Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmarznięta

Ogrzewanie w UK. POOOOMOCY!

Polecane posty

Gość zmarznięta

Witam, potrezbuję porównania. Jak duże mieszkanie wynamujecie? Czy ogrzweanie na prąd czy na gaz? I ile płacicie? Miesięcznie czy po 3 miesiącach? Czy jeszcze jakoś inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmarznięta
Up up.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annikaaaaa
ja ma dom, 3 bedroomy, salon, kuchnia, lazienka. ogrzewanie centr gazowe. w zimie grzeje 24h/dobe, mam ustawiony boiler na temp kaloryferow ok.47stopni, kaloryfery rozkrecone na max., tak wiec mam cieplutko, ale nie za goraco. Place co 3 miesiace ok. 260-300f za prad i gaz lacznie, ostatni rachunek z konca pazdziernika wyszedl 92f za gaz na 3 miesiace. Latem mam boiler ustawiony na czasowe raz lub 2 dziennie na godzinke jak jest chlodno na dworze, wtedy boiler ustawiam na 'eko' czyli wyzsza temp kaloryferow, szybciej sie nagrzewa i nie zuzywa az tyle gazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmarznięta
Co 3 mce 260-300? Noooo to mało. Ja płacę co miesiąc 99 i po 3 mcu przyszlo rozliczenie za 190funtow;/ wiec w sumie 400f na 3 mce? ja już nie wiem;/ mieszkanie 45m kwadratowych. i to byl oktres przed grzaniem jeszcze;/ aha, wszytsko mam na prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EleGant
kurva mać ! w Polsce za ogrzewanie domu płacę miesięcznie 1000 zł. , czyli ok. 200f , za trzy miesiące wychodzi 3000 zł. ale w Polsce jest najdroższy gaz w całej Europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annikaaaaa
moze dlatego, ze na prad. Ja za prad place ok. 130f na 3 miesiace, ale to tylko swiatlo, tv, 2 kompy, urzadzenia rtv/agd. Gdybym grzala pradem, to grzejac tak jak teraz ciagle, pewnie wyszloby ponad 2 razy tyle, co potwierdza mniej wiecej twoje 100f na miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli czyli czyli?
ale to co podałam było z okresu przed grzaniem;/ ja pierdole;/ to ja nie wiem co to będzie teraz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli czyli czyli?
Up up ;) kto jeszcze się podzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annikaaaaa
a dostajesz rachunek czy ladujesz karte? moze masz jakies dlugi, albo wysokie prognozy bo do tej pory zuzycie w twoim mieszkaniu bylo wysokie? moze wlasciciel nie zglosil zmiany lokatora? trzeba pamietac ze w dniu w ktorym podpisujesz umowe sprawdzasz liczniki i wlasciciel tez, on dzwoni do dostawcy pradu/gazu, zglasza stan licznikow twoj startowy i od tego momentu placisz tylko swoje zuzycie, nie plac prognoz bo te moga byc wyzsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EleGant
ja poproszę aby do mojego domu dostarczyć gaz z UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli czyli czyli?
dostaje rachunki. ale to nie sa prognozy, tylko rozliczenie. ja podaje stan licznikow (mailem o to proszą) i wtedy przychodzi to rozliczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli czyli czyli?
tak tak, placę za swoje. bylo podane liczniki na samym poczatku. na pocztaku mielismy rachunek 23 funty miesiecznie, po 3 mcach przyszlo rolziczenie, nie pamietam juz ile dokladnie. ale miesieczna stawke podniesli na 99funtow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annikaaaaa
ten rachunek na 99f to twoj pierwszy w tym mieszkaniu? moglo byc tak, ze mieszkancy przed toba nie podawali odczytow tylko przychodzily prognozy mniejsze niz ich faktyczne zuzycie. Mozliwe ze ich ostatnio prognoza byl byl stan licznika 15100 i tyle zaplacili, podczas gdy faktyczny stan licznika wynosil np 16000. twoj wlasciciel podal zmiane lokatora, ale nie podal stanu licznikow, i dopiero ty to teraz zrobilas, odczytalas licznik np. 16200, i zamiast zaplacic za 200 jednostek, zaplacilas za 1100 jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annikaaaaa
oj nie przeczytalam twojego ostatniego postu, jesli tak to dziwne, placisz z licznikow, a potem wychodzi wiecej? dziwne jakies, moze przyszedl rachunek prognozowy pomimo podania przez ciebie licznikow. ja tak raz mialam podalam stan licznika i przyszedl rachunek na jakas dziwnie wysoka kwote, czytam, a tam 'estimated'. za 2 dni przyszedl drugi juz niski na podstawie odczytow. No chyba, ze tak ci prad zre to ogrzewanie, moze jakies przestarzale, albo cos. Sprawdzalas sama obliuczajac ile powinnas placic, sprawdzic ile jednostek zuzywasz na miesiac, sprawdz taryfe u swojego dostawcy, policz jednoski x stawka za jednostke, dodaj oplate stala i zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli czyli czyli?
jeszcze nie tak :) w pierwszym mcu przyszlo 23 funty (bez podawania licznikow), w drugim to samo, w trzecim podalam liczniki, bylo ok 170, w 4tym mcu zmienili na 99 miesiecznie, w 5tym to samo, w 6tym podalam liczniki, bylo cos 194. teraz w 7 znow 99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli czyli czyli?
orzewanie wątpie że przestarzale, budynek nowy, mieszkanie nowe. tylko no wsyztsko jest na prąd, kuchenka, piekarnik, wodaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli czyli czyli?
up up.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli czyli czyli?
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wynajmujemy 2 pokojowe mieszkanie, ale jest dość duże ok 100m2 Wszystko mamy na prąd - woda, ogrzewanie, kuchenka itp Prąd mam na kartę i na tydzień wychodzi mi po ok 15-20f, więc tragedii nie ma. Grzejniki najczęściej włączam w nocy aż do 6 rano, kiedy mamy dużą zniżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli czyli czyli?
no to wychodzi baaarzo tanio. maks 80funtow na miesiac?? a ile ludzi w mieszkaniu? ile czasu tam spedzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfnv
macie tanszy gaz niz w pl do tego zarabiacie funty i jeszcze wam zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli czyli czyli?
up up ktos jeszcze powie ile płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erewrwerwe
ja w Pl za ogrzewanie domu o pow. 130 m zapłaciłam w zeszlym roku trzy rachunki, jeden za 1500zł, drugi 2600 zł, trzeci 1500 zł. Utrzymuję się sama z dzieckiem, i mamy na nas dwoje ok. 1700 zl... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annikaaaaa
z tego rozumiem ze za 3 pierwsze miesiace zaplaciliscie 216f, a za kolejne 3 juz 392?? dla mnie to jest dziwny system, placicie co miesiac jakas ustalona kwote (prognoze), 3go miesiaca podajecie licznik i placice jeszcze wiecej, doplacajac do tej prognozy bo zuzywacie wiecej. skoro to rachunek przed sezonem grzewczym, to jest on bardzo duzy. sprawdz dokladnie miesieczne zuzycie, spisuj jednostki, porownuj z rachunkami, moze ktos od was ciagnie. albo dostawca niezle was ozyna na kasie. ja bym zmienila dostawce na jakiegos normalnego - placisz miesiecznie lub co 3, logujesz sie na ich stronie, podajesz swoje liczniki, placisz tyle ile zuzywasz plus stala oplata, zadnych kombinacji czy prognoz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie 3 osoby, ale tymczasowo jest jeszcze brat. W lato płacę mniej, bo 10f starcza mi na tydzień. Także prąd na kartę bardzo sobie chwalę, bo wiem ile zużyję i rachunek mnie nie zaskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmarznieta
dostawcy chyba nie moge zmienic. a pozatym to nie wiem nawet ile to moze potrwac, czy cos kosztuje itd, czy sie oplaci w ogole. a dwa i tak sie stad wyprowadzamy w kwetniu. przez prad wlasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmarznieta
a ten prad na karte to jak sobie mozna zrobic? pewnie nie można;p bo w sumie to pierwszy raz slysze o tym;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie ze mozesz
Mozesz zmienic dostawce zawsze. Chyba ze masz w umowie o wynajem, ze landlord soebie nie zyczy. W kazdym innym wypadku tak. Dobrze robisz ze sie wyproowadzasz, ja bym nie chciala miec na prad ogrzewania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie ze mozesz
na karte nie zalozysz sama, to cala instalacja, licznik jest, taka skrzynka, raczej trzeba sporo kasy i remontu pewnie, i tylko wlascicel moze to zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×