Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość łatka

Patchwork

Polecane posty

Gość łatka

Czy któraś z Was robi patchworki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię mam już kilkanaście w domu i wśród znajomych ( robiłam na zamówienie). Chciałabyś spróbować swoich sił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym chciala. mozesz powiedziec skad beirzesz materialy? dobierasz intuicyjnie materialy? napisz prosze cos wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łatka
No właśnie jestem bardzo zainteresowana. Jakiego typu materiału się używa do nich i skąd się bierze tą ocieplinkę do środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubię zbierać różne materiały jakieś ciekawe ciuchy d znajomych najlepiej duuże spódnice najlepiej płocienne, ale mogą być też i inne. Sprawdzają się również wzorzyste podszewki. Zdarza się, że poprostu kupuję jakiś ciekawy materiał dość tani, trzeba jednak zwrócić uwagę, czy któryś z materiałów nie farbuje (jeżeli tak jest, to już jest zdyskwalifikowany). Ciekawe materiały można dostać w \"lumpeksach\" (chociaż od czasu ciąży nie mogę tam wejść, bo od tego zapachu mnie mndli). Jak już zbiorę sporo tego, rozkładam to na podłodze i dobieram kolorystycznie (tzn. według gustu)czy coś mi do siebie pasuje. Później wycinam np. kwadraty jednakowej wielkości i układam z tego jakiś wzór na podłodze. Później to już tylko pozszywać według tego jak były ułożone na podłodze. Ocieplinę można kupić w każdym sklepie z materiałami. Podszywam ję pod wierzchni materiał fastrygą lub przypinam agrafkami malutkimi lub szpilkami, przykładam lewą stroną do lewej spód z płótna lub podszewki prawą stroną do prawej i przeszywam na około nie do końca zostawiając ok. 20-25cm na wywinięcie. Przekładam na prawą stronę całóść i obszywam wszystko lamówką pasującą do całości lub z wykorzystanych materiałów. Pięknie wyglądają pikowane w różne wzory. Mam nadzieję, że jasno to wytłumaczyłam, jeżeli coś jest niejasne to proszę pytajcie, jak chcecie jakieś wzory gotowych to mogę zeskanować zdjęcia moich prac i wysłać na maila. Pozdrawiam i życzę udanych Patchworków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bardzo poprosze na maila, bo jestem ciekawa jakie cuda ci wychodzą. :) Pytania: 1.Ile kosztuje ta ocieplina i jak wygłada? 2.czy twoim zdaniej można zrobić np poszewkę na poduszkę a\'la patchwork? Dzięki za odzew 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję :D wszystko doszło. Czy bedę mogła pisac do ciebie na tego maila w razie jakiś pytań/wątpliwości? Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam serdecznie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabii
Ja też chce zdjęcia.... Prosze prześlij mi kilka z Twoimi pracami.... gohataubert@wp.pl Czekam z niecierpliwością.. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio coś mnie wzięło na robotki reczne :) uszyłam sobie torebke, zrobiłam bransoletke a mojemu chłopakowi wyrzeźbiłam serducho w kamieniu i ładnie je pomalowałam (tzn mam nadzieje ze ładne, mówił, ze przesliczne hihi :D ) heeehe musiałam sie pochwalic :) myśle teraz ze patchwork to super pomysł, mogłabym tez zobaczyc jak wyglądają Twoje dzieła? free_spirit@tlen.pl to moj mail :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasoko
Ja tez bym chciala zobaczyc te zdjecia! bardzo prosze o maila. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laila --> ja poproszę jeszcze raz jeśli można bo nie dostałam od Ciebie maila :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaate11
Ja też poprosze o takie zdjęcie jesli to jeszcze możliwe;-) Pozdrawiam serdecznie... Kasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaMi
Właśnie wpisałam w google hasło "patchwork" i wyskoczył mi ten temat. Ja też jestem ciekawa Twoich prac, jak możesz to wyślij mi na maila agami@o2.pl Jestem ciekawa jak zszywasz te kwadraciki. Maszyną? Ile zajmuje zrobienie jednej narzuty? A przy okazji - jak sie czyta "patchwork"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łatka
patchwork czyta się chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielkie oczy
Czy znacie mo?e jakieP: strony w Internecie poP:wiecone tego typu pracom? Bardzo mnie to interesuje. Z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielkie oczy
Czy znacie mo?e jakieP: strony w Internecie poP:wiecone tego typu pracom? Bardzo mnie to interesuje. Z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keshia
CZy ja też mogę prosić ??????????????? katka.c@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keana
nie wiem czy mozna gdzies dostac te ksiazke, czy byla wznawiana. ale jesli znajdziecie to goraco polecam. krok po kroku, jak szyc, z czego, rodzaje wypelnien i fajne wzory BIBLIOTEKA PANI DOMU: Patchwork (Kleksa szkoła szycia) wydawnictwo kleks bielsko-biala ul. sobieskiego 132 ja mam pierwsze wydanie z 1993r mam nadzieje, ze byla wznawiana. ja sie z niej uczylam szyc. polecam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotaszek
Aż mi głupio prosić:) Musze uszyć cos takiego do szkoły:) kotaszek@op.pl Jeśli to nie problem to chętnie zobacze Twoje/Wasze prace!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laila- jeśli jeszcze bywasz na kafe ---- proszę o mail ze zdjęciem! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenusia
http://www.sch140.omsk.edu/projects/patchwork/obuchenie/index.htm tu strona rosyjska o patchworku,ale sa czytelne rysunki http://planetpatchwork.com/One-day%20Mystery%20Gallery/index.htm tu mozna podpatrzec wzorki a tu kopalnia wzorkow-schematow http://www.quilt.com/Blocks/AlphaBlockList.html Ja jeszcze nie zaczelam patchworkow,ale mam zamiar i w zwiazku z tym mam pytanie o pikowanie-czy to odbywa sie recznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×