Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość viraszka

synek jest za chudy co robic

Polecane posty

Gość viraszka

Witajcie dziewczyny. Pomóźcie a raczej wypowiedzcie się co sądzicie,rady też mile widziane. Martwi mnie waga mojego synka. Ma 6 miesięcy i waźy 6700. Przy urodzeniu ważył 3470. Karmie go piersią, dodatkowo kaszka, zupki ale skromnie bo mały zaciska buzie i nie chce za bardzo, zależy od dnia. Jabłka też ale nie zawsze udaje mi się wcisnąć. Co ja mam zrobić. Wstydze się że jest taki chudy chociaż długi bo ma ok 74 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj tez byl za szczuply
ale nie przejelam sie tym,ze lekarce "w tabelkach sie nie zgadza".maly tez pil z piersi,jadl regularnie inne posilki od 6 m.taka uroda jedne dziecko jest otyłe,a inne chudsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viraszka
Wiesz tylko ze moj synek dodatkowo wymiotuje. Od jakiegos czasu byl spokoj a dzisiaj przy cycu znowu wszystko zwrocil. Rece mi opadaja. Nasz pediatra do niczego chyba musze prywatnie sie umowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzedaj889
Do Vitraszki Nie wiem czy wie Pani o tym, ale ważne jest żeby podczas karmienia była Pani rozluzowana, proszę także utrzymywać kontakt wzrokowy z dzieckie (to bardzo ważne), a wymioty hmm nie jestem lekarzem, ale z tego co się uczyłem ukł. pokarmowy noworodka jeszcze się przystosowuje do "normalnego" jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jfijfkdjfkdjfd
Wymioty u 6 miesięcznego dziecka to absolutnia żadna norma. Dziecko do 6 miesiąca może teoretycznie ulewać gdzie za normalność utrzymuje się że wraz z 6 miesiącem mijają wszelkie zwroty pokarmu jednak to nie to samo co wymioty. Musisz iść i poradzić się innego lekarza, niech małemu zrobią USG żołądka , może ma zwężenie , może jest alergikiem , naprawdę dużo powodów może istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój wielkolud
miał nie całe 4 miseiace i wazył 6.900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do koleżanki wyżej - Twój wielkolud? Mój 6,5 kg ważył w dniu ukończenia drugiego miesiąca.. To jest dopiero wielkolud :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamamtata
nie karm na siłe, bo zrobi się niejadek. Nie chce to nie, ale niech wypowie się specjalista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wwwwgj,bdybv
Powyzej swietaPravda.nie karm na sile,bo niejadek sie zrobi Wiem z doswiadczenia-sama tak zrobilam niestety'maluszek twoj poza Tym moze miec po prostu refluks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viraszka
Tzn. jeżeli chodzi o zwężenie tego odcinka i wymioty to nie wydaje mi się że to jest to. Myślę że wtedy synek by wymiotował cały czas a on już dawno nie wymiotował, dopiero wczoraj po karmieniu, dodam że ma infekcje(katar i kaszel). Bardzo często wymiotował po urodzeniu. Mówiłam o tym lekarce ale twierdziła że go przekarmiam. Chociaż nie wydaje mi się. Dzieci moich koleżanek które też są na cycach są takie pulchne, a mój niecałe 7 kilo. Boje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bambaryla147
Moze masz malo wartosciowy pokarm? Jak ty sie odzywiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakarmiącapiersią
na pewno Twój pokarm jest w porządku ;) ale warto odżywiać się dobrze dla siebie samej, żeby nie odbiło się na Twoim zdrowiu. Moje dziecko ważyło podobnie ale jest mniejsze ok kilka centymetrów i wygląda pampuśnie. Jest coś takiego jak siatki centylowe dla dzieci karmionych piersią, można znaleźć na stronie WHO. Jeśli chodzi o wymioty to jak najbardziej może być związane z infekcją, jeszcze jedna rada małe przybieranie + ulewanie na wszelaki wypadek zrób posiew moczu. Róznica między wymiotami a ulewaniem, wymioty zwrócenie nadtrawionej treści żołądka - twarożku, jeśli jest to swieże to ulewanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem brutalnie-myślisz,że dobrze że dziecko jest pulchne? Chcesz mieć zdrowe dziecko czy tucznika? Dziecko w wieku 6 mcy powinno podwoić wagę urodzeniową,a w wieku roku potroić. Twój prawie podwoił. Poza tym karmiąc piersią powinnaś dopiero zaczynać wprowadzanie innych posiłków a Ty widzę już sporo rzeczy podajesz. To nie te czasy,że grube dziecko oznacza zdrowe i dobrobyt w domu. Zrób morfologię żeby mieć pewność że wszystko ok i przestan wariować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viraszka
Właśnie staram się odżywiać jak najlepiej. Nie chodzi o to że chcę aby mój maluch był gruby tylko żeby mieścił się chociaż w tej siatce centylowej a on jest na samym dole. Mój mąż też mnie dobija, mówi że to moja wina bo jem za mało mięsa. Mówie wam masakra jakaś. Co do morfologii to dostałam skierowanie i na pewno jak synek wyzdrowieje to pójde zrobić mu te badania. Postaram się nie panikować. Widocznie tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viraszka moja starsza córcia na bilansie miała 6,5 miesiąca a ważyła 6440 g. (waga urodzeniowa 3250). I najbardziej takim chudym dzieckiem przejmowała sie teściowa, najlepiej to wszysytko zwalić na matkę dziecka bo karmi piersią i napewno na mało i niewartościowy pokarm!!! No cóż niektóre dziecki są chude, popatrz na siebie i swojego męża po kimś to maluszek może ma, poza tym moja córcia była bardzo ruchliwa, ani minutki nie poleżała i jednym miejscu, jak tylko mogła to się przemieszczała. W wieku 5 miesięcy potrafiła "przejść" cały pokój odpychając się nóżkami i podrzucając dupke do góry. Potem było jeszcze gorzej bo dziecko zaczeło raczkować i spalało więcej kalorii a kaszkek nie jadła wcale co znowu dla teściowej było problemem bo takie sycące, rozmawiałam z lekarką i powiedziała, że kaszki to tylko rozpychają żołądek a dla babci kazała wydrukowąc siatki centylowe, że córcia przybiera na wadze i nie ma sie czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viraszka
Tina moja pociecha tez jest ruchliwa. Tak samo jak Twoja córcia bryka po całej podłodze, mój tata cały czas mi mówi żebym się nie martwiła bo mały jest ruchliwy i poprostu to spala. Wiesz najgorzse jak czytam na forach jak matki piszą ile ważą ich dzieci w 6m miesiącu to wtedy łapie doła. A na dodatek pod nami mieszka małżeństwo, mama ma17 lat. Jej synek jest młodszy od mojego o miesiąc. Od samego początku widze że konkurują z nami. Wkurza mnie to jak nie wiem. Pyta mnie naprzykład: A wasz mały to już gaworzy (dodam że to było jak mój synek miał 3 miesiące a ich półtora) ja jej że nie a ona do mnie że jej już tak. Wieć ja się smieje i mówie do niej że chyba głuży. A ona że nie bo gaworzy. No poprostu szkoda gadać. Ale wracając do wagi to ich mały waży teraz chyba 9 kilo a ma jakieś niecałe 5 miesięcy:( Ale namotałam, ale musiałąm się wygadać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijiutrfuhuf
wazne by w centylach było oki. a wyglądto sprawa indywidualna,mam sąsiadke 7 lat 35kg soryy o 23 zjada 6 parówek wiecznie głodna i taka grubaska ze szok. i co ladnie tak>/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×