Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość allmind

Transport psa.

Polecane posty

Gość allmind

Witam. Mam pytanie i liczę na uzyskanie informacji :) Z rodziną planujemy na przełomie lipca/sierpnia wyjechać na stałe do Anglii. Mamy psa, z którym nie potrafimy się rozstać i dlatego też załatwiliśmy mu paszport. Wszystkie formalnoscie załatwione i tak dalej-pies moze jechać. Ale! Zastanawiamy sie jak ją tam przewieźć, bo stwierdziliśmy, ze samolotem to bez sensu, ponieważ nasz pies jest straszną boidudą i postawiliśmy na transport typu autokar. Tylko czym lepiej jakąś firmą transportową, autokarem czy może z jakimś znajomym ? Jak myślicie? Z góry DZIĘKI. ; *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie , ze mimo wszystko lepiej samolotem. O wiele krocej. Autokarem czy samochodem to bedzie mniej wiecej doba a samolotem ok 2 godzin. Nie jestem pewna czy mozna podac psu srodki nasenne badz uspokajacace na podroz, warto sie dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhjbhjh
najlepiej samolotem, podac psu jakies lagodne srodki nasenne, tylko pod zadnym pozorem nie przewozic psa w luku bagazowym!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chce przewieść w maju kota, ale żadne linie lotnicze nie zgodziły się na to. Znalazłam firmę transportową - trudno, nie mam wyjścia, chociaż wiem, że męczarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jechaliśmy vanem z Polski do UK wioząc psa i 4 koty. Pies musi być w klatce. Wszystko poszło gładko, zwierzęta drogę przetrwały bez najmniejszych problemów, bez środków usypiających itp. Są też firmy, które zajmują się przewozem zwierząt do UK. My vana kupiliśmy specjalnie na ten wyjazd, a potem sprzedali w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze, że tanie linie lotnicze nie przewożą zwierząt. Przewozi np KLM czy cargo. Transport drogą lądową przez granicę musi być na pokładzie renomowanych przewoźników. Proponuję Norfolkline, gdzie bilet zwierzakowi (ok 30 euro) można kupić przez net. Sprawdzić trzeba paszport 10 razy zanim się przekroczy granice, żeby nie było niespodzianek. Zakropić zwierzaka odpchlaczem 24-48 godz przed przkroczeniem granicy, wet niech wam wpisze taką godzinę, żeby był zapas w razie opóźnienia. Jedzie się autem ok 28-30 godzin, bo trzeba liczyć się z tym, że pies będzie chodzić siu co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samolotem tylko cargo lot... cena za mojego owczarka niemieckiego (bez klatki!!!) wazacego 50 kg w 2006 roku z polski do eire... 4000 zl :O pojechalismy samochodem. do angli promem bedzie taniej. znacznie taniej. ja plybelam promem z francji do irlandii (19 godz!!!) wiec jesli nie macie samochodu to koniecznie kurierem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aj lof dog
hej, mojego psa przewozili nam znajomi w aucie kombi. moj pies wazy 50kg,samolotem powiedzieli ze tylko w luku bagazowym i to w klatce.sam koszt klatki jest b.duzy,a o kosztach samolotu to nie wspomnie. autem to dluga podroz i nie wyobrazam sobie jakims autokarem go wiez czy transportem bez osobistego nadzoru psa! musi cos pic,musi sie zalatwic. tak wiec oni go wiezil autem,klatki nie trzeba bylo,jedynie jakies tam szelki mu zalozyli.jechali eurotunelem,poniewaz jesli chcesz promem to pies musi byc na czas plyniecia zamkniety w aucie w garazu,sam. zadnej kontroli wtedy nie masz i nawet najspokojniejsza raza jak moj psiak moze dostac szalu ze strachu. tak wiec jesli juz to tylko autem w eurotunel. jesli masz malego pieska to moze byc tak,ze jesli wczesniej zarezerwujesz samolot w dobrej firmie to mozesz miec psa przy sobie.ale wtedy moze byc tylko jeden pies na pokladzie.ale jakie koszty wtedy to nie wiem,pewnie spore. i pod zadnym pozorem nie pozwol na lot w luku bagazowym,znajoma pracuje na lotnisku i po wyladowaniu samolotu wyniesli zwloki psa,wyl caly lot w luku,nie bylko mozliwosci sprawdzenia stanu psa,a ten zwyczajnie ze strachu wyl az w koncu zawal dostal. przewozilam psa 1,5roku temu. P.S. ubezpiecz psa w uk!!!!! ja mam full ubezpieczenie bo przy moim bydlaczku koszty lecxzenia sa masakryczne. np.dostala ropomacicze i krzykneli mi 1500f.a pies juz konal i natychmiast trzeba bylo zrobic operacje.ostatecznie znalazlam fundacje i zrobili mi to za 200f,zaraz po tym ubezpieczylam psa i place w razie co pierwsze 60f za leczenie.koszt ubezpieczenia to 40f m-cznie,teraz byla promocja i przez rok place tylko 20f. to tak na marginesie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afretka
Witam Mieszkam w uk, wyrobilam psu paszport niedawno ale jeszcze nigdzie z nim nie wyjezdzalam. Planuje jednak wyjazd do Polski w sierpniu. Co musze zalatwic przed samym wyjazdem do Polski? tzn jakies dodatkowe szczepienie, odrobaczanie z wpisem do paszportu itd? A co musze zalatwic w Polsce przed powrotem do Anglii. Slyszalam, ze wyjechac z Anglii z psem mozna bez wiekszych problemow ale z wjazdem na teren uk juz jest gorzej bo wtedy dokladnie wszystko sprawdzaja. Slyszalam od kolezaniki, ze jej znajoma nie wposcili i musiala z Psem sie wracac do Polski bo czegos tam nie dopatrzyli. Mi sie to nie usmiecha wiec wolalabym dokladnie wiedziec czego wymagaja na granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem zdania, że tak naprawdę najlepiej będzie przewieźć psa samolotem bo to najkrótsza droga i pies nie będzie się tak bardzo męczył. Wystarczy kupic tylko opowiedni transporter - może być np. z e-karmy i ruszać w drogę. Z kolei jadąc autokarem czy autem - wiadomo , robi się co jakis czas postoje - wtedy nalezy psa wypuścić z transportera i dać mu się wyszaleć ale nie zmienia to faktu, że ogromnie to męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawkowapolewa
Zgadzam się, że bardzo ważny jest wybór odpowiedniego transportera, który nie może być zbyt ciasny żeby piesek się nie męczył. Moim zdaniem najlepiej by było jechać samochodem. Wtedy od czasu do czasu można by było wypuścić na trochę psa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głłłlada
Jeśli chodzi o nas to my zakupiliśmy dla pieska specjalną mate antypoślizgową http://www.kardiff.pl/index.php?show=3&podmenu=9 moim zdaniem rewelacyjnie się sprawdza jeśli chodzi o komfort jazdy, jak równiez i to że nasz pies nie ślizga się po tapicerce, zwłaszcza skórzanej. Wszystko jest na swoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola_kleczkowska
Zgadzam się w 100 % ze taka mata antypoślizgowa sprawdza sie rewelacyjnie zwłaszcza jesli nasza psinka nie przepada za jazdą autem i potrafi biegac z tyłu po siedzeniach. Polecam, my zawsze ją ze sobą wozimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppapryczka
Ja widziałam u swoich znajomych własnie taka matę i rzeczywiście sprawdza się ona świetnie. Pies oczywiscie musi miec i wygodnie i bezpiecznie w aucie, wiec nie mamy co oszczędzac tylko taka mata szczególnie w przypadku dużych piesków powinna być w naszym aucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość border
Ja też się wlaśnie z psem chcę wybrać-małym-ok.5 kg,tyle,że Rayaner i Wizzer kategorycznie odmawiają.Nie mam możliwości jechać autem.Może macie jakieś konkretne firmy,kontakty do nich? Bo szperam po necie i jestem coraz bardziej załamana... :( Nie mogę znaleźć namiaru na firmę przewozową,aby go przetransportować...A chciałabym coś,co już ktoś wypróbował,aby przy okazji kontaktu do firmy usłyszeć również opinię... Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej ludzikii
Niestety nie wiem jak to jest z samolotami ale koniecznie weźcie od weta środki uspakajajace. Znajomi parę lat temu przewozili kota samolotem, normalnie z bagazami i niby mieli paszport, wszystkie szczepienia ale celnikom coś nie pasowało i 5 dni trzymali tego kota na lotnisku!! Nie chcę was straszyć ale zawsze znajdą coś żeby się dowalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_transport
30.05.2014 będę jechała z Polski do Anglii (okolice Nottingham), podróż będzie trwala około 16-20 godzin. Mogę przewieźć czyjegoś zwierzaka. Sama jestem właścicielką kotów i często podróżowałam z nimi na tej trasie. Proszę o kontakt: magdusiab1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w życiu nie dałabym psa do samolotu, bo on może lecieć tylko w luku bagażowym tak samo busem z jakąś firmą, był przypadek że właścicielka czegoś tam nie dopatrzyła i firma zostawiła psa we Francji na poboczu ile ludzi go potem szukało ja pisałam do firmy która przewozi psy z zapytaniem czy jest możliwość żebym jechała razem z psem odpisali że tak,ale wcześniej trzeba się umówić żeby mieli miejsce także myślę że to najlepsza opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie byłam zmuszona poszukać firmy która przewiezie 2 kotki z Niemiec ode mnie do mojej mamy do Polski , znalazłam przez polecany tu Clictrans http://clicktrans.pl i wiedząc ja trudno znaleźc firmę do przewozu zwierzaków musze napisać że to najlepsza strona do szukania przewoźników od nawet tak nietypowych i wymagających transportów jak zywe zwierzątka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem, czy jakikolwiek przewoźnik autobusowy zgodzi się na przewóz psa na trasie do Anglii. Ty chyba nie wiesz, ile autobusy tą trasę pokonują. Tylko samolot, ewentualnie jak się nie boisz (zmiana strony, po której się jeździ) to własne kombi plus klatka oczywiście. Na lotnisku klatkę wypożyczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko samochodem. Moj pies podrozuje ze mna po calej europie, autem, pies ma 50 kg. zaadoptowalam go juz starego, ze schroniska, a natychmiast sie przyzwyczail do jazdy autem. Co dwie, trzy godziny stop, wysikanie go, picie, (wszystko razem trwa nie wiecej niz 10 min) i jazda dalej. podczas drogi on spi albo oglada krajobraz. Sam wskakuje do auta. wiec sie w ogole nie zastanawiaj tylko autem. ja w 2001 przeprowadzalam sie do innego kraju z psem (2000 km) i jechalam... taksowka. facet mi rzucil dobra cene i wzielam. wtedy jeszcze nie prowadzilam. fajna podroz, mily starszy pan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do mat samochodowych a szczególnie tych antypoślizgowych to myśle ze warto jeszcze wypróbować taka http://www.kardiff.pl/ Bedziesz mogła położyć ja na tylne siedzenie czy do bagaznika.Na pewno jest bezpieczna , piesek sie nie ślizga i to tez wpływa na komfort takiej podrózy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wasze wpisy przypominają mi sceny z imprezy pogrzebowej Dżona Pawlaka z komedii "Kochaj albo rzuć". Podobnie infantylne te wasze reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja widziałam u swoich znajomych własnie taka matę i rzeczywiście sprawdza się ona świetnie. Pies oczywiscie musi miec i wygodnie i bezpiecznie w aucie, wiec nie mamy co oszczędzac tylko taka mata szczególnie w przypadku dużych piesków powinna być w naszym aucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem jak może byc cięzko kiedy nas pies nie przepada za jazdą a przed nami do przejchania kilka kilometrów. Warto jest wypróbować przy takiej długiej drodze moze zdecydować sie na mate antypoślizgową. Kardiff ma w swojej ofercie własnie takie, a one na pewno powodują ze piesek nie będzie się nam ślizgał na siedzeniu co tez bedzie miało wpływ na ego komfort jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×