Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
EKD 34

Pierwsza ciąża po 35 roku życia.

Polecane posty

Witam dziewczyny, które są, były, albo będą w ciąży po 35 roku. Ja skończyłam 36 lat, jestem w 8 tygodniu. Szukam w tematach ciązowych, ale tam prawie same 20, wiec może znajdzie się jeszcze ktoś taki jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W listopadzie skończę 38 lat,jestem w 23tc.Robiłam amniopunkcję-będę miała zdrową córeczkę.Niestety musze leżeć-mam bardzo kurczliwą macicę ale jak się oszczędzam to jest ok.Pozdrawiam Cię serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również mam skierowanie na badanie prenatalne, ale dopiero na drugi tydzień, ja normalnie pracuję i czuję się dobrze mam tylko lekkie mdłości oraz szybciej jestem zmęczona, po za tym wszystko OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moja kuzynka
urodziła w wieku 21 lat syna z zespołem Downa :( Nieszczęście nie znam metryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jak znosiliście ciąże, jak było wasze samopoczucie,jak przebiegał poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciążę znoszę nieżle.Od poczatku byłam na Duphastonie,w 6tc pojawiło się krwawienie-krwiaczek nie zwiazany z dzidziunią.Leżenie przez 3 tyg.Od 7 do 13 tc mdłości prawie cały czas,czasami pawik.W 14 tc amniopunkcja,leżenie przez kilka dni.Od 18 tc stawianie sie macicy-leżenie będzie najprawdopodobniej do grudnia.Samopoczucie mam dobre,przytyłam 2,3 kg.To moja wymarzona córeczka i mam nadzieje,że wszystko zakonczy sie szczęśliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po badaniu musiałaś leżeć, czy się żle czułaś, jak wyglądają badania prenatalne i na ilu byłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam teraz 36 lat poród przypada po moich urodzinach czyli bede miec 37 lat czekam na córeczkę pierwszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robilam badanie przeziernosci karkowej w 12tc,wyszło bardzo dobrze i amniopunkcję-po niej musialam leżeć,bo może dojsć do poronienia.Baja na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terrmin mam na 26 X ( za 2 miechy łał) badania 3 D tez miałam dziewczyny dlaczego miałyscie amnipunkcję?(ja nie miałam) jakies wskazania były ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie byłam jeszcze na badaniach, ale dostałam skierowanie do poradni genetycznej i tam też mają mi powiedzieć jakie badania mam zrobić, ale ja nie chcę takim mogących zaszkodzić dzidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze względu na wiek-kieruja po 35rż.Ja się cieszę,że zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agagaguś
Witajcie dziewczyny. Ja mam 38 lat i jestem w 17 tygodniu ciąży. Lekarze , nie dawali mi żadnych szans na to abym kiedykolwiek była matką. 8 lat temu chorowałam na nowotwór , byłam leczona chemią, to podobno uszkodziło mi jajniki, chodziłam do wielu lekarzy, ale każdy powtarzał, że szkoda kasy na leczenie, bo jestem bez jakichkolwiek szans. Nawet w wieku 34 lat przechodziłam jak mi się zdawało klimakterium. Na początku mojej choroby, jak spóźniał mi się okres to zaraz robiłam test z cichą nadzieją, że może zdarzył się cud, ale jak zwykle rozczarowanie , były przerwy w okresie nawet pół roku. Ostatnio miałam taki alarm chyba w listopadzie zaszłego roku, ale jak zwykle jedna kreska w teście , a okres pojawił się za 2 miesiące. Więc jak na początku czerwca nie dostałam okresu , myślałam, że to po prostu normalne , nawet nie zawracałam sobie tym głowy. Kurde, żadnych wymiotów, żadnego złego samopoczucia, nic zero objawów , tylko ostatnio trochę przytyłam, ale u mnie to normalne, że raz tyję , raz chudnę, tylko jakieś 3 tygodnie temu zaczęły mnie boleć piersi, ale wszyscy mi mówili, to masz zespół napięcia przedmiesiączkowego:))) , pobolewały trochę jajniki , tak normalnie jak przed okresem. Ale przedwczoraj mąż mówi do mnie, że jakoś dziwnie brzuch mi urósł, ale i wogóle zrobiłam się jakaś bardziej wrażliwa, dla świętego spokoju , pojechaliśmy do apteki po test, mąż już nawet sam wie jaki kupić. Zaraz zrobiłam, nie czekałam do rana jak jest w ulotce i......2 kreski w teście:)) . Dziś , tzn. wczoraj zaraz poszłam do lekarza i jest termin no 30 stycznia. Była bardzo zdziwiony , że tak dobrze się czuję, i że wcale nie mam jakichkolwiek dolegliwości. Obydwoje z mężem poprostu się popłakaliśmy, że to chyba cud. Nie wiem , czy iść na badania prenatalne, bo to nic nie zmieni, miałam robione usg , dzidziuś rozwija się prawidłowo, mam tylko zgłosić się na jakieś badanie usg, ale prenatalne , ma to polegać na bardzo dokładnym obejrzeniu maluszka na usg i czy wszystko dobrze się rozwija. Kurde jestem tak podekscytowana, ze całą noc nie mogę spać , no i teraz oczywiście, czuję, ze ma dzidziusia w sobie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliakkkk
TO idealny wiek na dziecko, a nie takie gowniary po 20 lat zaplodnione wszedzie z wozkami jezdza to dopiero patologia jest. To sie zdarza tylko u ludzi wywodzacych sie z nizin spolecznych albo nizin umyslowych. Urodzicie zdrowe piekne dzieci, mnie mama urodzila w wieku 40 lat , i kazda kobieta w mojej rodzinie miala dzieci grubo po 30 , zdrowe i inteligentne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po 35 roku życia ogromnie...
...wzrasta ryzyko chorób genetycznych, zwłaszcza zespołu Downa. Kobieta w takim wieku (a nawet dwukrotnie wyższym), owszem, może bezpiecznie mieć dzieci, ALE NIE Z WŁASNYCH KOMÓREK JAJOWYCH!!! One są już zrypane ze starości. Chcecie mieć dzieci? Weźcie komórkę jajową od 20-latki, zapłodnijcie poza organizmem plemnikiem od swojego faceta i wszczepcie. Wiem, że to nienaturalne, ale za to o wiele bezpieczniejsze dla dziecka niż poczęcie go z pomocą Waszych własnych komórek jajowych, które na skutek Waszego wieku mają już DNA tak uszkodzone, jakby przetrwały wojnę nuklearną. Kobieta może rodzić naturalnie między mniej więcej 16 a 35 rokiem życia, a tu widzę nawet jakieś babcie po 40-stce. Szkoda mi Waszych dzieci :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciąża po 35 r.ż. to pewny rak
gdy to dziecko dorośnie to w wieku 50, 60 lub więcej lat na pewno dostanie raka i na niego też umrze w cierpieniach, a dzieci młodszych matek umrą bezboleśnie na serce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorce topiku gratuluję i zyczę duzo zdrówka. na tym etapie medycyny nie ma problemów z rodzeniem pierwszego dziecka po 35 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GADUGADU...............
jeju jak wy mozecie tak obrazliwie pisac ...opamietajcie sie ...popatrzcie ilu mlodych ludz nie zdazy nawet do tych 50 albo 60-tych urodzin dotrwac ...my sami mamy po 27 i 30 lat w tym dzieci( 8 i 1 )i uwazam to za wielkie szczescie je" posiadac "obojetnie w jakim wieku ...bo te mamy co tu pisza sa naprawde szczesliwe i wieze ze te dzieci beda bardziej kochane jak przez niektore mlodsze co pol dnia siedza na cafe ...a dzieci na samopas... ...a waszym dzidziusia zycze zdrowia ...zdrowia i jeszcze raz zdrowia .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na kanapie u terapeuty
jak wszystko pójdzie po mojej myśli, to też będę mamuśka, mam już co prawda jedno dziecko, ale drugie akurat tak cudownie przyjdzie na świat jak będę miała skończone 36 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gratuluję Wam dziewczyny
i życzę wszystkiego dobrego :) Ale na te, które pastwią się tutaj i karmią swoją głupotę brak mi słów. Moja mama urodziła mojego najmłodszego brata jak miała 36 lat. Co prawda to nie pierwsze dziecko, ale brat jest zdrowy i jest oczkiem w głowie, a moi rodzice z całą pewnością są innymi rodzicami- nie lepszymi, czy gorszymi- ale bardziej świadomymi. Wydaje mi się, że dopiero przy najmłodszym odkryli wszytskie uroki rodzicielstwa, bo byli już ustatkowani, mieli mieszkanie, samochód, nie byli tak zaganiani jak wtedy kiedy ja byłam mała. Pozdrawiam was dziewuszki i mocno trzymam kciuki za Was i Wasze maluszki. Agagaguś- cuda się zdarzają- piękne, że mogłaś doświadczyć tego cudu na własnej skórze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeteryjna kwiaciarka
ludzie nie obrażajcie innych, bo nie wiecie co was czeka w życiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 27 lat
ten temat został skierowany do kobiet po35 roku zycia-to czemu takie gówniary piszą i obrażają inne kobiety?? -mam do was pytanie!! --czy wy nigdy nie będziecie mieć po35 lat?? nim się coś napisze powinno się głęboko zastanowić. a mamą po 35 roku zycia serdecznie gratuluję:) wiem że nie raz kobieta chce miec duzo wcześniej dziecko -ale dopiero po długich staraniach udaje się zobaczyc dwie kreseczki na teście:) ja mam teraz 27 lat-i córkę 6 letnią oraz synkarocznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy wasz geriatra nie widzi
przeciwwskazań do ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej nie zwracać uwagi na obrażliwe wpisy, nie ma sobie co nerwów psuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkie dojrzałe mamuśki!Wczoraj byłam na usg połówkowym-Lenka jest duża,zdrowa i śliczna!!!!!Jak byłam na amniopunkcji to oprócz mnie byla tylko jedna dziewczyna,która miała skierowanie na to badanie podobnie jak ja tylko ze wzgledu na wiek.Pozostalych 15 dziewczyn to były młode osoby,które miały poważniejsze wskazania(podwyższone NT).Genetyka nie wybiera!A nikt nie ma prawa oceniać czyichś wyborów.Jak się uda,to będę chciała mieć jeszcze jedno dziecko i nikomu nic do tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smarkate co powpadaly
za mlodu chyba chcą ulżyc swoim frustracjom, ze tak obrazają innych. 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wam tez gratuluje :-) ja mam 20 lat i roczna corke ale sama kiedys tez bym chciala miec 3 dzieci i wlasnie to trzecie chcialabym miec po 30 :-) wdlug niektorych wpisow to kobiety po 30 nie powinny miec dzieci wiec kobiety ktore maja w rodzinie przypadki choroby genetycznej tez nie powinny rodzic?? czyli ciekawe ile kobiet mialoby wtedy dzieci... a i ktos tam tez napisal ze 20 latki mamami to patologia...a niby dla czego?? pochodze z dobrej rodziny a itak mi sie to zdarzylo , i co odrazu stalam sie patologiczna?? dobra matka mozna byc w kazdym wieku, nie rozumiem zwiazku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kolezanka z pracy urodziła drugie dziecko w wieku 40 lat i ma pięknego, zdrowego chlopaka, a inna kolezanka w wieku 26 lat urodziła( też jako drugie dziecko) syna z zespołem Downa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×