Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Trzeci migdał a bezdechy??? Pomóżcie

Polecane posty

Gość gość

Jak wyglądały bezdechy u waszych dzieci z przerostem migdałków? Moja córeczka ma 6 lat, od dwóch lat chodzimy do laryngologa, mała śpi z otwartą buzią, większość nocy oddech jest regularny ale są takie momenty że zaczyna chrapać, nagle cisza przeważnie 6-8 sekund ale zdarza się i 12-13 sekund rzadko ale jednak. Przy takich bezdechach się wierci i łapie gwałtownie oddech, sama nie wiem czy oddycha czy nie bo klatka piersiowa się rusza. Laryngolog twierdzi że ja panikuje bo migdałek jest raczej średni (2) mała słyszy dobrze, nie ma wysiekow, zapaleń uszu a częstotliwość angin jest w normie (1 w roku) że to nie bezdechy:o za dwa tygodnie idziemy do innego laryngologa, wczoraj byłam u pediatry i pani dr mówi że te bezdechy (obserwuje je od tygodnia) są po infekcji- mała miała przeziębienie ze stanem podgorączkowym, coś tam w migdałkach podniebiennych się wykluwa, są bardzo duże, pojawil się nalot, więc zapisała antybiotyk i IMUPRET, nasomentin na obkurczenie, spray argentin. Czy ja mam rację i tak wyglądają bezdechy? Czy ktoś może mi to opisać tak po ludzku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idz do lekarza. jak nie jestes zadowolona z jednego, to idz do kolejnego. az znajdziecie rozwiazanie. a w miedzyczasie dla spokoju i bezpieczenstwa poszukaj czegos takiego jak monitor bezdechow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To są bezdechy. Nieprawda że u dziecka migdał musi być widać jako ogromny i dopiero powstają. Moja córka miała (co prawda też wysięki z ucha chrapała otwartas buzia itp) to samo co opisujesz i lekarka kazała ciąć migdał. W czerwcu wycieliśmy do tej pory (do przedszkola chodziła też w wakacje z przerwami na urlopy i wczasy ale chodziła i w lipcu i w sierpniu (czerwiec była w domu po zabiegu) i nic, zero chorób jedynie katar przeziebieniowy który wyleczyłam witaminą C (acerole daje rozpuszczoną co 2-3h 2 tabletki na katar) i kroplami do nosa (na rzadki i obrzęk nasivin, na gestniejący 3 dni sulfarinol dosłownie po jednej kropli dwa razy dziennie lub jak dziecko da to patykiem pędzluje). Bezdechy to własnie przerwy w oddychaniu i łapczywe zaciąganie się po takiej przerwie. Po wycięciu córka tak cicho spi ze sprawdzam czy oddycha przystawiając ucho do jej buzi:) Moja rada zmien laryngologa.Bo on widzi dziecko tylko podczas wizyty 15 minut a ty 24h i to on ma tobie wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak wyglądają bezdechy. Ale skoro obserwujesz to tylko od tygodnia, a mała łapie infekcje właśnie, to rzeczywiście ma to pewnie związek. Migdał ma również- po prostu w czasie infekcji się powiększa, i stąd może być nasilone chrapanie i bezdechy. Mój też nie miał chorych uszu, angin w ogóle, ale migdałek miał bardzo przerośnięty, chrapał każdej nocy i bezdechy były właściwie od początku problemów z migdałkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmierz dziecku saturacje w nocy .Moze byc niedotlenione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lekarka tez twierdzila,ze synek ma maly 3 migdalek a caly czas byly problemy.Poszlismy do innego laryngologia skierowala nas na oddzial do szpitala i okazalo sie,ze migdal jest ogromny natychmiast zalecil usuniecie.Synek mial 3,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja za długo czekałam z wycięciem tak jak ty, teraz już po, ale nadal mamy problem z otwartą buzia z krzywym zgryzem i z nasowym mówieniem. Nasz niby laryngolog nie widział problemu, poszlismy prywatnie do wawy, okazało się ze jest bardzo dużo problemów. Ufaj sobie a nie byle lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×