Czy dzienne i zaoczne studia na WSB mają taki sam system rekrutacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alkada
A jak z poziomem nauczania? słyszałam że na dziennych jest trochę trudniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie! Wyższych Szkołach Bankowych dbamy o poziom kształcenia naszych studentów, dlatego zapewniamy Ci zajęcia z wykwalifikowaną kadrą dydaktyczną, dostęp do szerokiej bazy bibliotecznej , a także możliwość odbycia wyjazdów zagranicznych, staży i praktyk. Cenimy także czas studentów, a studia są tak zorganizowane, aby maksymalnie ułatwić studentom łączenie ich z pracą. Dodam też, że ofertę edukacyjną dopasowaliśmy do wymagań pracodawców, aby to, czego się nauczysz, było przydatne w Twojej przyszłej pracy. Zatem zapraszam do aplikacji na studia właśnie do naszych oddziałów. Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze polecam studia dzienne, bo na zaocznych nie poznasz prawdziwego życia studenckiego :D Jeśli chodzi o kierunek to polecam informatyke. Kierunek rozwojowy i przyszłościowy, ja akurat kończyłem na WSB i sobie bardzo chwalę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malikun
To już zależy kto ile ma pieniędzy bo nie każdego stać na wynajem mieszkania i życie, dlatego woli iść do pracy i studiować zaocznie, tak jak ja właśnie, zdobywam doświadczenie i się kształcę na wsb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×