Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Propozycja menu na wesele

Polecane posty

Gość gość

Zastanawiam sie nad menu na wesele a oto propozycje czy nie za duzo lub nie za mało? CIASTA - tort weselny o smaku maxi kinga lub owoców leśnych otulony białą czekoladą - kruche babeczki z bita smietana -rolada o smaku smietanowym owocowym i jogurtowym oraz cukrem pudrem i owocami - karpatka -papieskie kremowki -sernik z musem kokosowym -ptysie z kremem budyniowym -ciasteczka francuskie rozne smaki DESER -sernik z musem owocowym -galaretka z owocam -lody z owocamin i bita smietana -szarlotka z lodami i owocami -kaszka manna z musem owocowym -koktajl mleczny z musem owocowy PRZEKĄSKI ZIMNE -pstrag w galarecie -karkowka z cebula i bez -pierś z indyka z soczystymi owocami -salatka grilowana z kurczakiem DANIA NA GORĄCO -barszcz czerwony -kawa rozne rodzaje -herbata rozne rodzaje -bigos -udka z flakami i bukietem surowek -kopytka, kluski ślaskie -poledwiczki wieprzowe w sosie z grzybow lesnych -ostrogonow PRZYSTAWKI ZIMNE -pieczen staropolska -kabanosy, szybnka pomidor ogórek papryka konserwowa tatar OBIAD -rosół z makaronem i pokrojona marchewka -mrozone kulki ziemniaczane -pampuchy -dewolaj z serem dewolaj z szynka i serem dewolaj z grzybami -kotlety z serem i bez -surówka buraczki czerwone kapusta pekinska i kiszona, ogorki koszone i konserwowe -sos pieczarkowy grzybowy czosnkowy pikantny paprykowy CZT TAKIE MENU WESELNE WYSTARCZY NA 60-70 OSOB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakoś dużo wykreśliłabym ptysie z kremem roladę papieskie kremówki galaretkę kaszę mannę jeden rodzaj sernika !!! ( serwowany z musem kokosowym / owocowym ) udka z flakami i bukietem surowek ???? pampuchy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pampuchy to takie pyzy gotowane na parze. Jak dla mnie to za dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia_FLFL
Zdecydowanie za dużo. Sporo się zmarnuje i taki będzie efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za dużo. I dowiedz się co to jest devolaille bo z grzybami to on być nie może :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sos tylko pieczeniowy ,za duzo tych sosów a grzybowe całkiem odpadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dużo za dużo!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostrogonov???????!!!!!! WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza_87
Wydaje mi się że ogólnie jest ok, ale mrożone ziemniaki (kulki) nie jest to dobry pomysł, chyba że chcesz żeby ci się goście pochorowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym dala wiecej normalnego jedzenia a mniej deserow i ciast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za dużo słodkiego, za mało przystawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za dużo słodkiego, za mało przystawek. I od kiedy to herbata i kawa są daniami gorącymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie za dużo słodkości, a za mało przystawek. i co to ma być flaki z udkami? masakra jakaś...pampuchy? czyli kluski ina parze? kto na weselu to będzie jadł... to już lepiej pieczone zmieniaki do obiadu podać. co do ziemnej płyty to proponuje więcej sałatek np. grecka, śledziowa itd, deskę serów i deskę z domowymi wędlinami. duży plus za różnorodne sosy, o któryh ludzie często zapomianją, a przeciez mięsko polane sosem zdecydowanie lepiej smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz kremówki to po co karpatka. Kopytka, pampuchy, ziemniaki - za dużo. Nikt nie będzie tańczył jak się tak nawpierniczają mąki i ziemniorow. Jak macie dewolaja z serem(cokolwiek) to po co ci jeszcze kotlet z serem? Karkówka z cebulą na zimno????? Kaszka manna i koktajle mleczne pod wódę? Plus łapiesz się na marketnigowe pseudoeleganckie opisy - otulić to można dziecko kocem a nie tort śmietaną. A owoce nie zrobią się bardziej soczyste od nazwania ich soczystymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz tak naprawdę " wszystko i nic " :D Desery (koktajle ? kasza manna ? - a poco ? ) Ciasta - same kremy i masy , aż mdli :o Moim zdaniem zmniejsz ilość słodyczy a dać coś porządnego do jedzenia - dania na ciepło i zimno ( po obiedzie !) PS.I nie wliczaj herbaty czy kawy jako "danie gorące " :D Bo to jest zabawne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Udka z flakami??? Ja bym dała albo flaki, albo strogonow... A co do menu- jak dla mnie samo mięcho, mięcho i jeszcze raz mięcho. Nawet jak chcesz potrawy tylko typowe, tradycyjne to chociaż te śledzie w śmietanie, oleju, ale polecałabym też np. łososia wędzonego czy pastę rybną. Ok, jeden pstrąg ale ryba w galarecie jak dla mnie najsłabsza ze wszystkich możliwych ryb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obiad - rosół z makaronem - 4 rodzaje mięsa do wyboru (2,5 na osobę): rolada śląska, schab ze śliwką, karczek faszerowany papryką, filet z indyka z warzywami, filet z indyka z owocami, pierś z kurczaka w marynacie miodowej, sztufada wieprzowa, schab staropolski, sakiewki schabowe - kluski jasne i ciemne - ziemniaki - kapusta czerwona, kiszona lub młoda z koperkiem, - surówka DESER - owoce - lody z owocami - kawa i herbata bez ograniczeń - tort weselny, ciasta, drobne ciasteczka i cukierki ( dodatkowo płatne) ZIMNA PŁYTA - 2 rodzaje mięs pieczonych (schab z morelą, filet faszerowany fetą i szpinakiem) - wędliny - pasztet swojski - płyta serowa - tymbaliki drobiowe - pomidory z mozarellą lub ptysie nadziewane serkiem - kulki rybne lub ryba po grecku - szynka faszerowana szparagami lub schab w galarecie - 2 rodzaje sałatek do wyboru: grecka z gyrosem, porowa, selerowa, farfalle z szynką, brokuły z fetą - mix konserwowy - pieczywo, masło - 2 dipy do wyboru: czosnkowy, paprykowy (ostry), żurawinowy, cytrynowo-śmietanowy KOLACJA - 3 rodzaje mięs do wyboru (2 kawałki na osobę): szaszłyki, de volaille, filet z kurczaka panierowany w sezamie, schab po szwajcarsku lub w migdałach, udko faszerowane szpinakiem lub farszem z mięsa, filet z kurczaka z ananasem, kotlet schabowy z pieczarkami zapieczony serem, schab po piracku - frytki, dufinki lub ziemniaczki zapiekane w ziołach, ziemniaki puree - 2 rodzaje surówek: pekińska, z czerwonej kapusty, marchew z pomarańczą, z pora, selerowa, coleslaw, buraczki - bukiet warzyw II KOLACJA do wyboru - strogonoff, bogracz, wieprzowina w porach, kociołek zbójnicki, cebulowa z kawałkami kurczaka III KOLACJA - barszcz z krokietem lub pasztecikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma warzyw (ok, pomidor i ogórek, ale jakąś sałatkę jarzynową, ze świeżych warzyw, grecką!), owoców, serów! No i ciasta praktycznie same z kremami, daj coś "na sucho" też, sernik bez musu chociaż. Ciasteczka też pewnie z kremem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak piszą wyżej to za dużo ciast,ptysi i babeczek z kremem i bitą śmietaną. Takie ciacha nie nadają się na wesele.Krem to tylko w torcie a ciasta i ciasteczka to takie,które są dłużej świeże czyli kruche i półkruche.Jak zostaną to można nimi obdzielić gości a z kremem to do wyrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie były jedne czekoladowe z ciemnym kremem, jedne jasne- z jasnym, do tego babeczki owocowe, kruche ciasteczka i sernik, wyszło akurat. Nie wiem kto jeszcze na weselu miałby ochotę na kremówki, karpatkę czy ptysie budyniowe- przecież to zapycha... NIe mówiąc o tym że na jedno kopyto. Daj coś z czekoladą Kaszka manna? Koktajle owocowe? A z alkoholi pewnie wódka głównie? Można przygotować osobno np. stolik dla dzieci- jeśli będą, i tam takie rzeczy, ale nie wyobrażam sobie dorosłego siedzącego pomiędzy flakami a karkówką z kaszką manną i popijającego wódką czy drinkiem z wódką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza_87
Ale wódka na weselu musi być i musi odgrywać główną rolę. Musi być dobra - polecam Polanina Weselną jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepsze menu na wesele to takie lekkie by ludzie mogli tanczyc :) www.youtube.com/watch?v=hvS7LBZNLNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyna na pewno zna choć po części upodobania smakowe gości,może preferują słodkie,ja na swoim weselu też wyobraźcie sobie musiałam wymusić na restauracji nie np 2 porcje mięsa na osobę a 5 i nie 2 dania gorące na później a 4 i nie do wyboru czy np żurek lub barszczyk ale po 100% wszystkiego dla wszystkich,z ciastami też myślałam,że mnie zjedzą jak powiedziałam ile jest zamówione,że zostanie mi co najmniej 10 blach,nie zostało prawie nic,prócz wódki.Pani manager do mnie przed poprawinami powiedziała,że pierwszy raz widzi ,żeby zeszło tyle jedzenia,ciasta,a tak mało wódki. Teraz dogrywam wesele brata,inna restauracji i japieć od nowa ta sama śpiewka,że wszystkiego za dużo,a ja tak szukam inspiracji na forum,bo może coś jeszcze wynajdę do jedzenia.U autorki to....te ziemniaki mrożone to tak mi nie pasuje,gorący rosół i mrożonka po nim,chyba lepiej dać normalne młode ziemniaki w całości,czy tłuczone albo frytki.A pampuchy,rewelacyjne,choć mi brakowałoby do nich zrazów zawijanych i normalnego ciemnego sosiku + buraczki lub zasmażanej kapusty kiszonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×