Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anv

po tym artykule naprawdę sie ciesze że żyje w czasach współczesnych

Polecane posty

Ja się cieszę przede wszystkim z tego, że żyję w Polsce i nie ma tutaj praktyk związanych z obrzezaniem. Bo po przeczytaniu książki Waris Dirrie \"Przełamać Tabu\" byłam naprawdę przerażona tym zjawiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez czytałam tą książke... pozatym widziałam kiedyś taki artykuł w ktorym pokazywali zdjęcia z obrzezania dziewczyny... to był okropny widok:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobiety dziwne są
Tam okaleczają kobiety, a u nas w Europie zabijają dzieci przed na rodzeniem. Dziwny jest ten świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polaakk
ביום רביעי אחר הצהריים, הפגינו קרוב למאה מבני משפחת אבו סיף, תושבים מיפו ופעילים חברתיים במחאה על אי כיבוד הסכם שנחתם בין העירייה לנציגי המשפחה- ההסכם שנחתם בשנות ה-90, הסדיר מתן פיצוי הולם למשפחת אבו סיף בשל הפקעה של כ-5 דונמים בבעלותה לצורך בניית כביש

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobiety dziwne są
"narodzeniem" - rzecz jasna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety dzieci przed narodzeniem zabijało i zabija się wszedzie... u nas to sie dokonuje przy pomocy specjalistycznego sprzętu a w damych czasach przy pomocy rozżarzonego kawałka drewna czy metalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehe dobre porównania
OK. Więc zamiast oburzać się przeciw okaleczaniu kobiet, postulujcie zeby to robiono specjalistycznym sprzetem w higienicznych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe dobre porównania - nie wiem skąd wziołes to porównianie... ale radze przeczytac nasze wypowiedzi jeszcze raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehe dobre porównania
anv -> czytam już kilka razy i za bardzo nie mogę się domyślic co sugerujesz. Dla mnie oba działania stoją na jednakowym poziomie moralno-etycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie ze to ten sam poziom moralno- etyczny... jedna z fotumowiczke napisała że gdzie indziej ludzie się kaleczą a u nas morduje sie nienarodzone dzieci... ja sie z jej zdaniem nie zgodziłam i napisałam że nienarodzone dzieci morduje sie wszędzie... nie wiem o co ci chodzi, wydaje mi sie że z twojej strony to nadinterpretacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehe dobre porównania
A mi się wydaje, ze to raczej taka europejska mentalność Kalego: jak my to robimy to jest dobrze, a jak oni to robią to jest żle. P.S "Wszędzie" to zwykle oznacza "nigdzie". I czy to "wszędzie" ma znaczyć, że jedną patologię trzeba tępić a inną usprawiedliwiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe dobre porównania - po pierwsze koleżanko a nie kolego po drugie nie wiem o co ci chodzi... co ty mi sugerujesz?? twoje wypowiedzi są jakies kosmosu, zarzucasz mi coś czego nie pisałam... ja tu podałam tylko artykuł i napisałam ze ciesze sie ze żyje w dzisiajeszych czasach w europie bo nikt mnie nie zmusza do takich rzeczy... a ty mi tu piszesz coś zupełnie innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehe dobre porównania
A gdzie napisałem "kolego" ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sory fakt, troche za szybko przeczytałam twoją wypowiedź...w kazdym razie to i tak nic nie zmienia, dalej nie wiem o co ci chodzi, jesli możesz to wyłumacz mi to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehe dobre porównania
A po drugie to nic ci tu nie imputuję (jakie to piękne słowo) tylko na przykładzie tego zjawiska ogólnie piszę o takim relatywiźmie moralnym naszych czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej - w tej książce o której pisałam wyjaśnione było, że tak naprawdę ludzie myślą, że problem obrzezania dotyczy tylko Azji i Afryki. Ale jest to błędne myślenie. Waris Dirrie w swojej książce mówi nawet o praktykowaniu tego \"zwyczaju\" nawet w Niemczech gdzie żyją muzłumanie. Także w kilku innych krajach europejskich. Więc jest to problem, który ma miejsce całkiem niedaleko nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe dobre porównania - popieram, ktoś tu ma kłopoty z czytaniem ze zrozumienim napisałaś o \"mentalnosci Kalego\" - pewnie stąd jej się wziłą \"kolega\":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehe dobre porównania
A chodzi mi o to że "nie pchajmy nosa do cudzego prosa" i nie narzucajmy innym naszych zachowań bo sami (jako cywilizacja) nie jesteśmy lepsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie tak pomyliłam te słowa;) w każdym razie o co tej kobiecie chodzi to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i anv - powinnaś się cieszyć, że zyjesz w takim społeczeństwie i kulturze a nie \"w czasach wspólczesnych\", bo opisane rzeczy dzieją się praktycznie pod twoim nosem, nawet w Europie tylko o tym się nie mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehe dobre porównania
Albo jeszcze inaczej (żeby było w końcu jasne i zrozumiałe dla wszystkich) : naprawianie świata zacznijmy od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ja coś komuś narzucam? dla mnie takie prktyki są okropne... jak widać dla tych ludzi tam tez bo np. niektórzy mężczyźni woleli uciec z wioski niż podwieszać sie na hakach... mnie nikt nie zmusza do znęcania sie nad sobą, nikt mnie nie okalecza dlaczego twierdze że lepiej mi żyć w dzisiejszych czasam w europie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z niektorymi argumentami przytoczonymi tutaj, dziwimy sie ze tam jest taka ciemnota, ze mozna zrobic cos takiego a tak naprawde u nas tez dzieja sie czasem straszne rzeczy,niby Europa a czasami ciemnogród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak bym nie wiedziała że naprawianie świata trzeba zacząć od siebie... cieszę sie że żyje w wspólczesnej europie gdzie nikt mnie nie potnie albo nie odetnie kawałka ciała... i to wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alle France
Tobie nie odetnie, ale innym istotom ludzkim tak i to w majestacie prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×