Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tygrysekak

Własnoręczne ozdoby, prezenty na BOŻE NARODZENIE !!!

Polecane posty

Witam :) wielkim krokami zbliża się do nas dzień Bożego Narodzenia i z tego powodu ogarnia mnie już mania wymyślania przeróżynych ozdób i prezencików. Znalazłam stronkę na której znajdują się kartki świąteczkę, które można wykonać samodzielnie http://www.gospodyni.akcjasos.pl/bozenarodzenie.html Podzielmy się naszymi komysłami i kreatywnością w tworzeniu bożonarodzeniowych ozdób. Liczę na Waszą pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika 1979
Mnie interesują przepisy na własnoęczne wykonanie domku z piernika Czy ktoś posiada może przepis i obrazki jak taką ozdobę wykonać?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaaa
był juz taki topik. bylo tam mnostwo fajnych pomyslow.. tylko nie wiem jak sie nazywał :| może ktos pamieta ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam, że był już taki topic, ale nie mogę go znaleźć :( i dlatego proponuję w tym roku taki sam, żeby każda z nas mogła wspomóc swoją wyobraźnię naszymi wspólnymi pomysłami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam taki przepis na domek z piernika, ale niestety nie ma ilustracji :( . Szkoda, bo taka chatka z piernika byłaby ozdobą stołu wigilijegio, jednak bez zdjęć to sobie nie poradzę 700 gr zwyklej maki 2 lyzeczki zmielonego imbiru w proszku 1 lyzeczka sody oczyszczonej 1 lyzeczka zmielonego cynamonu 1/2 lyzeczki soli 220 gr masla lub margaryny 220 gr cukru 220 ml melasy 10 landrynek w jasnych kolorach (zolte, czerwone, rozowe, pomaranczowe) 1 kg cukru pudru 2 bialka 3 lyzki wody plaska podstawa do ustawienia domku (ja uzywam okragle lustro) pergamin 3 plaskie blachy z niskimi brzegami lub bez brzegow wyciete szablony - wzory Troche o wzorach. Dwie sciany szczytowe i ich ksztalt stanowia zarowno o kacie spadu dachu jak i szerokosci domku. Wyobraz sobie kwadrat i trojkat na nim ustawiony - to ksztalt szczytu (tych ci potrzeba 2). Na sciany boczne potrzebne sa 2 dlugie prostokaty, na dach tez 2 prostokaty, troche wieksze, niz sciany boczne, zeby bylo na okapy. Jak juz masz te 6 szablonow wycietych z kartonika czy sztywnej kartki, zloz je \"na niby\" razem, zeby zobaczyc, jak to wszystko pasuje. Teraz do roboty. Blacha, na ktorej bedzie dach, nie ma na sobie folii. Pozostale dwie blachy musza byc wylozone aluminiowa folia. Zmieszac wszystkie suche skladniki, w misce ubic maslo i cukier mikserem, dodac melase, ubic 2 minuty, po trochu dodawac suche skladniki, na koncu juz mieszajac reka, albo haczykiem do chleba. Podzielic na 3 czesci, uformowac w prostokaty, ulozyc bezposrednio na nieposmarowanej blasze (czy na folii aluminiowej), przykryc pergaminem i rozwalkowac rowno na 1 cm lub troche cieniej. Ulozyc szablony na rozwalkowanym ciescie, i obrysowac nozem. Delikatnie zdjac odpadki i je zachowac. W ten sposob otrzymujemy kawalki dokladnie takie, jak szablon. Gdyby byly rozwalkowane na stolnicy i przeniesione na blache, porozciagalyby sie nierowno i nie pasowalyby do siebie. Dwa prostokaty, ktore beda na dach, ozdobnie powyciskac brzegiem lyzeczki, imitujac rzedy dachowkek. W dwu prostokatach na sciany boczne wyciac okna i je usunac, najlepiej tak wyciac, jakby 4 szybki z krzyzem po srodku. W kazde wyciete okno umiescic landrynke. Ta w czasie pieczenia sie rozpusci i utworzy szybke w okienku. W scianach szczytowych wyciac male okragle okienka, a w jednej wyciac drzwi i je delikatnie umiescic z boku blachy, zeby potem mozna je wkleic otwarte. Ta folia aluminiowa pod tymi scianami pozwoli odkleic upieczone landrynki od blachy. Z pozostalego ciasta wykroic ksiezyce, gwiazdki, trojkaty, jakiekolwiek male ksztalty, ktore potem mozna uzyc na ploty, okiennice, ozdoby na dachu, komin, etc. te upiec w dziurach pomiedzy szablonami pamietajac, ze wszystko rosnie o jakies 10-15%. Upiec w goracym piecu 190C przez 9-11 minut az upieczone. Zostawic na blachach do wystygniecia. Gdy jeszcze gorace wyrownac brzegi. Gdy zimne, zrobic klej-lukier. Bialka rozbic widelcem, dodac 3 lyzki wody i tyle cukru pudru, zeby bylo konsystencji lukru. Pokryc pionowe brzegi scian lukrem wyciskanym z tubki, sklejac z pozostalymi scianami. Udekorowac pozostale sciany, otwory okien, brzegi dachu lukrem jak soplami. Przyklejac male ksztalty lukrem do dachu czy naokolo domku. Wyciskac brzegi jeziorka kolo domku. Oproszyc caly domek i podworko cukrem pudrem jak sniegiem. Wstawic niska swieczke do srodka, zeby swiatlo przeblyskiwalo przez landrynkowe okna. Mozna tez dach okleic cukierkami czy M&Ms. Po 2-3 tygodniach domek mieknie, jak kazdy piernik i zaczyna sie zapadac, wiec nie nalezy go zrobic za wczesnie, jesli chce sie go miec na Swieta. Magdalena Bassett Wymiary domku: Mniej wiecej 25 cm dlugi, 15 cm szeroki, 18 cm wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika 1979
Interesuje mnie taki domek na przykład. wiadomo, że lepiej mieć zdjęcia każdego kroku podczas pieczenia takiego lukrowanego dzieła , więc postaram się coś znaleźć Tygrysku :) http://sys21.de/album_pic.php?pic_id=63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerkowa szyszka
ja co roku mam bzika na punkcie szyszek. ciągle jest ich niedostatek bo w rozdaję je przed świętami. przeważnie w lecie zbieram szyszki /w tym roku przywiozlam z Kudowy świerkowe/ , czekam aż się wysuszą i rozwiną, potem tryskam je złota farbą w sprayu. można wbić mały drucik żeby założyć złoty sznurek żeby je potem zawieszać. ja czasami wieszam np. na żyrandolu, czasami je wkładam do przezroczystych szklanych misek. całkiem przyjemne dekoracje świąteczne. proste ale efektowne. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszki to świetna ozdoba :) ja przywiozłam sobie kiedyś z Włoch takie ogromne, które spryskałam sztucznym śniegiem i na obrzeżach poprzyklejałam koraliki- wyglądało to jak choinka. Ludzom bardzo się takie prezenty podobały :) Któś ma jeszcze jakieś pomysły na bożonarodzeniowe ozdoby???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagonka
ja kartki świąteczne robie na szydełku, tzn choineczke lub śniezynke-wiadomo choineczke z zielonej a śniezynke z białej nitki robie na szydełku, a potem naklejam to na kolorową kartke. Bardzo ładnie to wygląda, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagonka
niestety nie mam :( ale to nie jest trudne, najpierw na kartce rozrysowuje 'szkielet " z pustych okienek, a potem zaczerniam niektóre tak, aby wyszedł mi porządany kształt i wtedy biore się za szydełkowanie, na walentynki serduszka polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagonka
kiedyś robiłam aniołka z masy solnej, a potem malowałam go farbkami i lakierowałam lub na złoto, też fajny prezent. fajne rzeczy są też z gipsu tylko wtedy to trzeba mieć foremki dostepne w każdym sklepie z artykułami plastycznymi i odpowiedni gips. inny prezent nie koniecznie już świąteczny to zwykła butelka owinięta szarym sznurkiem- daje to świetny efekt, można różne wzory robić. biżuteria z masy solnej, lub zaszuszonych i polakierowanych kawałków owoców p, plasterek jabłka ze środka najlepiej z ogonkiem, lub plasterek pomarańczy-gdy ładnie wyschnie to polakierować i wisiorek gotowy. jak coś mi się przypomni to napisze jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jestem po wyszyciu pierwszej choineczki do kartkik bożonarodzeniowej . Super to wygląda :) polecam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PODNOSZĘ
to taki fajny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagonka
przypomniał mi się pomysł na bombke ze sznurka lub nitki, taką ażurową, a mianowicie: dmuchamy balonik na taką wielkość aby nie był ogromną kulą :) i owijamy go nitką maszaną np w krochmalu zmieszanym z klejem, lub samym bardzo mocnym krochmalem. zostawiamy to wyschnięcia, potem przebiamy balonik- nitka nie owija go szczelnie, muszą być otwory i wyciągamy resztki po baloniku, fajnie wyglada gdy popsika się ją złotym sprajem ;) nie pamiętam dokłądnie jak to się robiła, ale jakoś tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nagonka
maczną miało być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piernik
domek z piernika.... JAK DLA MNIE REWELACJA :D:D chyba sie skusze i w tym roku go upieke :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm domek z piernika to świąteczna rewelacja ale jakoś nie mogę znaleźć żadnych wyraźnyxh zdjęć ani żadnej formy do wykonania go :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnosnikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuka34
Witajcie, świetnie TYGRYSEKAK, że wpadłaś na pomysł topiku z prezentami i ozdobami na Boże Narodzenie. Rzeczywiscie w tamtym roku był podobny topik i był naprawdę super, a rewelacją były aniołki z masy solnej. Postaram się wyszukac przepis i podam Wam go, a póki co: dziewczyny do dzieła, ruszmy głowami i wymyślmy coś fajnego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuka34
podnoszę, bo warto ruszyć ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plasterek
zasuszone plasterki pomarańczy wygladaja jak lampiony; zrobiłam je w tamtym roku i powiesiłam na choince (a miałam tzw. żywą), naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuka34
Mam pomysł na prezent dla kogoś, kto lubi rozkoszować się herbatkami ziołowymi; możecie taką herbatkę własnoręcznie skomponować: HERBATKA ZIOŁOWA na 1 opakowanie (20 dag) suszone zioła (do kupienia w sklepach zielarskich): 3 łyżeczki szyszek chmielu (15 g) 7 łyzeczek melisy (35 g) po 8 łyżeczek mięty i arcydzięgla (40 g) 3 łyzeczki liści jeżyn (15 g) 7 łyżeczek kozłka lekarskiego (35 g) 4 łyżeczki lawendy (20 g) Składniki wymieszaj. Pudełko wyłóż pergaminem i napełnij mieszanką. Zioła lekko ugnieć tak, by w opakowaniu było jak najmniej powietrza. Na filizankę herbatki wsypuje się łyżeczkę ziół. Polecaj na dobry sen - napar relaksuje. Na opakowaniu można napisać własnoręcznie takim ozdobnym pismem sposób użycia. I dopisać np. "słodkich snów". Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuka34
szukam równiez tych piernikowych domków i póki co znalazłam taką stronę: http://www.pierniki.pl/index.php?id=6 ale to są tylko zdjęcia domków, nie jest podane jak się je po kolei robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świerkowa szyszka
plasterku a jak Ty je suszyłaś? widziałam tez takie cytrynki, ale nie wiem jak je dobrze wysuszyć. napisz proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×