Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

przygotowania w toku- bo ślub w tym roku

Polecane posty

Gość

:) witam, wiem, ze sa juz tu podobne tematy, ale sa juz tak zaawansowane, ze raczej przerodzily sie w towarzyskie pogadanki :) moze znajdzie sie ktos kto jest akurat w okresie przygotowan i chcialby powymieniac doswiadczenia i tu na tym topicu dzielic sie radoscia z nich? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjątek
ja chętnie sie włączę :) Ślub za niecałe 4 miesiące, a przygotowania to tak pół na pół. Teraz chyba musimy znaleźć jakiegoś fotografa i zdecydować się jakie zdjęcia i.t.p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
wyjątek- 🖐️ :) napisz moze cos o przygotowaniach juz dokonanych :) jak to bylo, na co sie juz zdecydowaliscie itp pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjątek
więc mamy juz salę i kucharki tylko teraz musimy menu wymyślić tak żeby wyszło po 100 zł na osobę. sukienka kończy sie szyć, co prawda nie uśmiecha mi sie trzymac jej w domu no ale cóż... A i mamy juz zespół tylko musimy umowę podpisac (bo cos za ładnie śpiewają jak na zwykły zespól::)) A jak u Ciebie? Kiedy ślub?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
nasz slub 02.09.2006 :) o godz. 17 juz dosc dawno, bo w pazdzierniku jakos zalatwilismy sale (i tak juz wtedy na wrzesien mieli tylko dwa wolne terminy), zespol, kamerzyste i termin w kosciele. Zaraz potem znalezlismy fotografa. sukienke tez chce szyc chyba, bo ta, ktora sobie upatrzylam jest droga, poza tym chce male zmiany w niej wprowadzic :) bardzo podobna jest do tej, prawie taka sama, tylko kurcze nie moge jej juz znalezc na stronie po tym jak zmienili kolekcje 2005 na 2006 :0 ale jak mowilam podobna jest do tej: http://www.panayotis.dk/viskjole_tilbud_odense.asp?ID=20051007&ID2=200510 teraz chodzimy na nauki przedmalzenskie :) a Wy jaka macie date slubu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) mój ślub w czerwcu, dokładnie 3 :) już mam prawie wszystko załatwione. Nauki zrobione, lokal wynajęty, orkiestra, fotograf zamówieni, sukienka wybrana. Nie mamy jeszcze garnituru, obrączek i butów. Już nie mogę sie doczekać ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
witaj łezka :) my obraczki kupilismy w ostatni weekend :) kolezanka z targow slubnych dala nam ulotke na znizke 40% do konca stycznia pojechalismy, obejrzelismy, spodobaly nam sie, rozmiary byly, wiec zakup dokonany :) ale i tak mimo tej duuuzej znizki sporo kosztowaly, bo prawie 700 zl a myslalyscie juz o piosence na pierwszy taniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprawdopodobnie będzie to \"Prócz Ciebie nic\" Kayah i Kiliana. Ale jeszcze zastanawiamy sie nad tym. a Ty masz już piosenkę na pierwszy taniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjątek
cześć ślub tez o 17 :) ale 6 maja (wiem że nie ma "r") jeśli chodzi o pierwszą piosenkę to myślimy o "kołysance" lub "chcę tu zostać". Pogadamy z zespołem i zobaczymy co ładniej śpiewają, bo na początku jak goście będą trzeźwi to będą mieli jeszcze dobry słuch :)) A macie juz fotografa? Pytam bo nie wiem co lepiej wziasc plener+studio czy lepiej reportaż+cos ustawionego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
czesc ja tez myslalam o tej piosence Kayah i Kilianskiego :) bralam tez pod uwage \"chce tu zostac\"- tylko, ze wlasnie musze zobaczyc jak zespol ja zaspiewa, bo piosenka w oryginale mi sie podoba- tzn tekst i muzyka, ale nie trawie glosu tej wokalistki, ajjjj, drazni mnie ;) ze swojej strony moge Wam polecic piosenke \"zabiore cie\" Kancelarii, gdyby nie to, ze w zeszlym roku brat mojego narzeczonego mial ja na weselu jako pierwsza piosenke, to wzielabym ja na 100%, a tak jakos nie chce papugowac ;) choc papugowanie by to nie bylo, bo juz dawno sobie ja upatrzylam :) znacie ja? jesli nie, to polecam! co do fotografa to juz mamy :) ale u nas jest tak. zarezerwowalismy fotografa, ktory pod naszym miastem ma studio i swoj wielki ogrod- z oczkiem wodnym, mostkiem, pieknymi krzewami, mnostwem kwiatow, takim fajowym drewnianym samochodem, stylizowanym na stary itp, wiec na miejscu w tym swoim ogrodzie robi jakby zdjecia plenerowe. Jak pojechalismy do niego zaklepywac termin, to obejrzelismy zdjecia. I wiecie co, te studyjne tez sa ladne, ale moim zdaniem nic nie rowna sie tym plenerowym. Wychodza cudnie. Za jedna poze placimy 50 zl. Chcemy wziac ok 12-14 poz i stwierdzilam, ze w tym chce tylko ze 3-4 studyjne, reszta na powietrzu. O ile tylko pogoda dopisze :) ale wlasnie- ten fotoraf to tylko taki studyjno-plenerowy. Nie mamy fotografa do kosciola, ale nie wiem czy nie zdamy sie na rodzine tutaj. Brat narzeczonego robi swietne zdjecia, ma dobry aparat, zna sie na tym. Bo jak sie dowiadywalismy o cene takiego fotografa, ktory robi caly reportaz- przygotowania do slubu, plener jak sie chce, kosciol i wesele, to chce 1500 zl.. No ale zdjecia robi cudne! Takze jeszcze nie zdecydowalismy co do tego :) dziewczyny, a myslalyscie juz o sukience? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
a wyjatku--> jeszcze jedno :) maj to najpieknieszy miesiac! kobieta, od ktorej wynajmujemy sale (tzn w zasadzie placimy jej od osoby), smiala sie i pytala czemu w maju nie chcemy. Ze wtedy tam jest tak pieknie wokol tej sali (teren bardzo zielony), ze tak wszystko kwitnie, pachnie :) I po chwili sama dodala, ze to pewnie dlatego, ze nie ma \"r\" ;) a to wlasnie nie dlatego :) bo gdyby nie to, ze ja mam obrone w czerwcu lub na poczatku lipca, to wybralabym ten maj :) bo kocham wiosne i pierwsze cieplo :) i zabobonna nie jestem :) dziewczyny, tak z ciekawosci, napszcie ile placicie za te wszystkie niezbedniki- typu sala, kamerzysta, zespol, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ślub 22 lipca:) załatwiona sala, orkiestra i kucharki, bo sami organizujemy :) kamerzysty i fotografa nie zamawiamy, bo znajomi będą mieć kamerę, a pozostali mnóstwo aparatów fotograficznych, więc cos się z tego wybierze, w plener też zabierzemy kuzynkę (ma świetny sprzęt), myslę, że troche się tego nazbiera;) przed nami jeszcze kilka miesięcy, ale trochę nam jeszcze załatwiania zostało, tym bardziej, że robimy sami, więc na pewno będziemy zabiegani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjątek
sukienka właśnie kończy sie szyć i te wszystkie dodatki ma mi tez dobrac, bo ja sie na tym nie znam :)) Ale sie Tobie udało z tym fotografem. My musimy sie w końcu zdecydować :) Jeśli chodzi o koszty to narazie znam takie ceny: sukienka 2500 zespół 1100 sala- tu wyjdzie za jedzonko po 100 zł na osobę a sala gratis zaproszenia kupimy gotowe (taniej będzie) kamerzysty nie chcemy mieć żeby nas dodatkowo nie stresował, może brat mojego narzeczonego troche pokręci kamerą buty dla mnie 120 (kobieta od sukienki obszyje je żeby pasowało do reszty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszej piosenki jeszcze nie wybrałam, ale chyba będzie zacząć coś szukać, tak samo jak z sukienką (przymierzałam ostatnio jedną, która mi się spodobała i może zostanę przy takim fasonie, ale do końca sie jeszcze nie zdecydowałam) za salę płacimy 1500 zł za orkiestrę 1800 zł za dwa dni kucharki i obsługa około 3 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
katka_u --> 🖐️ nasze koszta: - sala- 130 zl od osoby z poprawinami (w cene nie wchodzi tort i alkohol rzecz jasna) - fotograf- mysle, ze wyniesie nas ok 700 zl - kamerzysta- 1200- po znajomosci, bo normalnie bierze 1500 - zespol- 2300- graja przez sama noc - na poprawiny zamowilismy dj\'a- 100 zl za godzine, wiec pewnie z 600 strasznie duze u nas te koszta, ale to wina tego, gdzie mieszkam (wawa), bo staralismy sie naprawde wybierac z tego rozsadnego przedzialu wyjatek--> szylas suknie na wzor jakiejs, ktora sobie upatrzylam? dziewczyny, znalazlam link do tej mojej wymarzonej sukni :) moze nie za dobrze ja widac, ale jak powiekszycie to mozna cos zobaczyc ;) http://askepot-brudekjoler.sykel.pil.dk/index.php?pag=product_view&product_id=54 no wlasnie- u nas samo wynajecie tej sali kosztuje 4 000, wiec jak policzylismy mniej wiecej to wyszlo, ze nie oplaca sie nam za bardzo samemu robic, wynajmowac kucharki, jezdzic za wszystkim, kupowac, dowozic. Takze w koncu placimy od osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do \"no to co\"- ja tez mam ślub 02.09.06!!Ja mam na godzinę 16.00 :) Serdecznie was zapraszam na mój topik\"Jeszcze roczek do slubu\" w dziale uczuciowym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
domenka---> 🖐️ :) no to kiedy Ty bedziesz juz zyczenia zbierac, to ja bede slubowala :) bo mamy slub na 17 :) widzialam ten Twoj topic, ale powiem szczerze, ze sie wystraszylam liczby stron, tego, ze Wy juz tam takie zzyte jestescie ;) i ze moze ciezko bedzie do Was dolaczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjątek
do 'no to co'--- suknie wybrałam w sumie przez przypadek :)) Podobał mi sie taki jeden model , ale jak przymierzyłam to normalnie porażka... Więc mierzyłam wszystkie jakie były w kolekcji az wybrałam tą w kórej dobrz esie czułam no i mi sie podobała. Zapomniałam dodać, ze za zespół tak mało, bo my poprawin nie robimy. A sukienka, do której wkleiłas link bardzo ładna :)) Ja tez będę miała cos na wzór trenu tylko że na " sznurku pod spodem" i po kościele będzie można z tego zrobić normalna sukienkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjątek
Zapomniałam sie zapytac czy na myśl o tej całej ceremonii tez robi się Wam gorąco? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
oj robi sie robi :) jak sobie mysle, to mimo, ze to dopiero we wrzesniu to juz czuje lekki dreszczyk emocji ;) zobaczcie co znalazlam: http://www.informator-weselny.pl/poradnik/protokolprzedmalzenski.htm kurcze, nie wiedzialam, ze to az tyle pytan w takim protokole ;) co do zespolu, to nasz bierze wlasnie te 2300 bez poprawin. Za poprawiny chcieli dodatkowo 1200 i stwierdzilismy, ze to stanowczo za duzo. No i na poprawiny bedzie dj :) kazdy bedzie mial to, co lubi po trochu :) ja ta sukienke chce szyc, bo wlasnie w wersji oryginalnej ona nie ma trenu odpinanego, a ja czulabym sie z tym malo komfortowo np tanczac, dlatego krwacowa zrobi mi tren podpinany- do kosciola i zdjec bedzie ladnie wygladal, a na weselu bedzie mozna swobodnie tanczyc :) a uszycie sukienki wyniesie mnie dosc tanio, bo ok 1500-1700 zl :) no wlasnie- skoro Ty szylas to mam do Ciebie pytanie? na ile przed slubem zaczelas ja szyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszty za wesele, w wawie rzeczywiście są dość wysokie, ale za to u nas drogo jest w restauracji, bo porządne menu w restauracji od osoby to 150 zł od osoby:( a my mamy 90 ludzi wiec troche to wyjdzie, w dodatku za jeden dzień, więc my w porównywalnej cenie będziemy mieć też poprawiny:) uszycie sukienki która mnie się spodobała wynosi 1300 zł wiec myślę, że nie aż tak drastycznie dużo i wystarczy jak zamówię sobie uszycie trzy miesiące przed ślubem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
u nas te nasze 130 zl to nie wygorowana cena.. ogladalismy sale za 160 od osoby, kosmos tym bardziej, ze wesele mamy naprawde duze- nie wynika to z checi zrobienia wielkiej pompy, bo dalecy jestesmy od tego, ale mamy oboje po prostu duze rodziny, nie bedzie na weselu ciotek niewidzianych od 10 lat ;) a i tak uzbierala sie masa ludzi co do sukienki to ja wlasnie planuje gdzies na poczatku maja zaczac szyc, mysle, ze to na spokojnie wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) późno dzisiaj tu zaglądam. no to co --> sukienka śliczna. Ja też już mam wybraną. Niestety w internecie jej nie znalazłam i w związku z tym nie mogę wam jej pokazać. Będzie pożyczana z salonu. Jest skromna, 2 częćciowa, i bardzo wygodna. Co do kosztów: - kamerzysta i fotograf 1000 zł - orkiestra 1000 zł - sukienka 700 zł - sala 100 zł/os - buty moje 200 zł - samochód - zawiezie nas brat więc 0 zł, Nie mamy jeszcze butów W., garnituru dla niego, obrączek i nie pamiętam czego jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
*łezka- wazne, ze zagladasz :) dziewczyny, a upatrzylyscie juz sobie jakas fryzure? ja dzis przegladalam i wiekszosc to takie wielkie koki, tysiece lokow, pejsow, ja tego nie lubie :) chcialabym jakas delikatna i lekka fryzure, upiecie znaczy sie, bo wlosy mam dosc dlugie, lekka, ale jednoczesnie dobrze trzymajaca sie tak samo szukalam dzis stron z zaproszeniami- te, ktore mi sie podobaja sa strasznie drogie buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my zaproszenia kupimy gotowe, bo możemy kupić tanie i ładne, jedynie wkładki z wierszykiem o prezencie sama napiszę i wydrukuję; fryzurkę też będę mieć \"skromną\", bo nie lubię dużych koków, myślę, że trochę w wyborze pomoże mi koleżanka fryzjerka:) więc na pewno będzie ładnie ;) ; samochodu też nie wynajmujemy, bo poprosimy znajomego, zaoszczędzimy na tym jakieś 400 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania./
haj dziewczyny... ja biore slub 17 czerwca o 17... mamy juz: zakonczone nauki, obraczki, sukienke, fotografa. nie bedziemy robic wesela, tylko jakies przyjecie dla najblizszej rodziny, ustalilismy,ze tak bedzie lepiej (3 lata temu zenil sie moj brat i goscie nie za bardzo dopisali, wiec nie cchialabym, aby u nas sie to powtorzylo). koszty, wyniosly: - obraczki - 600 zł - sukienka - 2200 zl - fotograf - 600 zł (po znajomosci, czesciowo to prezent od mojej przyjaciolki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cieplutko w mroźny dzionek :) Jeśli chodzi o fryzurkę to bedę miała tradycyjnego koka. Wiem, ze nie wszystkim się on podoba, ale mi jest ładnie z włosami spiętymi dogóry :) A zaproszenia robimy sami. Widziałam wiele różnych ładnych wzorów i łatwych do zrobiemia. Moja bratowa nam pomoże, ona ma zdolności manualne - na pewno wyjdą ładne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania./
łezka - jakie wzory tych zaproszen, jak mozna zrobic samemu - masz jakis specjalny "przepis"? moze masz jakies linki, chchilabym zobaczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, tu masz przykładowy link http://www.galeriazaproszen.pl/ Takich stron jest wiele. Episz sobie zaproszenia ślubne ręcznie robione i masz :) W pasmanteriach można kupić wiele fajnych rzeczy. Ja mam już kupione kwiatyszki, serduszka, obrączki itp. Mam też taki fajny gruby papier wizytówkowy. W sklepach sprzedają go w formacie A4. Wystarczy trochę czasu, inwencji twórczej i będę piękne oryginalne zaproszenia :) Mam nadzieję haha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania./
dzieki, fajny pomysl - bedziesz dukowala na tym papierze, czy pisala recznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×