Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Urlop rodzicielski dla ojca ile płatny

Polecane posty

Gość gość

Hej dziewczyny - zasady urlopu rodzicielskiego są dla matki są dla mnie jasne - jest podział wynagrodzenie 80% jeśli zgłosi wcześniej, 60% jeśli nie zgłosi; A co z ojcem dziecka? Chce wrócić do pracy po macierzyńskim a w domu z dzieckiem zostanie mąż, bo mniej zarabia. Wiec ile % wynagrodzenia mu przysługuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobre pytanie - ale chyba analogicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no jak analogicznie? przecież nie jest na macierzyńskim, wiec nie może wczesniej zgłosić i mieć 80% przez całe (chyba) 52 tygodnie, prawda? wiec co? od razu 60%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od czyjego wynagrodzenia: mamy czy taty dziecka będzie liczona wysokość zasiłku za okres urlopu rodzicielskiego w sytuacji gdy z podstawowego i dodatkowego urlopu macierzyńskiego będzie korzystać mama dziecka pobierając w tym czasie zasiłek w wysokości 100 %, natomiast z urlopu rodzicielskiego – tata dziecka pobierając za ten czas zasiłek w wysokości 60 %? Wysokość zasiłku macierzyńskiego jest ustalana dla osoby korzystającej z danego urlopu i liczona na podstawie jej wynagrodzenia za pracę. Zatem w tym przypadku zasiłek za okres urlopu rodzicielskiego w wysokości 60% będzie liczony na podstawie wynagrodzenia za pracę taty dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
współczuje żałosnego męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Analogicznie. Tak jak mówisz, nie może się wcześniej zgłosić, bo kobieta "przymusowo" musi wykorzystać 14 tygodni urlopu. Dlatego 60%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok, dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14;01 - chyba zazdrościsz - czy twój mąz byłby w stanie zając się waszym maleństwem zamiast ciebie? tyle godzin? aha, tak myślałam - żałosny był twój uszczypliwy komentarz. pewnie sama zarabiasz grosze i nie dośc że zazdrościsz jej męża, to jeszcze jej wynagrodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja zamierzam wysłać męża na urlop rodzicielski mimo, że zarabia praktycznie na utrzymanie naszej rodziny :P A ja "na waciki" Zatem tez mam pytanie. Jesli zdeklaruję chęć wykorzystania urlopu i otrzymywania 80% wynagrodzenia to czy później mąż równiez będzie otrzymywał 80% wynagrodzenia w trakcie urlopu rodzicielskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"W jakiej wysokości zasiłek będzie przysługiwał ojcu dziecka w trakcie urlopu rodzicielskiego w przypadku gdy mama tego dziecka zawnioskuje o udzielenie jej całości urlopów przysługujących z tytułu urodzenia dziecka (a więc z prawem do zasiłku w wysokości 80 %) a później zrezygnuje z części urlopu rodzicielskiego, którą to część będzie wykorzystywał tata tego dziecka? W takim przypadku wysokość przysługującego ojcu zasiłku macierzyńskiego będzie wynosiła 80% podstawy wymiaru obliczonego na podstawie jego zarobków." http://www.rodzicielski.gov.pl/mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×