Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gosiaczek553

Voskolix, używacie?

Polecane posty

Hej, ostatnio laryngolog polecił mi taki specjalistyczny preparat do czyszczenia uszu i zastanawiam się czy to konieczne. Czy w ogóle działa a lekarz tylko chciał mnie nastraszyć co do używania patyczków i jego konsekwencji? To jak z tym jest, stosował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patyczki to kiepski pomysł. Popychasz woskowinę tylko w głąb i przytykasz kanał... Do tego można nabawić się jakiś zapaleń a chore ucho to bardzo bolesny problem, który niestety rzutuje dalej. Sprawdź sobie najlepiej w internecie skład tego sprayu, wtedy będziesz wiedzieć więcej czy bubel czy rzeczywiście pomoże ;)Ale skoro lekarz polecił to chyba dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla dorosłych nie ale dla dzieci mamy. Nie wiem czy się jakoś różni mocno. Ale bardzo dobrze działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli tak no to się nie zastanawiaj bo lepszego nie znajdziesz. Do tego jest bardzo wydajny i nie przytyka uszu jak inne krople.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez używamy, jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cały czas stosuję. Bardzo łatwe w użyciu, położyłam się w łożku, psiknęłam i odczekałam trochę aż zacznie działać (rozpuści i zmiękczy) potem poprostu docisnęłam watką i nadmiar się wydostał. Teraz tylko tak profilaktycznie raz sobie psikam do obu uszu, bardziej zapobiegawczo i pielęgnacyjnie i wszystko jest w porządku i dobrze słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są różne dla dzieci i dorosłych czy tym samym co dzieci wy sobie czyścicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są dwa rozmiary opakowań, ja mam w domu większe 30 ml i z tego korzystamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczek553
Tak, właśnie polecany jest też do zabezpieczania przed wodą, wilgocią, przy kąpielach codziennych czy wyjazdach na wakacje nad wodę. Na stronie producenta masz napisane dokładnie wystarczy uważnie poszukać i poczytać :P Jak działa VOSKOLIX SPRAY ? Oliwa z oliwek zawarta w preparacie Voskolix Spray tworzy delikatną barierę, powłokę chroniącą skórę przewodu słuchowego przed nadmiernym kontaktem z wodą. Przed pójściem na basen, jezioro warto więc profilaktycznie zaaplikować pojedynczą dawkę oliwki do uszka MALUSZKA. Zarówno Vosklix Spray jak i Dolphiner Spray polecane są przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe dla pielęgnacji i ochrony podczas wakacyjnych zabaw w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki właśnie tego szukałem i nie mogłem znaleźć. Potrzebujemy czegoś dla dzieciaków na wyjazd i tak wpadłem przypadkowo gdzieś na ten preparat a na stronie apteki nie było akurat informacji o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoczko, często na tych aptekowych to nic się nie dowiesz oprócz ogólnikowego zdania. Ale myślę że śmiało możesz kupić, poczytaj jeszcze na ich stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, ale na ich stronce już znalazłem wszystko. Super że jest bez barwników konserwantów i innych śmieci. Z tego jak patrzyłem bo wszystkich tych kroplach to całą tablicę mendelejewa w większości można znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My od jakiegoś czasu mamy fonix i ja jestem bardzo zadowolona. Produkt wybrany głównie ze względu na bezpieczną końcówkę. Powiem wam, że dla mnie najlepszym rozwiązaniem są własnie odpowiednie produkty do higieny uszu. Moje dziecko chodzi do klasy pływackiej i ja uważam, że dzięki odpowiedniej pielęgnacji olejkami ucho nie łapie stanów zapalnych i nie boli. Profilaktyka jest bardzo ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalka31
My też używamy sprayu do czyszczenia uszu po tym jak kilka razy miałam kłopot z moją córcią bo zatykało jej się uszko. Wcześniej owszem używałam patyczków bo myślałam, że to przesadzone historie z tym specjalnym czyszczeniem uszu. Pediatra wyczyścił uszko i polecił Vaxol, to też naturalna oliwa z oliwek, bez żadnych chemicznych dodatków. Jest chyba trochę droższy ale przeczytała na ich stronie, że to jedyny produkt rekomendowany przez Polskie towarzystwo Otolaryngologiczne. Dla dzieci i dla dorosłych. Po za tym jedna butelka wystarcza mi na kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaS

Ja ma fonixa do czyszczenia uszu, dzięki czemu nie muszę ich czyścic każdego dnia. Po za tym końcówka jest szeroka i nie podrażnia moich uszu, tak jak patyczki, które były winowajcą nadmiaru woskowiny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×