Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zła i Wredna

Pytanie o badania w ciazy i ich przebieg

Polecane posty

mam miec robione podstawowe badania ciazowe na : Morfologie , Hiv , mocz , krew , rozyczke , TOKSOPLAZMOZe , cos jeszcze ale juz nie pamietam mam zapisane w karcie ciazy na krew i mocz to wiem jak to bedzie wygladac ale reszta ? Strasznie sie denerwuje powie mi ktos :) boje sie igiel itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne te pytania wasze
"krew i mocz to wiem jak bedzie wygladac a reszta?"- nie rozumiem pytania. W ciąży kilka razy będziesz miała pobieraną krew, robioną analize moczu- na kilka wkłuć się przygotuj, chyba w obliczu porodu nie powinno to robić na Tobie takiego wrażenia?? A jeśli chodzi Ci o inne badania no to usg, cytologia (jeśli nie byla robiona przed ciaza), badanie piersi, wazenie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwne te pytania wasze
toksoplazmoza, hiv, grupa krwi itp- wszystko to robi się z krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona- coś tam wiem
Hej ;) Nie masz się co bać :) podstawowe badania na krew w ogóle nie bolą ;D czujesz delikatne ugryzienie komara, zresztą chyba już kiedyś miałaś robione :) Pielęgniarka pobiera Ci 3-4 fiolki krwi, w zależności od ilości zalecanych badań ( w ogóle tego nie czuć czy jest 1 czy 4 fiolki, także nie masz się co bać). Sama jestem osobą bardzo wrażliwą na ból, dlatego pisząc, że nie masz się czego bać naprawdę tak uważam :) Gorzej jest wg mnie z cytologią albo samymi badaniami dopochwowymi- niby nie boli, ale takie nieprzyjemne to.... Aha, przygotuj sobie troszkę pieniążków, bo badania na hiv, toksoplazmozę są odpłatne i kosztują około 60-80 zł. Ja chodzę do ginekologa na NFZ i skierowania też mam z NFZ, a niestety łącznie w pierwszym trymestrze wydałam około 500zł za wszystkie badania. Pamiętaj że w ok 10 tygodniu będziesz miała badania prenatalne - przeprowadzane są dopochwowo pod kątem genetycznym, nie są obowiązkowe ale zalecane. Ogółem pierwszy trymestr czyli 12 tygodni, jest najbardziej niecierpliwe... ja ciągle czekałam aby zobaczyć dziecko, a nie jakieś połączone ze sobą kropki ;D Później oczekuje się na płeć ale to dopiero w około 20 tygodniu, także jeszcze troszkę poczekasz. A w którym tygodniu obecnie jesteś ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie mialam robionych dopiero sie dowiedzialam ze jestemw ciazy jestem 1 17 tygodniu okres mialam normalnie itp zadnych objawow i psozlam do ginekologa na kontrole i bach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×