Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sos do spaghetti

Polecane posty

Gość gość

Witam,mozecie mi polecic jakis wyprobowany dodatek do spaghetti,ktory nie zawiera ketchupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzwonek z Notre Dame
majonez kielecki idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podsmazasz cebule z czosnkiem na oliwie. dodajesz pomidory swieze lub puszkowe pokrojone w kostke. dusisz, az pomidory z cebua utworza konsystencje sosu. przyprawiasz zola, pieprzem i ziolami. to taki podstawowy sos. mozna oczywiscie dodac rozne inne warzywa oraz dodatki miesne. jezeli chcesz miec sos bolonski, to z cebula na poczatku podsmazasz mielona wolowine. . a jezeli wolisz sos nie pomidorowy, ale smietankowo-serowy, to podgrzewasz na patelni kremowke i dodajesz do niej ser, np. parmesan, albo gorgonzola. inne dodatki mile widziane - czarne oliwki, ostra papryka, ziola, warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaki sos, na miłość niebios, ketchup zawiera? :/ Proszę: www.italia-od-kuchni.blogspot.fr/2009/12/tagliatelle-al-ragu.html "Tajemnica sosu polega przede wszystkim na powolnym tempie gotowania, na słabym ogniu. Mimo łatwości w przygotowaniu, zajmuje on jednak sporo czasu. Oryginalna receptura przewiduje w swym składzie pancettę, ale ja jej nie dodaję. Składniki: makaron tagliatelle 400 gr mięsa mielonego butelka przecieru pomidorowego 50 gr marchewki 50 gr cebuli 50 gr selera naciowego pół kieliszka czerwonego wina oliwa sól starty parmezan * Cebulę, marchew i selera naciowego pokroić w drobną kostkę. * Podsmażyć na oliwie warzywa na dużej patelni. * Do warzyw dodać mięso mielone, podlać je winem i smażyć aż do odparowania większości płynu. * Dodać passatę pomidorową i smażyć wszystko dalej przez chwilę. * Dodać sól, wodę i gotować przez minimum półtorej godziny na bardzo wolnym ogniu. * Ugotować makaron al dente, połączyć z przygotowanym sosem, posypać parmezanem i podawać. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanfara44
Ja lubię makaron z pesto :) Ale wczoraj zjadłam ryż z curry i cieciorką, bo ładnie wyglądał na zdjęciu, na stronie mojanowafigura.pl/przepisy i nie pomyliłam się - wyszedł pierwsza klasa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapewniamy bezpieczeństwo oferując alarm osobisty dla osób starszych. Nasz system wyposażony jest w poręczny przycisk SOS. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony http://przycisk-sos.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×