Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Szczepienie przeciwko HPV

Polecane posty

Gość gość

Kieruję pytanie do Mam.Czy szczepiłyście swoje córki szczepionką przeciw rakowi szyjki macicy.Jakie są Wasze odczucia na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie i nigdy nie zaszczepie, poczytaj sobie ile dziewczynek umarło po tej szczepionce, my zyjemy bez tej szczepionki, po co faszerowac dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W szkole u mojej córki szczepili tylko zgodę musiałam podpisać. Jakie odczucia? Nie wiem normalne mam nadzieję że ją to uchroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
małe prawdopodobieństwo zarazenia sie tym wirusem jesli sie dziewczyna dobrze prowadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
większość facetów jest nosicielami, pech jeśli partner ma akurat typ onkogenny. Szczepienie wtedy chroni w jakimś stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie moja córka źle znosi każde szczepienie i jest szczepiona tylko i wyłącznie tymi szczepionkami , które są obowiązkowe i tak już zostanie nigdy nie będe jej szczepiła dodatkowa bo szkoda pienędzy bólu córki i męczenia sie jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak ,jeżeli partnerzy mają przygody i twoja cłórcia też bzyka sie to tu to tam to mamy dzisiaj takie choroby jakie mamy.Facet nie zna dziewczyny,dziewczyna faceta i załatwiaja sprawy po toaletach dyskotekowych,brak uczuc tylko głupawa zabawa,kończy sie tragicznie.No trudno tu moralizować ,bo poziom tej kafe jest mierny,co zatem idzie ludzi tu piszących,szkoda ze któryś czy któraś nie napisze tutaj po latach,że życie nie polega na pieprzeniu sie z kim popadnie.Konsekwencje beda wczesniej czy pózniej waszej rozwiazłosci,i to moze dla was w najmniej oczekiwanym momencie.Przykro jest wtedy umierac jak masz wszystko poukładane,juz się ustatkowałeś\aś,masz dzieci i musisz odejść,i co???Masz obraz swojego ryzykownego postępowania gdy miałaś\eś naście lat i nie tylko.?????A tu serwują małym dziewczynkom szczepienia,no no co za nowoczesność,tylko jeszcze nie znamy skutków te szczepionki w przyszłosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za to od 30 lat wiemy że wirus HPV ma potencjał onkogenny i raka może zainicjować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ta szczepionka słabo działa i nie chroni w 100% wiec jaki sens sie truć?? mam zaszczepic córke i czekac, umrze czy nie umrze?? no błagam, mam swój rozum i takie głupie propagandy szczepionkowe ma mnie nie działaja, moja córka bedzie zdrowsza bez szczepionki na HPV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zidentyfikowano następujące czynniki ryzyka raka szyjki macicy: Zakażenie wirusami HPV, głównie typami 16, 18, 31, 33, 45 Palenie papierosów Rak szyjki macicy w rodzinie. Zakażenie pochwy wirusem HSV-2 Zakażenie chlamydiami, HIV, CMV, EBV, przewlekłe bakteryjne zakażenia pochwy Immunosupresja Częsta zmiana partnerów seksualnych (promiskuityzm) lub utrzymywanie stosunków seksualnych z partnerem, który miał (ma) wielu partnerów seksualnych Liczne ciąże i porody, zwłaszcza w młodym wieku Nieobrzezani partnerzy seksualni Przebyta radioterapia na okolicę miednicy małej Prostaglandyny w s*****e Wczesne rozpoczęcie współżycia płciowego Niski status socjoekonomiczny Niedobór prowitaminy A, karotenoidów i witaminy C Ekspozycja na dietylstilbestrol Przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych ******************* jak widac wirus HPV to jeden z kilkunastu czynników wywołujacych raka szyjki macic, wiec mozna sie zaszczepic a i tak zachorowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuję za odpowiedzi :) Wczoraj byłam z wizytą u gina i spytałam z ciekawości o tą szczepionkę.Sam przyznał że kilka lat w stecz to szczepienie było eksperymentem.Jednak w 99% na dzień dzisiejszy jest bezpieczne.Ten 1% dziewczynek/kobiet po prostu zle reaguje jak na każdą inna szczepionkę.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta kobieta może spokojnie spać jak naprawdę miał a jednego partnera,i on też tylko ją jedną.Cała filozofia problemu,zdrady prowadzą do problemów chorobowych,ale cóż Ta chwilka jest ......czy z tym czy z tamtą,nie jest ważne,byle piep....ć a co tam za rok czy za 10lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziewczyny są już po dwóch dawkach. Chore byłoby mieć świadomość ile kobiet umiera na raka szyjki, a nie skorzystać ze szczepienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaszczepiłam sie mając 36 lat i nie żałuje, wole to niż czekać na raka Robię cytologię co pół roku, raz w roku kolposkopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość nie moja córka źle znosi każde szczepienie i jest szczepiona tylko i wyłącznie tymi szczepionkami , które są obowiązkowe i tak już zostanie nigdy nie będe jej szczepiła dodatkowa bo szkoda pienędzy bólu córki i męczenia sie jej Nic dodać nic ująć. ,, Szkoda pieniędzy". Typowa patologia, gdzie nie liczy się zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczepić koniecznie a nie potem sobie w gębę pluć jak córka przyjdzie chora zapłakana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inwestycja w zdrowie to chyba najlepsza lokata pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkoda pieniędzy... jeeezu, kim trzeba być żeby napisać tak o życiu swojego dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak jak wyżej ktoś napisał- patologia. Zdrowie nie ma ceny, a tylko dno społeczne może napisać, że żałuje pieniędzy na zdrowie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W szkole mojej córki szczepionki były za darmo . Wszystkie dziewczyny się szczepiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas były sponsorowane przez pracodawcę, też wszystkie zaszczepione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam że wszystkie żyją żadna nie zmarła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym szczepiła. Niestety sam fakt dobrego prowadzenia się córki może nie wystarczyć, czego jestem ewidentnym przykładem. Zostałam zarażona przez mojego pierwszego faceta, niestety nie wiedziałam że miał przede mną tyle kobiet, ile miał. Bardzo łatwo jest kogoś oszukać lub nie powiedzieć całej prawdy. Jestem już lata po konizacji, która niestety jest moją traumą. Od tamtej pory dzięki Bogu cytologie wychodzą mi dobre ale swoje się nacierpiałam a i niewiadomo czy dzieci będę mogła mieć bo mi praktycznie całą szyjkę macicy wycięli. SZCZEP SZCZEP i jeszcze raz SZCZEP!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
''Nic dodać nic ująć. ,, Szkoda pieniędzy". Typowa patologia, gdzie nie liczy się zdrowie'' Ty umiesz czytac w ogole, czy tylko na slowie 'pieniadze' zatrzymuje ci sie wzrok? Niewazne, ze kobieta pisze, ze jej dziecko cierpi po szczepionkach, wazne zeby napluc, bo przeciez ewidentnie ktos napisal wyraznie ze tylko i wylacznie dlatego nie szczepi zeby oszczedzic pieniadze :O Dla mnie idiotyzmem jest bezmyslne szczepienie, bo mowia ze trzeba, a ta co tam palnela cytologia co pol roku to juz w ogole szalenstwo, chyba ze to prostytutka i jest w grupie wysokiego ryzyka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź wytrzeźwiej- jakie bezmyślne szczepienie. Co ty bredzisz, czy ty wiesz co wirus brodawczaka może powodować? W krajach bardziej cywilizowanych od dawna dziewczynki szczepi się obowiązkowo. Później dziwią się zacofańcy, jak studenci medycyny z Norwegii przyjeżdżają do Polski , albo Rosji, żeby zaznajomić się z chorobą jaką jest rak szyjki macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcialabym zwrocic twoja uwage, ze wcale nie napisalam, ze to konkretne szczepienie jest bezmyslne, napisalam, ze jestem przeciwna bezmyslnemu szczepieniu = szczepieniu bez wiedzy i przemyslenia, nie wiem jak to prosciej napisac zebys zrozumiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×