Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Ksenia83

Swędząca skóra głowy! Pomocy!

Polecane posty

Witajcie! Proszę poradźcie mi, co może być przyczyną swędzącej skóry głowy? Skóra swędzi mnie z większym lub mniejszym nasileniem przez około rok i nikt nie może znaleźć przyczyny;/ Do tego skóra głowy bardzo mi się przetłuszcza i wypadają włosy i te stare i te , które dopiero wyrosły i obawiam się, że może to być łojotokowe zapalenie skóry tylko nikt nie może się na tym poznać;/ Nie mam pojęcia, gdzie mam szukać przyczyny moich problemów;/ Czy jest jakiś złoty środek na te moje dolegliwości? Myślicie, że mógłby tu pomóc trycholog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez mam to co jakiś czas zmien szampon ba taki bez silkonów np. tołpa green ja tylko tym moge myć włosy, sprawdź tarczycę i nie drap się bo to tylko nasila swędzenie a najlepiej to udaj się do dermatologa, może masz zaburzenia hormonalne ja miałam nadmiar męskich hormonów to też daje taki efekt, - hormony - uczulenie na skłądniki szamponu, silikony -alergia -stres -tarczyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To strasznie dług- ja na Twoim miejscu juz dawno znalazłbym się u jakiegoś dermatologa czy innego specjalisty. Kiedyś też miałem ten sam problem - skóra się przetłuszczała a mimo to była sucha i swędziała strasznie. lekiem na całe te zło okazała się emulsja nawilżająca, która kupiłem w aptece - wydaje mi się ze w każdej można ją znaleźć. ale skoro to tak długo trwa to odwiedź specjalistę a nie pytaj na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dziwne że tyle miesiąc czy tez rok cię swędzi głowa a ty nigdzie nie chodzisz nie walczysz by to przeszło powiem ci bardziej się interesuj swoim zdrowiem bo się ma tylko jedno naprawdę warto udać się do specjalisty kóry zajuję się chorobami włosów czy też mieszków włosowych czyli trycholog. Polecam bo naprawdę pomoże ci ustalić problem a jak nie to dermatolog ci został.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak najszybciej musisz udać się do specjalisty, najlepiej do trychologa, to taki specjalista od włosów i choroby skóry głowy. Podam ci linka: http://www.realbeauty.pl, poszukaj sobie, czy w twoich rejonach jest tego rodzaju gabinet i umów spotkanie koniecznie, jeśli nie chcesz w przeciągu dwóch miesięcy totalnie wyłysieć...:((( Mój kolega zaliczyła parę takich spotkań i włosy ma jak młody i gniewny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak prawda można skorzystać śmiało z pomocy lekarzy specjalisty czyli z tego tzw. trychologa. Pytanie tylko czy to pomoże ? Czy ktoś już może był u tego specjalisty. Ja jeszcze niestety nie byłem ale zamierzam się wybrać bo chciałem w końcu jakoś tak się pozbyć moich wyprysków na skórze głowy. Są naprawdę okropne, wyglądają paskudnie i z tym muszę sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksenia83 – a u jakich specjalistów byłaś? I czy prywatnie czy państwowo? Bo moja historia wyglądała tak, ze niestety ale dermatolog z przychodni do ktorej jestem zapisana nie zajął się tematem jak należy… jakos na początku wiosny zauważyłam, ze skóra głowy (za uszami i wyzej ) bardzo mi się wysuszyla i zaczęła swedziec, czasami nie bylam w stanie się opanowac i rozdtrapytawalm, co tylko zaognialo te miejsca i mialam potem takie czerwone wydrapane plamy widoczne kiedy wiązałam włosy w kucyk. Dermatolog państwowy kazal mi smarować maścią sugerując, że to może wlasnie ze stresu i ze powinnam nawilżać specjalną maścią na łuszczycę ale to niestety zadnych rezultatow nie przyniosło… potem jakos nie mialam czasu żeby się tym zając, teraz natomiast zapisana jestem do dermatologa w Hair Medice, mojue koleżanki zasugerowały że prywatnie najlepiej, bo tam prz\ynajmniej pacjent jest traktowany z szacunkiem no i widac efekty leczenia, u mojej koleżanki przynajmniej widze, która zagęszczała tam włosy. Prawdopodobnie mam łuszczycę skory głowy ale poczekam co mi specjalista powie Ksenia idź do lekarza koniecznie- po co czekać, aż się stan skóry pogorszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
łojotokowe zapalenie skóry głowy na 99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze byc poczatek lysienia..Najlepiej skonsultowac side z opinia kilku lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam to od niedawna, jakieś 1,5 roku temu stwierdzono u mnie łojotokowe zapalenie skóry głowy, byłam u dermatologa, udało mi się wyleczyć (myłam włosy szamponem Pharmaceris tym zielonym do skóry łojotokowej i smarowalam dwoma płynami Elitasone i takim przeciwgrzybiczym Clotrimazolum). Wszystko było OK, ale niestety kilka dni temu znów wszystko wróciło :( Ale lekarz powiedział, że jak się raz zachoruje to potem będzie wracać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łojotokowe zapalenie skóry to objaw a nie choroba. Powiedział ci chociaż ten lekarz na co zachorowałaś, że masz łojotok, bo chyba nie na łojotokowe zapalenie skóry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucynkav
mam podobny problem z tym, że swędzi mnie tylko część skóry nad karkiem jakieś 5 cm od początkowej linii włosów. Byłam u dermatologa, dostałam skierowanie na testy alergiczne. Niestety tylko 10 różnych próbek i nic nie wykazało. Trzeba byłoby poszerzyć zakres testów, ale już tego nie zrobiłam. Jedynie co mi pomogło to mycie głowy szamponem przeciwalergicznym kupionym w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przebadacie sie na lamblie One powodują swędzenie skory w tym skory glowy rowniez. Najlepiej z krwi bo z kalu mimo, ze wiele razy badalam nic nie wychodzilo. Dopiero badaniem z krwi wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest taki specyfik SEBORIN brązowy dostępny w niemieckim Rosmanie za 4euro wcierałem w głowę raz dziennie bez płukania i po miesiącu już 4 lata mam spokój. W Polsce do tej pory brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już masz z tym dłuższy problem to najpierw idzie się do lekarza ogólnego i prosisz o skierowanie do specjalisty, czyli dermatologa i potem tak umawiasz się na wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
SEBORIN do poprzedniej odpowiedzi mój adres to kradynaj@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam ten sam problem i sama wyleczyłam stosując na przemian szampon wella calm z selsun 2,5 który jest raczej dostępny tylko przez internet.polecam, mi pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też to mam,doradzcie czym myc głowe bo łysieje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_sama
Mnie też swedzi głowa po każdym szamponie i od dzis umyje głowe jajkiem ( 2 jajka - białko utrzepie na pianę i dodam żółtka ) i tym zrobie dłuższy delikatny masaż skóry głowy i spłuczę letnią wodą a na koniec zrobię płukankę woda + cytryna. Niestety mam lamblie i dużą alergię i też mnie swedzi skóra głowy na każdy szampon chemiczny. Poczytałam o tym myciu jajkiem głowy w necie i sie zdecydowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wacikem nasmarowac skore glowy uryna, po godzinie umyc. Pani pielegniarka powiedziala mi, ze henna khadi (naturalne ziola) jest bardzo dobra, likwiduje swedzenie, wlosy sa miekkie i lsniace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może być alergia na szampon, może być nawet nerwica... Pierwsze odwiedź dermatologa. Być może " swędzenie " też jest na tle nerwowym - wtedy człowiek naprawdę odczuwa swędzenie a drapie się z nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, Moja córka miała ten sam problem, też bardzo swędziała ją głowa, nie pomagały specjalistyczne szampony, ani wizyta u dermatologa (państwowego) pomogło- dodawanie do ostatniej wody przy płukaniu włosów dwóch łyżek octu. Sposób podpowiedziany przez babcię. Mam nadzieję, że innym również pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki za info sprawdzę czy cytryna zamiast octu da radę być może tu chodzi o zmianę ph skóry głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stawiam na problemy z tarczyca, autoimmunologiczne.alergie są tu wtórne do tego problemu, łojotokowej zapalenie teraz.Sprawdź ft3 ft4 i przeciwciała nahashimoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi na takie długotrwałe swędzenie pomogło płukanie włosów wodą z octem jabłkowym po myciu. Mojej mamie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i łysienie przy zapaleniu tarczycy jak najbardziej wystepuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam to samo i nie pocieszę cie bo to łojotokowe zapalenie skóry.latem jest lepiej ale zima masakra .muszę myć głowę co drugi dzień bo jak nie umyje to zaczyna śmierdzieć(dosłownie śmierdzi mi głowa ,do tego swędzi niemiłosiernie).po umyciu jest lepiej i na dwa dni mam spokój.na początku musiałam myć codziennie i juz po paru godzinach po myciu śmierdziała skóra głowy.ja stosuje naprzemiennie szampon oczyszczający i szampon nawilżający.sama to sobie dobrałam metodą prób i błędów bo wypróbowałam mnóstwo specyfików i żaden nie pomagał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziaja Med Kuracja Przeciwświądowa Szampon łagodzący 300 ml mi pomógł ten szampon i maska z oleju,zółtka,miodu i cytryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×