Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama Ania..

W jakim wieku dziecko powinno juz samo siedzieć

Polecane posty

Gość mama Ania..

ile wasze pociechy miała gdy siedziały same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystkie takie są
najczęściej jak mają pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Ania..
bo muj ma 6 miesięcy kończy za 5 dni i wcale niesiedzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chooj bombki strzelił
nieletnich się nie zamyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malalalallaall
moj sam usiadl ok 7 lub 8 miesiaca najpierw zaczal raczkowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrysiapk
każde dziecko rozwija sie inaczej.daj mu czas i na niego przyjdzie pora;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Ania..
a mam z małym jakoś ćwiczyć sadzać go i podtrzymywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malalalallaall
nic na sile sam usiadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombel maly
moj potwor ma juz skonczone 8 miesiecy i sam nie siada, w sumie to potrafi bo jak sie zajmie czyms to moze siedziec, ale woli sie opierac o cos. raczkuje i staje sam przy szafkach i lozkach, wiec chyba nie jest tak zle ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też najpierw raczkowanie, potem szybkie raczkowanie, potem mega szybkie raczkowanie, a dopiero potem siedzenie. Gdzieś w 7 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też usiadł około 8 miesiąca. Nie pomagałam mu, nie sadzałam, nic na siłę. Pytałam lekarki, mówiła że odruchy ma prawidłowe i że sam usiądzie jak przyjdzie czas. I usiadł sobie pewnego dnia :-) A jak miał 6 miesięcy to dopiero się na brzuszek przewracał. Poza tym wydaje mi się, że mało które dziecko tak wcześnie siada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobiety moja corcia sama siedzi od kad skonczyla 5,5 miesiaca wystarczy jej podac palec a sama siadza z tym ze wcale nie chce raczkowac tylko na pupie sie posuwa do przodu hhehhehehe a ma 6 miesiecy i 4 dniii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 70-80 zeta
dziecko powinno samo siadac jak ma 7 miesięcy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siedziala sama z pozycji lezacej jak miala 6,5 miesiaca - 7,5 miesiaca zaczela raczkowac i wstawac przytrzymujac sie mebli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hugosia naprawdę urodziłaś
SN???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvko
samo stabilnie siedzi 7 -8 miesiąc a z podparciem 5-6 chociaż to indywidualna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona 30- mleka w proszku nie ma tu nic do rzeczy,po prostu są dzieci szybciej rozwijajace sie ruchowo i dzieci,którym kolejne sukcesy przychodzą nieco pózniej i tyle moja pani na bebiku a siedziała sama w wieku 6m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaloga Dzi
kocham was ludzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bets
Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta, tak samo jak na pytanie kiedy dziecko powinno zacząć chodzić. CZYM PÓŹNIEJ TYM LEPIEJ! Dziecko powinno jak najpóźniej siadać i jak najpóźniej chodzić a jak najdłużej czworakować. Tylko w ten sposób dziecko wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe i zmniejsza ryzyko skrzywień kręgosłupa w wieku późniejszym. Dziecko ćwiczy te mięśnie pełzając lub czworakując. Sadzając dziecko lub wkładając je do chodzika wyrządzamy mu wielką szkodę, za którą trzeba będzie płacić gimnastyką korekcyjną w wieku szkolnym. Serdecznie pozdrawiam, Jan Mazela dr n. med. Pediatra, neonatolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujący mamiszon
Tak, po pierwsze, każde dziecko rozwija się indywidualnie Po drugie - to głupota, że dziecko w wieku pół roku musi samo siedzieć. Z reguły dzieje się to w 7-8 miesiącu. Mój jak zbliżał się do skończenia pół roku też miałam takie obawy, a jak miał 6,5 miesiąca, czyli jakieś 2,5 tygodnia później, już sam siedział. Teraz ma 7,5 miesiąca i siedzi tak pewnie, że nawet nie obkładam go naokoło poduchami, bo wiem, że się właściwie nie przewraca. Tak że Aniu spokojnie, w wieku skończonych 6 miesięcy nie musi jeszcze sam siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamx
moje dziecko siedaiło jak miało 5 m-cy a sam zaczął siadać w 7m-cu. Raczkować w pierwszy dzień 8 m-ca a w 9 juz pierwsze kroczki sam stawiał:) od 10 m-ca rozchodził się już na maksa:) Dzieci rozwijają się we włąsnym tempie. Jedne rzeczy Robią wcześniej a drugie później...mój syn jak miał 3 m-ce lekarka stwierdziła że jest opóźniony w rozwoju ruchowym a w 5 m-cu powiedziała że jest rozwinięty nad swój wiek:) ona 30 i ja karmiłam butelką i jakoś nie widzę żeby moje dzecko było gorsze od innych. A kuzynka cycem karmiła i dzieciak jak miał 14m-cy to dopiero zaczał chodzić. twoja teoria jest bezsensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujący mamiszon
Ale czyja teoria jest bez sensu ? Tak czy tak wszystkie dzieci kiedyś będą chodzić i jakie to ma znaczenie, że chodzi np. jak już ma 9-10 miesięcy ? Żadne. Nie wiem, po co niektóre mamy się tak pysznia tym , że dziecko w wieku 5 miesięcy siedzi, czy 9 chodzi. I tak w wieku 2 lat wszystkie będą robić to samo. A nawet jak za wcześnie zacznie chodzić to może być niedobrze, bo nogi mogą skoślawieć, lepiej, jak zacznie chodzić w odpowiednim do tego wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
6-7 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobieto ciesz się i już! Wiele matek robi poważny błąd, ze się cieszy jak dziecko siedzi jak ma 4 m-ce i chodzi jak ma 10 m-cy ( ja taka durna byłam) do póki na studia nie poszłam ^^ Dziecko rzekomo chodzić i siedzić zaczyna kiedy jest na to gotowe, ale lepiej później niż wcześniej. Przede wszystkim ważne jest ŻEBY DZIECKO RACZKOWAŁAO PRZED CHODZENIEM. Jak nie chce to zmuszać oczywiście w formie zabawy :D Trzeba wtedy poczytać i wziąć się za to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie córcia zazceła siadac w wieku 6,5 miesiąca a chodzic zaczeła jak miała 11miesięcy , każde dziecko rozwija się własnym tempem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do raczkowania to dużo dzieci nie raczkuje tylko na nogi od razu idzie. Mi lekarka powiedziała że dobrze by było żeby raczkowała ale jeśli nie będzie to nic mam nie zmuszać. A co dokarmienia butelką co ma piernik do wiatraka? Moja wykarmiona tylko butlą i jest rozwinięta wspaniale, chodziła książkowo, raczkowała i siedziała książkowo, pełnymi zdaniami zaczęła mówić jak miała 2 lata i 2 miesiące. Nie wiem kto takie teorie wymyśla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×