Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oregano chia

Poradzicie mi proszę odnośnie mieszkania

Polecane posty

Gość Oregano chia

Witajcie. Mam mieszkanie. 2 pokojowe, do remontu, w dobrej lokalizacji, 2 pokoje z osobna kuchnia, w starym bloku. Dostanę za nie tyle, ze starczy mi albo na kawalerkę z aneksem ew. kawalerkę z aneksem i klitka sypialnia (być może) w dosc dobrym standardzie albo mieszkanie 2 pokojowe, które nie będzie mi się podobać, np. w starym bloku, albo wysokie w kamienicy. Mi samej wystarczy kawalerka, ale być może kiedyś wyjdę za mąż. Mój facet mieszkania nie ma. Może je kiedyś odziedziczy po babci, ale pewnie nie za prędko. Jesteśmy koło 30. Co mi radzicie, moi mili? Liczę na Was... Co byście Wy zrobili? 1. Kupili kawalerkę i wyremontowali ja tak, by była dla Was idealnym mieszkaniem, może w przyszłości będzie więcej kasy, by zmieścić cała rodzine. 2. Kupili kawalerkę, wyremontowali jak najtaniej, reszta na konto. 3. Kupili mieszkanie 2 pokojowe, ale z aneksem albo klitke (bo z remontem na nic więcej nie starczy). Dziekuje... Wasza pomoc wiele będzie dla mnie znaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz mieszkanie. 2 pokojowe, do remontu, w dobrej lokalizacji ,o co jeszcze ci chodzi? Wyremontuj je ,zrób z niego piękne przytulne gniazdko,zainwestuj w swoją przyszłość,co ty kombinujesz z jakąś kawalerką? Chcesz zrobić według starego powiedzenia,zamienił stryjek siekierkę na kijek? Jak mozna być tak głupim? Rozważasz 3 najgłupsze opcje a nie bierzesz pod uwagę najlepszej opcji czyli wyremontowania mieszkania ,które masz?Z taką głupotą jeszcze się nie spotkałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oregano chia
Jest to mieszkanie z którym wiążą się złe wspomnienia, w bloku, który z czasem straci na wartości. Lokalizacja nie ma dla mnie dużego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu właściwie chcesz sprzedać to mieszkanie? Jeśli chodzi o remont, to chyba domyślasz się, że jak coś kupisz innego to też trzeba będzie kasę zainwestować w remont czy wystrój żeby było po Twojemu. Druga sprawa, tam gdzie jesteś już znasz sąsiadów, otoczenie itd, na nowym miejscu nie wiesz na kogo trafisz za ścianą czy nad głową, różni moga tam mieszkać. A jesli już trzeba wybrać coś od 1-3 to "3" odpada, bo zamieniasz 2-pokojowe do remontu, na 2-pokojowe do remontu :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oregano chia
Napisałam już. Ja zawsze się w tym mieszkaniu złe cZulam, choć przyjaciółka uważa je za piękne. Bloki i kamienice będą z czasem tracić na wartości. Mieszkanie owo i tak odświeże przed sprzedażą, czyli przynajmniej pomaluje ściany i wymienię podłogę w pokoju... starczy mi na mieszkanie od, być może, dewelopera w gorszej lokalizacji ale po większym remoncie, kawalerkę albo na inne opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oregano chia dziś Napisałam już. xx Nasze wpisy zostały dodane równocześcnie o 22:49 więc tego nie mogłem wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wbij sobie do głowy, ze przy kupnie mieszkania nawazniejsze sa 3 rzeczy, czyli: lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja:P Lokalizacja głównie decyduje o cenie mieszkania. Masz mieszkanie w dobrej lokalizacji i chcesz kupic inne? Dobrze ci ktos wyżej napisal, ze to głupota kupowac mniejsze mieszkanie tez do remontu i w gorszej lokalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oregano chia
Wszyscy doradzają mi zostawić to mieszkanie. W poblizu jest tramwaj, autobus, szkoła, przedszk9le, rynek. Wszelkie możliwe markety i miejsca spacerowe oraz rekreacyjne. Ale ja go nie lubię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rob co chcesz i nie zawracaj gitary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ty gadasz? jak moga stracic na wartosci te bloki jak maja dobra lokalizacje? no, chyba, ze budynki sa zagrozone zawaleniem. To jakas ruina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oregano chia
Ale ja nie jestem pewna, co jest najsłuszniejsze, poza tym, ze czuje, ze muszę się wyprowadzić. Dlatego wdzięczna będę za argumenty za punktem 1, 2 lub 3... co byście wybrali? Nie odpowiadacie mi na pytania, tylko wybieracie coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie ci tylko radzą jak o to prosiłas i w sumie tez uważam żeby remontować to i mieszkać. Kiedyś z czasem może pomyślisz o domu i wtedy będzie ci na rękę ze tak zrobiłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oregano chia
To są bloki socjalistyczne. Jako takie są przewidziane na kilkadziesiąt lat, może 50, mniej trwałe niz kamienice. Teraz maja ok. 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wybiore z tych 3, bo ja bym zostala w tym co masz, a ty rób jak uważasz 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oregano Chia
Już postanowiłam, ze nie mogę tu zostać. 1, 2 czy 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzdury piszesz :D Bloki z betonu przetrwają te kamienice:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oregano chia
Dobrze. To ustalmy, ze nie mam żadnego mieszkania. Żartowałam. Mam pieniądze na opcje 1, 2 lub 3. Co byście wybrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nr 3. Zawsze lepiej 2 pokoje gdzie ulotka jest sypialenka. Zawsze to łóżko stojące wolno bez skrępowania bez spania go co rano a kiedyś może. Będzie dziecko może nie bedzie kasy u może to będzie jego pokój. Znajomi we dwójkę bez dzieci i wplabach też niema bardzo żałują ze to kawalerka duża a nie ulotka z sypialnią bo nie da się przerobić a brakuje takiego miejsca gdzie można paść po pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oregano chia
🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteś głupia jak but i sama nie wiesz co chcesz.Zrób remont i przestanie ci się źle kojarzyć,wymień meble. Jesteś bardzo głupiua,skończysz na kawalerce nawet niewyremontowanej,bo kasa szybko się rozejdzie. Takiej głupoty jeszcze nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kawalerka to klatka na szczury. Mieszkają tam zwykle starsze osoby, które posprzedawały duże mieszkania, bo nie miały siły i ochoty tyle sprzątać. Kawalerka jest dobrym rozwiązaniem dla 1 starszej, ale w miarę sprawnej osoby, która chce mieszkać sama. Dla młodej osoby, planującej założenie rodziny bez sensu. Po co komu wieczne remonty i przeprowadzki. A co do lokalizacji to liczy się indywidualnie, gdzie kto chce mieszkać, w cichej podmiejskiej dzielnicy czy hałaśliwym centrum. Nie każdy chce mieć plac zabaw pod oknami albo dworzec kolejowy w pobliżu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawalerka to nie jest dobre rozwiązanie lepszą są dwa pokoje. Wiadomo im większy metraż tym lepiej. Ja teraz wzięłam się za remont kuchni. Już wybrałam kafelki, a to wszystko za sprawą internetu i prezentacji różnych aranżacji oraz tego artykułu: http://www.vigiles.pl/uslugi-dostepne-w-salonie-plytek-poznan/ . Ekipa już działa, teraz jeszcze muszę wybrać meble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×