Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lenaaaa____

Smutne książki

Polecane posty

Gość lenaaaa____

Czy znacie może jakieś smutne książki, które potrafią doprowadzić do łez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adlaczego
Danielle Steel KALEJDOSKOP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przelamujac fale
szelmostwa niegrzecznej dziewczynki zona podroznika w czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Szelmostwa..." są smutne? Kumpela polecała mi tę książkę, muszę zerknąć. Niestety nie dorzucę żadnej pozycji, bo preferuję raczej pozycje pozytywnie nastrajające do życia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolaboranci
Jeżeli chcesz sobie popłakać, to przeczytaj: Liz Nickles ,,Cały czas świata" James Patterson,,Pamiętnik pisany miłością" Nicholas Sparks,,Kronika pewnej miłości" i ,,List w butelce" Amy Yurk,,Zbawienna miłość" Christel i Isabell Zchert,,Spotkamy się kiedyś w moim raju"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najsmutniejsza - "Ostatni brzeg" Nevila Shute. Filmowany.Świat po wojnie atomowej - ostało się życie tylko w Australii ale wiatr przynosi skażenie. Ludzie wiedzą że ich czas się dopełnia. Bardzo smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Złote łzy" Mariety Kozak. Wiersze o kobiecie, która straciła dziecko i opowiada o tym w sposób wyważony, spokojny. Pojawiaja si pztania, wtpliwości, ale kobieta jest generalnie pełna optymizmu i jest pogodzona ze światem i tym, co ją spotkało. Ale dostępne chyba tylko jako ebook na goneta.net. W tradycyjnym wydaniu nie spotkałam. warto przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roark
Książka na której płakałam i nie mogłam się uspokoić to Złodziejka książek. Mniej płakałam ale na pewno byłam wzruszona - Jedwab. Smutny był również Lektor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również ryczałam na Złodziejce książek. Bardzo płakałam również na książce: Oddziała ppor Robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie żartuję
o psie który jezdził koleją jak wspomiała poprzedniczka. Dodam Anię z Zielonego wzgórza albo dzieje jej córki( Rilla ze Złotego Brzegu) Płakałam przy "Ptaki ciernistch krzewów"- bardziej niż przy serialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panic
ja zawsze płaczę czytając "pięć osób, które spotykamy w niebie", "Pokój na poddaszu" jest również taką książką, która z łatwością wyciska łzy, a teraz mogę do tego również dorzucić książkę Olafa Tumskiego "Wymyślony", dostępna jest tylko na goneta.net, ale warto ją kupić..bardzo wciągająca opowieść o bezsilności wobec władzy czy ludzi niezbyt rozgarniętych ;) jednym słowem, bardzo dobra książka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jesienna miłość" Nicholasa Sparks, na jej podstawie nakręcono "Szkołę uczuć", ale powieść o wiele lepsza niż film. Dużo głębsza i bardziej poruszająca, niedopowiedziana, bardziej sugestywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plik
Taką książką, która zmusza do przemyśleń, smutnych, może być Posłaniec, Markusa Zusaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady S.
"trzy życzenia" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znam kilka książek, które wywołują u mnie łzy.Ale najbardziej warte polecenia są "Poczwarka" Doroty Terakowskiej oraz "Con Amore" Krystyny Berwińskiej. Jeśli lubisz tego typu książki to wejdź sobie na centrum taniej książki selkar.pl, znajdziesz tam mnóstwo książek po atrakcyjnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenaaa____
dzieki dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pat.at
"Kwiat śniegu i sekrety wachlarz" Lisa See

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamiętam jedną piękną książkę na której ryczałam jak bóbr, to był tytuł "Siostra smutku" ,niestety nie pamiętam autora,bo to dawno temu było...generalnie książka o biednych studenciakach z miłosnym wątkiem w dawnej Rosji... no i klasyka, czyli 'Wichrowe wzgórza" które czytałam kilka razy zresztą,żadna ekranizacja nie umywa się do książki...duszny klimat...takie lubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm.. ja wzruszałam się przy wielu książkach, ale jakoś najbardziej pamiętam wspomnianą już Rillę ze Złotego Brzegu, Błękitny Zamek (też Montgomery) oraz Stowarzyszenie umarłych poetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceny do negocjacji
Gość gość
Genialną książkę, którą miałam okazje ostatnimi czasy przeczytać to "Moje pragnienie wolności". Wzruszają opowieść na leniwe wieczory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czytaliście Elegie o ziemi? Też warto posiadać ją na swojej półce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio miałam okazje przeczytać "Ścigając marzenia. W pogoni za złotem" - niesamowite wrażenie na mnie wywarła ta książka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi zapadła w pamięć książka "Dianetyka: współczesna nauka o zdrowiu umysłowym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyznaje warto przeczytać "Dianetyka: współczesna nauka o zdrowiu umysłowym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
SCHIZOFRENIA opowiadania o samotności (e-book) - Andrzej Dembończyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×