Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Studia w wieku 25 lat? Warto?

Polecane posty

Gość gość

Jw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W wieku 30 lat zaczęłam drugi kierunek zaocznie. Pomimo, że pracowałam w zawodzie, zgodznie z kierunkiem wykształcenia. Tyle, że nie chciałam tego robić do końca życia. Mając 33 lata zaczęłam pracować w drugim zawodzie. To co teraz robię daje mi i satysfakcję i pieniądze. I zawsze będę powtarzała - na naukę nigdy nie jest za późno, chociaż za chwilę przeczytasz, ze studia ci do niczego nie potrzebne, bo wujek, stryjek, mąż, kochanek zarabia kupę kasy bez wyższego wykształcenia itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że warto. Studia to nie tylko lepsze perspektywy zawodowe, to wiedza różnego rodzaju często przydatna w różnych sytuacjach życiowych, nowe kontakty, sposób na spędzenie czasu :) tylko trzeba mieć motywację i samozaparcie, bo czasem może być ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WARTO. Sama bym studiowala gdyby nie to że presja otoczenia każe mi iść do pracy (mam już 27 lat). Poprzednie studia jak się okazalo to byl błąd. Niestety niewiele juz nahulam, bo mam małe dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie mam skończone jedne studia i pracowałam w zawodzie. Teraz jestem na l-4 ciążowym i rodzę na poczatku czerwca. Chciałam zmienić zawód i dlatego zamierzam iść od października na 2 studia licencjackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, że warto. Na naukę nigdy za późno nie jest. Studiując farmację miałam na roku kilka starszych koleżanek, które były już technikami farmaceutycznymi i postanowiły dokształcić się na studiach. A te studia to 5,5 roku w trybie dziennym. Nie da się ich zrobić zaocznie. Ale fakt, nie wszystkie w tym czasie pracowały a jeśli już to nie na etacie. Znam też dziewczynę po protetyce, która postanowiła dorobić studia i poszła na stomatologię, równie ciężki kierunek. Ta to w dodatku wyjechała od męża do akademika na drugi koniec kraju. Da się? Da się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Sama bym studiowala gdyby nie to że presja otoczenia każe mi iść do pracy (mam już 27 lat). Poprzednie studia jak się okazalo to byl błąd. Niestety niewiele juz nahulam, bo mam małe dziecko. " No Ty chyba kpisz z tą "presją". To chyba normalne, ze się idzie do pracy i wtedy ewentualnie w trybie zaocznym robi studia. A Ty jak rozumiem chciałabyś na kolejne dzienne. Na studia zawsze jest czas, ale no studia to nie powinna być wymówka dla osób, którym nic się nie chce w życiu robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko nie pisz ze masz dziecko albo planujesz w tym okresie bo Cię tu zjedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I po 30stce studiują, ale trochę przypał Stara krowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Studia będę robić w takcie macierzyńskiego. Maz bedzie z dzieckiem kiedy będę na studiach. Przecież to tylko 2-3 weekendy w tyg a do uczelni mam 15-20 minut drogi. Później rok wychowawczego i jak mala skończy 2 lata wrócę do pracy a jak skończę studia to ja zmienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 25 lat, jestem po technikum, pracuję w zawodzie a chcę iść na zaoczne dla pogłębienia wiedzy w mojej dziedzinie :) no i zawsze jak będę mieć tytuł choćby tego inżyniera, a nie tylko technika, to w połączeniu z doświadczeniem zawodowym wzrasta moja wartość na rynku pracy. Czyli same plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za stara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze warto. Nie ma limitu wieku. Ja mam 28 lat, a kolejne studia zaczelam w pazdzierniku ub roku. Studia o ktorych marzylam od dawna. Poki co jestem zadwolona. Dodam, ze juz jestem mama , mam syna 4,5'latka i juz jedne studia skończone. Powodzenia Ci zycze !:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję bardzo. Zawsze to tez bedzie odskocznia od domu i dziecka. Zawsze to tez możliwość poznania nowych ludzi i nie ogłupienia calkowicie w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, że warto :) Być może teraz nawet lepiej - jesteś dorosła, trochę się wyhulałaś, może łatwiej będzie Ci się skupić na nauce. Jeszcze bardzo dużo przed tobą, działaj. Ja mam 24 lata i właśnie niedawno rozpoczełam studia na politechnice łódzkiej - na kierunku włókiennictwo (http://style.p.lodz.pl/tresc/245/) To, że jestem starsza? No trudno. Przynajmniej wiem, czego chcę i wiem, dokąd zmierza moje życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila625
Jasne, a dlaczego nie? Ja studiuje na UTH na specjalności Psychologia w biznesie i wbrew pozorom, jest tutaj dużo ludzi, którzy maturę już mają za sobą. Często ludzie potrzebują studiów dopiero jak już zaczną pracę i chcą się rozwijać w tym kierunku, więc myślę, że nie masz się nad czym zastanawiać. Sprawdź sobie ofertę studiów na UTH w Warszawie, mają bardzo dużo kierunków i na pewno coś dla siebie znajdziesz. Tutaj masz np. informację na temat mojej specjalności: http://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/magisterskie/zarzadzanie/psychologia-w-biznesie Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wbrew pozorom, jest tutaj dużo ludzi, którzy maturę już mają za sobą. x Toś zrobiła/zrobił reklamę szkole...to chyba standard, że na studia idzie się po maturze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto. w wieku 40 lat żałowałabyś że tego nie zrobiłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam zacząłem studia w tym wieku i doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nigdy nie jest na nie za późno! Z pomocą studiów w kierunku zarządzania i inżynierii produkcji udało mi się uzyskać niebywały rezultat i znaleźć pracę marzeń. Bez tego nie wiem, jak bym sobie poradził w życiu. Studiowałem na Gdańskiej szkole wyższej http://www.gsw.gda.pl , zaoferowali pełen profesjonalizm!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×