Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bzikubzik

nowoczesna kuchnia

Polecane posty

Gość bzikubzik

podobaja wam sie takie? bo zauwazylam ze w sklepach tego pelno no i wiele ludzi takie kupuje szczegolnie w kolorze wenge. mi szczerze mowiac podobaja sie bardziej tradycyjne , a robie remont kuchni i nie wiem na co sie zdecydowac tymbardziej ze kazdy teraz ma tą nowoczesna co wy o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest ta nowoczesna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też lubię tak umeblowane, a co najważniejsze wyposażone kuchnie. Może to przesada, ale lubię mieć dobre marki sprzętów, bo wiem, że posłużą mi na lata. Mam np. kuchenkę gazową mastercook, zmywarkę Whirpool i kuchenkę mikrofalową LG. Wszystko w srebrnym kolorze. To naprawdę dobrze wygląda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soki sa pycha
dla jednych mastercook, whirpool i lg to dobre marki, inni wybieraja bosch i miele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowoczesne są teraz w co drugiej \"chałupie\", jesli nie częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzikubzik
no wlasnie i boje sie ze przez to ze sa w co drugiej chalupie to za jakis czas beda przez to tandetne, myslalam o czyms bardziej klasycznym bo takie kuchnie nowoczesne czyli np lakierowane szafki proste itp raczej pasuja do aneksow kuchennych a ja mam odzzielnie kuchnie , co wy o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co pytasz na forum co ma Ci sie podobać , sama powinnaś wiedzieć czy nowoczesną chcesz miec kuchnie czy nie !!!! boshhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzikubzik
nowlasnie o to chodzi ze sama nie wiem bo i taka mi sie podoba i taka. a nie wiem ktora bedzie bardziej praktyczna, no i dluzej bedzie oko cieszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otwarta kuchnia, zeby dobrze wygladać musi współgrać z salonem. I jeśli salon jest np. tradycyjny, to w żadnym wypadku nie powinna być nowoczesna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzikubzik
ja nie mam otwartej kuchni , a ktora wersja wam sie bardziej podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zadaj sobie jedno podstawowe pytanie czy klasyka kiedyś wychodzi z mody ?? i juz masz odpowiedź :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to naprawdę kwestia gustu. Mi własnie w sobote montowali szafki kuchenne, bardziej w tradycyjnym stylu. Dla mnie taka kuchnia bardziej pasuje do gotujacych gospodyń, bo te nowoczesne jakoś natchnienia nie dają. Ale jak ktoś ładnie urzadzi, to też mi sie podoba, koleżanka sobie w bloku aneks urządzała w wenge i tak to zrobiła gustownie i z wykorzystaniem miejsca, że mi sie podobało. Ale u siebie wolałam rzeźbione szybki. Kiedyś lubiłam intensywne kolory, ale poszłam do mieszkania koleżanki, które to mieszkanie nie dość że było na parterze, to jeszcze okna od kuchni i saloniku wychodziły na północ. Ciemno było po prostu. Więc co poszli :\"w białe\" . Lekko złamana biel na ścianach, jesionowa podłoga, zasłonki z białego płótna i biała, tradycyjna kuchnnia, białe kafelki z niebieskimi wstawkami. Totalnie nie mój styl, ale tak gustownie zegrane, że urzekało - tu jest klucz pogrzebany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam nowoczesną kuchnie bo jestem za nowoczesnością i nie lubię gotować (kuchnia raczej jako dodatek do salonu) myślę, że to nie przeminie tak szybko ponieważ obecnie liczy się prostota, proste szafki, dominujące długie szuflady, żadnych zdobień typu wycinane, zaokrąglone (tzw. mydełka) fronty, żadnych szybek, kolory klasyczne ( ciemne czarne, mocno brązowe i białe lub b. jasne) zasada kontrastów, sprzęty z surowej nierdzewki.Nie sądzę, żeby prostota szybko przemijała. Jednak muszę przyznać, że taka kuchnia jest \"chłodna\" nie przytulna i najlepiej jak jest sterylnie czysta i żadnych bibelotów. Kuchnia naprawdę tradycyjna (nie jakaś kiepska imitacja z Bodzia) jest cieplutka, kojarzy mi się z różnymi dodatkami, ziołami w doniczkach, zapachem pieczącego się ciasta :) Taka prowansalska albo toskańska. Ciemne tradycyjne fronty moim zdaniem są mocno przytłaczające. Jeśli chodzi o sprzęt jak ktoś pisał wyżej to dla jego informacji nowoczesny sprzęt (jeśli chodzi o technologię) jest też w tradycyjnej stylistyce, można mieć np. parowy piekarnik lub z mikrofalą w tradycyjnym stylu, zmywarki i lodówki są do całkowitej zabudowy więc nie ma problemu. Musisz zdecydować jaki klimat lubisz i jaki masz wystrój domu, należy też dopasować do wielkości kuchni. Uważam, że na kuchnie nowoczesną aby tą nowoczesność pokazać w pełni (np. długie szuflady i szafki wiszące ustawione obok siebie aby tworzyły długie linie)) niestety potrzebne jest sporo przestrzeni a aby stworzyć kuchnie taką cieplutką tradycyjną nie potrzebujesz tak dużo miejsca. Jeśli masz kuchnie oddzielnie to polecam Ci właśnie taką kuchnie tradycyjną, tym bardziej, że wywnioskowałam z tego co piszesz, że właśnie to Ci się podoba. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem co mowie
te nowoczesne kuchnie nie wygladaja tak z powodu mody ale ze wzgledu na materialy z jakich sa wykonane. tradycyjne kuchnie maja fronty glownie z folii, czyli plastikowej okleiny w ktorej mzna "wyrzezbic'' kazdy wzorek, i nie sa zbyt trwale, w kuchni ta okleina sie nie sprawdza, powinno sie ja stosowac raczej do mebli pokojowych obecnie fronty szafek sa gladkie z powodu pojawienia sie forniru takiej okleiny z drewna w ktorej juz nie mozna tak rzezbic ale trwaloscia dorownuje drewnu i jest o wiele tansza forniry to nie tylko kolor wenge, u mnie w kuchni jest palisander i rowniez wyglada to bardzo przytulnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem co mowie
a poza tym mozna tak dobrac kolory ze i nowoczesna kuchnia bedzie wygladala przytulnie np gorne szafki w kolorze wanilii, dolne zebra/wenge, bialy sprzet agd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy kto co uważa za przytulne, propo zebry to nie miałam właśnie takich rzeczy na myśli bo to przykład tego co było modne jakieś trzy lata temu i właśnie to " był bajer", który szybko przminął i stał się tandetny z prostotą nie ma on nic wspólnego a ja właśnie o tym pisałam. proste formy, gładkie fronty i jednolite naturalne kolory. Jeśli chodzi o fornir to równie dobrze można nim oklejać rzeźbione jak i gładkie fronty, fornir zakłada się na gorąco i poprzez odpowiednią temperaturę staje się on " czasowo" plastyczny, dawno temu meble były głównie fornirowane i mocno zdobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o połączenie zebra i wanilia to już niezła mieszanka a do tego biały sprzęt to już mieszanka wybuchowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzikubzik
a co sadzicie o kuchniach ktore wkleilam, bo szczerze mowiac dwie mi sie podobaja , ta bardziej tradycyjna nie jest az taka typowo tradycyjna , mozna powiedziec ze jest to polaczenie tradycji z nowoczesnoscia , no i dobrze to wyglada w malej kuchni a ja wlasnie taka mam. a wydaje mi sie ze te nowoczesne wygladaja super w duzej kuchni albo w kuchni otwartej na salon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie wybiorę tradycyjną kuchnię, nowoczesne podobają mi się na zdjęciach, czy u kogoś, ale u siebie lubię mieć przytulniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzikubzik
bardzo ladna widze ze mamy podobne gusta, a te kosteczki sa rewelacyjne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnieee
...się bardziej podobają te "nowoczesne". Bo ja nie lubię, jak jest czegoś za dużo. Lubię prosto, wszystko schowane, żadnych pierdółek naustawianych w każdym kącie, lubie przestrzeń i lubię mieć wrażenie, że jest "pusto" ;) Moi przyjaciele mają taka "nowoczesną", tyle, że ooooolbrzymią! I wcale nie jest nieprzytulna bo...spędzamy tam mnóstwo czasu. W zasadzie zawsze jak się spotykamy w gronie przyjaciół - conajmniej raz w tyg- to siedzimy w kuchni. I mają jeszcze jedną fantastyczną rzecz - "wyspa". Kapitalna sprawa, siedzimy sobie wszyscy razem wokoło, wspólnie coś gotujemy i jest super ;) W "nowoczesnym" też może być przytulnie więc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dziekuje bardzo. Ale jak mówię kwestia gustu i dodania \"charakteru\" pomieszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcellina
Ja zdecydowanie wolę prostotę, żadnych zdobień, rzeźbień. To niekoniecznie oznacza chłód. Lubię wszystko zabudowane(lodówka, zmywarka, okap), pochowane co się da, żadnych "kurzołapek", "durnostojek", zadnych kubków ani sprzętów na blacie-oprócz tych podstawowych-czajnik, chlebak. Po to są szafki, żeby wszystko w nich chować. I baaardzo mi sie nie podobają otwarte półki w kuchni. Minimalizm-uwielbiam:) W swojej kuchni mam fronty jak Adel z Ikea: http://www.basicbuilders.com/images/IKEA2003-001.jpg z prostymi relingami. Wszystko w zabudowie, srebrny piekarnik z mikrofalówką w słupku i czarna płyta na szkle. Wszystko Electrolux. Moim zdaniem Whirlpool, Mastercook, Amica to niezbyt dobre firmy...Gorenje, Bosh, Miele i Electrolux są chyba najpewniejsze. Urządzanie kuchni to twardy orzech, naprawdę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcellina - bardzo ładny kolor. Ja musiałam jasne, bo pomieszczenie ciemne. Ale tych półek otwrtych ze zdjęcia nie masz? Ja to z kolei uwielbiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się w takiej zupełnie nowoczesnej kuchni czuję trochę jak w prosektorium ;). Przepraszam za określenie, to tylko moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać:). Wolę kuchnię tradycyjną i taką też mam [URL=http://www.fotosik.pl]http://images27.fotosik.pl/318/0c7a42ab27d31e98med.jpg [URL=http://www.fotosik.pl]http://images34.fotosik.pl/448/37265e98a046ad9bmed.jpg [URL=http://www.fotosik.pl]http://images32.fotosik.pl/448/c5d4a9c5d7ab6d99med.jpg Polecam wyspę, o której już pisano wyżej, fajna sprawa. Popierdółek wolno stojących też nie lubię, ale jak już dostałam, to przez jakiś czas postoją, dopóki ofiarodawcy o tym nie zapomną - wtedy schowam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzikubzik
grudniowa sliczna kuchnia!!! tradycyjna a zarazem nowoczesna, ponadczasowa , ale sie musial ktos nameczyc z tymi kafelkami:P wsumie te nowoczesne to podobaja mi sie tylko w katalogu, jak dla mnie sa za zimne no wiec chyba zdecyduje sie na cos podobnego do tego co wkleilam link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×