Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Stare mieszkania w "dziwnym" budownictwie?

Polecane posty

Gość gość

Cześć, myślę nad kupnem kawalerki, w "dziwnym" budownictwie i chciałam się poradzić. Mieszkanie znajduje się w bloku wybudowanym w latach 60tych, jeszcze nie w wielkiej płycie, ale standard marny - typ budownictwa w stosunku do którego wielka płyta była ulepszniem ;) Blok wybudowany jako mieszkania komunalne, obecnie mieszkają tam "normalni" ludzie. Problemów jest kilka: - sufity są nisko (pośrednik nie wiedział, a nie miałam ze sobą miarki, ale optycznie "wiszą nad głową") - drzwi między pokojami/łazienką są niewymiarowe i bardzo niskie - na oko wysokość koło 1,7m, szerokość 3/4 normalnych drzwi wewnętrznych w bloku - łazienka/toaleta - blok chyba został wybudowany ze wspólnymi łazienkami, bo ta w mieszkaniu wydaje się "dorobiona" poprzez wydzielenie fragmentu kuchni. Toaleta za to (jest osobno) chyba została zrobiona z szafy, bo jest malutka i sufit ma jeszcze niżej niż reszta mieszkania (koło 1,8-1,9m). Ma to być moje pierwsze własne mieszkanie więc cudów się nie spodziewam, ale jak myślicie da się z tym coś zrobić? Wcześniej nie widziałam takich mieszkań i nie mam doświadczenia. Drzwi w ściankach działowych spokojnie da radę wyburzyć, ale co z niskimi przejściami w ścianach nośnych? Da się je poszerzyć? Widział ktoś z Was takie rozwiązanie jeśli chodzi o toaletę, da się to przerobić? Sufit nie jest podwieszany, lity mur zaraz nad głową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym takiego nie kupowała wszystko, co nie trzyma wymiaru, jest drogie - coś dorobić, zmienić - to dużo kosztuje poza tym trudno ci będzie potem to sprzedać nie wspominam o dyskomforcie ciasnoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepszy cyc niż nic. trzeba poszukać znajomego pana Henia, co zna się na takich robótkach. jak pan Henio przyjdzie to ma powiedzieć dokładnie ile weźmie i najlepiej spisać to na papierze. jak pan Henio powie, że dogadacie się, to znaczy, że będzie drogo, więc wtedy szukaj innego Henia. we wszystkich cienkich ścianach da się robić przeróbki, w nośnych nigdy w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym powiedział jak któryś z przedmówców. Coś co jest niewymiarowe albo zasadniczo odbiega od "standardowych" wymiarów jest zdecydowanie droższe. Poza tym sufity niższe niż 2,15 powodują, że człowiek czuje się w klatce. Klaustrofobiczne pomieszczenia. Zrezygnowałbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie się w to nie pakuj..szukaj dalej a jaka cena?? Okazyjna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cena super biorąc pod uwagę metraż i lokalizację. Właściwie to głównie ze względu na lokalizację myślę o tym mieszkaniu, znajduje się około 1 km od rynku/ratusza w moim mieście, zaraz za zabytkowymi kamienicami i około 1 km przed najbliższymi dzielnicami z wielkiej płyty. A że wyprowadzam się od rodziców z wielkiej płyty właśnie to wolałabym się wyprowadzić w lepszą lokalizację, a nie w nowe budownictwo na przedmieściach... Tutaj cena za m2 jest porównywalna do nowego budownictwa 5 km dalej od centrum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nigdy w życiu. cena to nie wszystko; komfort życia jest zdecydowanie ważniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda komfort życia jest ważniejszy. Może więc zamiast w jakiś dziwnych miejscach kupować mieszkanie, to lepiej zapoznać się z tą propozycją http://www.mapanieruchomosci.pl/ Ciekawe propozycje w ciekawych miastach. Tak by mi się marzył Gdańsk, ale póki co to tylko marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oferujemy fachowe i konkurencyjnie cenowe przeglady budowlane w Poznaniu. www.poznan.przeglady-budowlane24.pl Tel. 503 073 395

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×