Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Apartka

Pytanie odnośnie papużki falistej - prosze o pomoc

Polecane posty

Gość Apartka

witam. Mam nadzieje, ze potraktujecie moje pytanie powaznie, ze oszczedzicie sobie glupich komentarzy... Chodzi o papuge falista, od dwóch dni ciagle spi, jest jakos dziwnie napierzona, taka bez energii, zaspana... Jej kupi są bardzo rzadkie ( jakby miala biegunkę ). Moze coś zjadła..chociaz je tylko mieszanke z prosa, kolbę..od czasu do czasu dam jej troszkę jabłka albo okruszki zmoczonej bułki... Moze ktos mial podobny przypadek? Moze ktos wie co jej moze być ? jak zareagować ? Jutro dopiero wybiore sie do weterynarza :9 a chcialabym pomoc Jej juz dziś... prosze o pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbajua
jesli chcesz by zyla lec od razu do lekarza moja papuga sie tak zachowywala i w dwie godziny zdechla-niestety a tez karma byla kupna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sie wypowiem
nie chcę Cię martwić, ale moja papużka miała to samo i .... zmarła. obecnie mam dwie papużki nierozłączki i na razie jest dobrze. Jaką wodę dajesz swojej papużce? Ja tylko przegotowaną, bo po kranówie papugi umierały... I masz tylko jedną papugę? to jest trochę samotna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apartka
tylko jedna...zawsze byla wesoła, spiewała, oswojona..a od dwóch dni..taka zaspana...Ciagle chowa głowke w piorka i spi... jest taka drazliwa, jak da sie jej palec to dziobie tak jakby chciala byc sama..bo wczesniej ..spokojnie przylatywala na ramię.. Tylko gdzie ja znajde dzis weterynarza....juz dzwonilam i zamkniete..dzis u nas..a mieszkam w malym miasteczku... jej, nie straszcie mnie... a woda..z kranu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apartka
Dziekuje za linka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze tu cos wyczytasz
moze nie zauwazylas, tam na gornym pasku masz odnosnik do forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apartka
czytam, czytam :) Dzieki.. cholera jestem taka przejeta :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apartka
zapytam tutaj bo mi zapewne szybciej odpowiecie niz tam na forum, ten kamien leczniczy to ten sam co dla ludzi dostepny w aptece, czy jakis inny, specjalny dla zwierząt? Nie wiem co robic, papuge mam od 5 lat i pierwszy raz taka sytuacja :O Dzis chcialabym juz zareagowac a jutro do weterynarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apartka
nie, ostatnio nie.. bo po sałacie tez ma troszke rzadsze kupki a teraz to istna woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apartka
no nie straszcie mnie, jeszcze dwa dni temu byla taka zywiołowa, moze jej przejdzie.. co z tym kamieniem leczniczym, wiecie cos na ten temat? herbatke gorzka juz ma :O musi byc dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apartka
upadła Anielica juz czytałam , ale dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to są całodobowe kliniki dla zwierząt....może byś zadzwoniła tam i pogadała o problemie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leć do apteki i proś panią o nifuroksazyd (to jest na recepte) ale powiedz, ze dla papugi albo do weta ona sie odwodni do jutra ):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lek o nazwie Nifuroksazyd jest wydawany z przepisu lekarza, lek o nazwie Endiex jest dostępny w aptekach bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apartka
Dziekuje, ze potraktowaliscie ten temat powaznie. Dzwoniłam do waterynarza w miescie sasiednim, teraz nie ma go u siebie bo odbiera jakis poród :o. jade do apteki po ten endiex. Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezalians
Normalnej karmy teraz nie je, ale nasyp jej płatków owsianych, może się trochę skusi. I trzymaj w dobrze ciepłej temperaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apartka
Juz jestem. Pani sprzedała mi Nifuroksazyd - powiedzialam ze to dla papugi, a ona sprawdzila w dpisie recept i mi sprzedała ufff terazm prosze prowiedzcie mi ile mam Mu tego dać i jak czesto??? 1/10? 1/20? z woda przegotowaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apartka
mezalians On , bo to samiec, nic nie je ani nei pije, tylko spi i od czasu do czasu cos tam pisknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apartka
dałam Mu okruszek tej tabletki, ropuscilam w kilku kroplach owdy i podałam zz pomoca strzykawki. Strasznei dziobał..ma siłe w dzióbku :) Teraz pytanie, kiedy mam Mu to podac nastepnym razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawalił się dach restauracji
Troche z innej beczki: jakie kwiaty masz w mieszkaniu? Może skubnął jaki ś trujący?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apartka
podgryza paprotki, wczesniej tez to robil ( mimo ze Go odganiałam) ale nie Mu nie bylo. Pozatym on czesciej przebywa na stole, klatce, rekach niz na szafie z kwiatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawalił się dach restauracji
To nie :) moja chyba była (był) ćpunem, bo uwielbiał trującą difenbachię :D Powodzenia w kuracji🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apartka
ale powiedzcie mi prosze co ile mam Mu to podawac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apartka
zytam na roznych forach o papuzkach i doszukac sie nie moge..:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apartka
Dostala druga dawke leku ( od pierwszej minelo 6 h). Wciaż spi i raz sie zdarzylo ze zjadła kilka ziarenek prosa( czy to dobry znak) ..wiem ze malo czasu mineło..ale moze cos sie polepsza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×