Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marianna pas

usunięcie nietypowej blizny

Polecane posty

Gość marianna pas

pare lat temu spadłam z roweru w lesie na ciemny piach. Rozcharatałam sobie całe kolano i została mi czarna blizna. To znaczy ciagle pod skórą mam ten ciemny piach. W lecie wstydze sie odsłonić nieszczesne kolano i na prawde utrudnia mi to życie. czy ktos orientuje sie czy mozna taka blizne usunac? w jaki sposob? i ile by to kosztowalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w górę....
ja tez mam blizny na kolanie, tyle, ze po operacji. Już się wdowiadywalam w roznych klinikach. Zazwyczaj cena jest za cm2. Wpisz w google klinika chirurgii platycznej, odwiedz strony i popatz na cenniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam blizne na piersi z własnej głupoty i sie przymierzam ja usunąc, wiem że koszt moze siegac ok 1000 a znacie dobre kliniki co zrobia to bezzadnych powikłan tzn powikłania zawsze moga byc ale orienytujecie sie w jaki sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakies kliniki w poznaniu
ktos poleci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka___
W jakim mieście mieszkasz??? Jedyne wyjście tj jest tzw. Dermabrazja (usuwanie blizn) Zabieg polega na delikatnym usuwaniu powierzchownych warstw naskórka. Operacje te wykonuje się z różnych wskazań i od tego w głównej mierze zależy ich wynik. Zabiegi wykonywane w celu usunięcia blizn należy wykonać kilkakrotnie, nawet do 10 razy. Zabieg w zależności od rozległości może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym dożylnym. Jeżeli chodzi o cenę zabiegu to zalezy od powierzchni: od 150-300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wela
Blizna, którą masz na kolanie to tzw. tatuaż powypadkowy. Mam dokładnie taką samą tak to jest jak się zaliczy "glebę" z rowera na żużlu....Co do usuwania możesz spróbować dermabrazji lub mikrodermabrazji, w zależności jak głęboko masz te drobinki pod skórą, najlepiej robić to zimą, bo po wszelkich ingerencjach tego typu skórę trzeba chronić przed słońcem by nie powstały jakieś przebarwienia. Swojej blizny nie usuwałam bo już się do niej przyzwyczaiłam i jakoś mi nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zgadzam sieeeee
z Patką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomi omi 26
a co jesli ma sie bliznowca?usuwala ktoras cos takiego?tu chyba dermabrazja nie pomoze bo wydaje mi sie ze nie o taki typ blizny chodzi. moja jest dosc gruba chc nie tak strasznie duza. mial ktos podobne doswiadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bliznowiec
hej, bylam dzisiaj na konsultacji u poleconego lekaza. a wiec za zlikwidowaniem blizn najlepiej jest zaczac chodzic zaraz po operacji oczywiscie kiedy to juz bedzie zabliznione.czym pozniej tym gorzej. ja mam na rece bliznowca takiego na okolo 4cm. i lekaz powiedzial mi ze nie wytnie mi tego bo przedramie to pkt gdzie sie rusza najczesciej reka i dlatego pozostaja brzydkie blizny. oczywiscie kazdego sprawa jest indywidualna ale mi powiedzial ze to ze wytnie mi to co mam teraz nie gwarantuje ze po jego operacji nie bedzie mi sie tworzyl kolejny bliznowiec tak wiec lepiej tego nie ruszac. ale wyslal mnie zaraz do dermatologa i kobieta mi powiedziala ze bliznowcow nie wolno absolutnie opalac ze nie mozna ich likwidowac laserem bo to dziala jak woda na kwiatek. ze zadne kupowanie masci na blizny nawet najdrozszych juz tej blizny nie zmieni. i moznaby stosowac azot czy cos ale co do mojej blizny niezabardzo lekaze sie chca za to wziasc byc moze dlatego ze to sa tylko 4 cm i moze szkoda ich "zachodu". tak wiec to czy bliznowca mozna usunac zalezy od tego w jakim on jest miejscu (miejsca powyzej pasa sa na nie najwiecej narazone ). mi dermatolog nic zaduzo nie poradzil a bylam u dobrych fachowcow takze wspolczuje tym ktorzy tak jak ja maja do czynienia z brzydka blizna przez ktora sie czlowiek czuje nieatrakcyjny. dermatolog oczywiscie mowi ze moge zaczac smarowac jakies masci ale z tego co tak widzialam po rozmowie to byloby to dlugotrwale a moze nawet wieloletnie stosowanie ktore i tak duzej zmiany nie przyniesie bo blizna bedzie zawsze. mam nadzieje ze to co napisalam pomoze osobom ktore maja podobne rozterki bo sama sie naszukalam topikow na ten temat. pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaaa
hej tylko nie centrum Damiana! To najgorsza klinika na swiecie!mialam tam operacje i tak lekarz spieprzyl robote ze musialam poprawiac w innym szpitalu. Podaje ich teraz do sadu. Damiana to beznadziejna klinika.Pacjentow traktuje sie tam tylko jak klientow na ktorych mozna zbic kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggis
Jesli chodzi o bliznowce to ja kiedys slyszalam od chirurga, ze istnieje taka metoda, ze bliznowiec pokrywa sie farba w kolorze skory, taki tatuaz, zeby bylo go mniej widac ;) ale to chyba niepopuparne bo nie moge znalezc gabinetu, ktory by mial w swojej ofercie taka usluge. Moze trzeba sie dowiedziec w jakims zakladzie, gdzie robia makijaz permanentny, nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka2
witam wszystkich. Czytałam wiele na temat bliznowcow i wszedzie pisza to samo ze jednak nic nie usunie uch do konca. Ja mam bliznowca na ramieniu po szczepiace gruzlicy. Miałam juz 2 razy usuwana ja chirurgicznie i dopiero po 2 razie zrobiła sie ona płazsza ale dalej jest widoczna. Nie potrfie sobie z tym poradzic. czuje sie zupełnie nieatrakcyjna, wstydze sie isc na basen czy wogole gdziekolwiek z odsłonietym ramieniem. Czuje sie bardzo oszpecona. Ktos ma jeszcz ejakies pomysły zeby choc troche jeszcze pomoc w lepszym wygladzie blizny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dab
ja też mam żwir w kolanie, ale akurat on mi nie przeszkadza. jest na małej powierzchni i z czasem jaśnieje. mam gorszy problem, jestem z tego powodu po prostu załamana. pod kolanem, na kości piszczelowej mam ohydną bliznę. nie wiem czy to bliznowiec, bo jest to blizna płaska. jest w kształcie ltery V, chociaż bliżej jej do znaku nike... rok temu, a dokładniej rok i dwa miesiące temu miałam przykry wypadek. szłam po ławce. takiej zwykłej, jak w szkole są czasami wykorzystywane do ćwiczeń. mój życzliwy kolega mnie popchnął i upadłam. rąbnęłam nogą o kant ławki i bam! wszystko działo się jak na zwolnionym filmie, karetka, telefon do mamy, światło na operacyjnej, igła od znieczulenia, szybki zabieg i droga do domu. na początku było całkiem nieźle, dopóki przy zmianie bandaża nie zobaczyam rany. nie była jakaś wielka, ot taki strup. tyle że strup odpadł i została prześliczna różowawo-czerwona blizna. nie przejmowałam się nią-zniknie, zbieleje-tak mnie zapewniano. do czasu gdy wyszłam na miasto w krótkich spodenkach, gdzie co druga osoba wpatrywała się w moją nogę. okropne uczucie. gdyby ludzie nie mogli normalniej traktować takich rzeczy! chociaż ukradkiem patrzeć a nie... bliska płaczu wróciłam do domu obiecując sobie nigdy więcej nie pokazywać nóg. i tak też robię do dziś. kiedy już muszę gdzieś wyjść w spódnicy przykrywam ją warstwą pudru i fluidu, albo zaklejam plastrem. ale to wcale nie rozwiązuje problemu. chirurg mi powiedział że takie blizny można usuwać dopiero po dwóch latach. tata mi powidział że i tak nie wiadomo czy usunięcie jej będzie możliwe, bo jest w miejscu gdzie skóra jest bardzo napięta-na kości. jestem załamana. dermatolog przepisała mi jakies maści. jakoś nie widzę różnicy między blizną sprzed roku, a tą co mam teraz... to wszystko bardzo odbija się na mojej psychice. i wcale nie przesadzam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniula 26
hej ja też mam bliznowca po szczepieniu na ramieniu właśnie dziś miałam zabieg wymrażania i zobaczymy jak bedzie na ogół rany na skórze w innych miejscach goją mi się ładnie wiec mam nadzieje że bliznowiec zniknie chociaż trochę teraz mnie to bardzo boli mam go nabrzmiałego z tego ma powstać strup jestem pełna nadzieji po raz pierwszy cokolwiek z tym robie w2cześniej nie miałam odwagi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MLC
MLC Niemiecka Klinika filia w Warszawie. Wieloletnie doświadczenie, najnowsze lasery, lipoliza . Lekarze Dr. Hanna Stasiek i Dr. Artur Stegeman 606 914 405 www.mlc-polska.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sok
W wieku pięciu lat spadła na mnie szyba. Przecieła mi lewy polik praktycznie na całej długości. Teraz, w wieku 17 lat zdecydowałem się na dermabrazje, lecz zabieg trzeba wykonywać kilkanaście razy, a blizna jest w takim miejscu, że nie moge chodzić przez 2 dni z plastrem, a następne 7 z brzydkim strupem. Do tego, po opadnięciu strupa blizne przez ok. miesiąc widać jeszcze bardziej (różowa skóra). Dermabrazji poddawałem się zimą. Co mi doradzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MLC
MLC Niemiecka Klinika filia w Warszawie. Wieloletnie doświadczenie, najnowsze lasery, lipoliza . Lekarze Dr. Hanna Stasiek i Dr. Artur Stegeman-chirurdzy 606 914 405 www.mlc-polska.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elvirkaaaa
po usunięciu węzła chłonnego,na szyi w miejscu blizny zrobił sie bliznowiec:-( hmm,byłam dziś u lekarza,ale ten stwierdził,że trudno(..)czasami tak bywa,zwłaszcza u ludzi z ciemną karnacją.Nie jest to duże,ale i nie jest to zbyt ładne...ale wolę nie ruszać!lepiej nie kusić losu.Najważniejsze,że nie znaleziono u mnie komórek rakowych z pobranego węzła.Reszta się nie liczy.Nie zamierzam nawet zastanawiać się nad stroną estetyczną sprawy.Nie warto.Najważniejsze,że wszystko ze zdrowiem w porządku.Tak że dziewczyny głowa do góry!!! pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wixaaa
Witam . Miałam wypadek w 2001r. maialm liczne obrażenia ale wewnetrzne ( peknieta kosc ciemieniowa np.) Lekarze wymyslili zeby na noc scisnąc mi głowe bandarezm poniewaz co chwile sciagli mi jakies płyny czy cos takiego. Meczyłam sie cała noc z opaska uciskowa a jak rano mi zdjeli to na całym czole mialam odcisniety bandaż . Nie wiem teraz gdzie by mi to najlepiej zrobili . ktos poleci mi jakas dobra Klinike lub chirurga plastycznego w poznaniu lub okolicach ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym momencie najpopularniejszym sposobem stosowanym do usuwania blizn jest laser. Używają czegoś takiego w wielu klinikach np. w IQ Medica w Warszawie korzystają z działania lasera Fraxel re:store: - coś takiego znacznie spłyca głębokie blizny, oczywiście zależy tez od rodzaju takiego nabytego znamienia, bo jak jest niewielkie, to nawet całkowicie można się czegoś takiego pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga_ptasinska
to ktos tu juz pisal o Szymanskim przeciez..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam taka ciemną bliznę po wypadku (wpadłam pod motor), ale na TWARZY. Najpierw usuwał mi ją chirurg plastyk operacyjnie, a ponieważ mam skłonność do przerostu blizn musiałam mieć laser, bo blina po operacji się powiększyła i zaczęła paprać. Laser bardzo pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolkejjja
Ja usuwałam kwasem hialuronowym u dr Zdzitowieckiego (chirurg plastyczny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na usunięcie nietypowej blizny przydałoby się skonsultować z lekarzem, bo to od kliniki i lekarza zależy czy podejmie się danego zabiegu i jakie szanse widzi na jego powodzenie. Bez tego nie dowiesz się nic bo od danego przypadku wszystko zależy. Chyba zabieg laserowy powinien się udać w Twoim przypadku no i jest raczej najskuteczniejszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamilaa
ja miałam paskudną bliznę na karku - wypukła jakaś sie zrobiła po wycięciu pieprzyka... a kark to widać - początkowo smarowałam jakimiś kremami ale to nic nie daje :( w moim przypadku robiłam długi research i padło na wrocławski Dermamed, gdzie IPL2Elipse mi to paskudztwo usunęli!!! teraz jestem jak młody bog - polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DO malamilaa ja miałam paskudną bliznę na karku - wypukła jakaś sie zrobiła po wycięciu pieprzyka... a kark to widać - początkowo smarowałam jakimiś kremami ale to nic nie daje w moim przypadku robiłam długi research i padło na wrocławski Dermamed, gdzie IPL2Elipse mi to paskudztwo usunęli!!! teraz jestem jak młody bog - polecam A jak usunęli Tobie taką bliznę? Pytam, gdyż również mam na karku bliznę 10 cm po zabiegu usunięcia tłuszczaka i bardzo się jej wstydzę.... Proszę o szybką odpowiedź , za co bardzo dziękuję. Eliza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Ja również mam blizne w kolanie. I to wlasnie przez 'szalenstwa dziecinstwa' jakies 12 lat temu jezdzilam w kolko na asfalcie rowerem... blizna jest taka czarnawa . mam asfalt w kolanie . strasznie mnie to doluje tez wstydze sie odslaniac kolano nie wiem co z tym zrobic :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×