Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pytająca przyszła mama

Wybór łóżeczka. Standardowe czy turystyczne? Proszę o pomoc

Polecane posty

Gość Pytająca przyszła mama

Witam. Mam dylemat w wyborze łóżeczka. Turystyczne czy standardowe? Weszłam na allegro a tam o wiele więcej jest łóżeczek turystycznych. Zauważyłam też, że co raz więcej osób przekonuje się do takich łóżeczek. Mnie osobiście za bardzo nie przekonują ale... Bardzo proszę o opinie, jak się sprawdzają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie kupić i takie i takie :) Ma mieliśmy 3 :P Jedna to była mała kołyska taka na pioerwsze 3 miesiące, łóżeczko turystyczne w kuchni jak robie obiad to mam małą na oku jak się bawi w łóżeczku a normalne drewniane w jej pokoiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z łożeczka tradycyjnego
korzystałam do 4 miesiąca. Później dzieci zaczęły podnosić ochraniacze na szczebelki i obijać główką o drewno. Bardzo niespokojnie spały. Zdecydowaliśmy się na zmianę łóżeczek na turystyczne plus dodatkowy materacyk. W tych łóżeczkach spało im się dobrze. Nie obijały się o szczebelki, nie budziły się w nocy z płaczem i siniakami na buzi. Wiadomo, ze każde dziecko jest inne. Niektóre śpią spokojnie wiec drewniane łóżeczko się sprawdzi. Wizualnie bardziej podobają mi się drewniane. Z praktycznego punktu widzenia wybrałam turystyczne i koniecznie z dodatkowym materacem (takim jak do drewnianego) bo inaczej dziecku będzie twardo i niewygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
według mnie drewniane jest lepsze. dziecko jak jest na etapie siadania , wstawania to szczebelki są bardzo potrzebne . a w turystycznym na pomoc w postaci szczebelek nie moze dziecko liczyć. a jeśli chodzi o to obijanie głowki o drewno to są świetne ochraniacze materiałowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytająca przyszła mama
Mam jakoś wrażenie, że łóżeczko turystyczne jest niestabilne, że jak dzieciaczek bedzie już stawał to ono się przewali :) może się oczywiście mylę ale takie mam wrażenia oglądając te łóżeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie i takie łóżeczko. Małemu śpi się w obu dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale bym miała wiecej kasy to raczej na 90% zakupiła bym jeszcze turystyczne ktore świetnie sie sprawdza np. w kuchni albo w lato do ogrodu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kuchni bardzo fajnie sprawdza się turystyczne, ja miałam od poczatku i zarówno pierwsza jak i druga córcia chętnie się w nim bawiły a ja byłam spokojna.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytająca przyszła mama
Chyba zdecyduje się na normalne drewniane, a jak maluszek podrośnie to zastanowie się nad zakupem turystycznego do kuchni :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wole turystyczne jest o wiele wygodniejsze i praktyczniejsze.Przy pierwszym dziecku mialam drewniane a teraz turystyczne.Wszędzie mozna zabrac , szybko rozłozyc.Jest naprawde super.Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z łozeczka tradycyjnego
Turystyczne jest bardzo stabilne. Poza tym niektóre modele mają specjalne kółeczka do podciągania się, także dziecko śmiało może wstawać. Mój synek wychowany w turystycznym zaczął chodzić w wieku 10 miesięcy wiec wstawanie nie zależy od łóżeczka tylko od stopniu rozwoju dziecka. Ja Cię nie namawiam, aczkolwiek uważam, ze jeśli masz wydawać dużo pieniędzy na łóżeczko, które posłuży 3 miesiące to chyba lepiej kupić kołyskę http://www.allegro.pl/item916102320_kolyska_coneco_4w1_pilot_4_cz_posciel_do_koly.html a po 4 miesiącach łóżeczko turystyczne, albo turystyczne 2 poziomowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytająca przyszła mama
Moim zdaniem łóżęczko posłuży na dłuższy czas... a kołyska nie za bardzo... i jest praktycznie w cenie łóżeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccc - to dla mnie
ja mam tradycyjne .. koleżanka ma turystyczne , wada takiego łóżeczka przynajmniej to co ja zauważyłam to materac , mianowicie zapada się , mimo iż mają swoje materacyk ( a raczej coś co przypomina karimatę )i i jeszcze dokładasz materac taki jak jest w łóżeczku tradycyjnym to i tak ten materac się deformuje i wygląda jak literka U co później ma wpływ na kręgosłup dziecka . Takie moje zdanie ,ale ogółem podobają mi się łóżeczka turystyczne , bo służą jako łóżeczko ,kojec i miejsce do zabawy w jednym :) poza tym mają zazwyczaj przewijak więc nie musisz dokupować jak do tradycyjnego , podwieszane dno - dla noworodka , lampkę , wibrację z pozytywką , duże kieszenie np na pampersy ect . i otwierany bok :) Wszystko ma swoje plusy i minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhh
ja i przy pierwszym dziecku i teraz mam dwa. Zwykłe drewniane do spania, a turystyczne do zabawy, na lato do ogrodu wystawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łóżeczko turystyczne nie jest stabilne jeśli chcesz kupić łóżeczko takie w który dziecko będzie miało spać cały czas to odradzam turystyczne!!! Koleżanka sobie takie kupiła dała około 300zł, dziecko w nim nic nie widzi, strasznie nie stabilne... Nie wiem jak to dziecko później jak będzie się przekręcało to razem z tym materacem!!!! Sama miałam kupić ale jak oglądałam i poczytałam w necie które lepsze każdy Ci powie że tradycyjne i ślicznie wygląda z piękną pościelką... Teraz są piękne łóżeczka z drewna... Ja kupiłam łóżeczko drewniane radek VII teak z szufladą i jest piękne a nie jakieś tam turystyczne to dobre na wyjazd jak sama nazwa mówi a nie do codziennego stosowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdaniem ortopedów i rehabilitantów - lepsze jest łóżeczko drewniane. Jest po prostu bardziej stabilne i twarde, a to korzystnie wpływa na dopiero kształtujący się kręgosłup dzidziusia. Ja tez uważam, ze takie łóżeczko jest lepsze i dlatego na takie się zdecydowaliśmy. Ale nawet ważniejszy niż samo łóżeczko jest dobry materac - odpowiednio twardy i gruby (podobno najlepsze są gryczano-kokosowe i kokosowe) - na pewno nie sam piankowy. Generalnie- im twardszy, tym lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na poczatku mialam drewniane, ale dzis gdybym stala przed wyborem jakie kupic kupilabym- turystyczne a do niego materac jak do drewnianego. Wlasnie tak mamy, turystyczne a na dnie gruby materac gryczano-kokosowy. Sprawdza sie super i nie wiem skad opinia ze niestabilne. Maly podskakuje w nim, nauczyl sie w nim wstawac- ma 2 uchwyty do nauki wstawania i ma wyjscie z boku z ktorego uwielbia korzystac. no i co wazne- mimo takich samych wymiarow- turystyczne wydaje sie wieksze, no i nie wpadaja nozki miedzy szczebelki przy obrotach, przewrotach czy innych wygibasach :) Wg mnie takie lozeczko+materac to najlepsze wyjscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam turystyczne + materace takie jak do drewnianych. Dzieci jakoś stanęły w nich, wcześniej też nie miały problemu z siadaniem..........sobie wykombinowały, a przynajmniej jak pierwsze rajdy wzdłóż łóżeczka na dwóch nóżkach uskuteczniały, to jak rypły to się nie poobijały o szczebelki. Dodatkowo wszędzie takie łóżeczka ze sobą zabrać mogłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla córki miałam najpierw drewniane, potem turystyczne i było ok. Synkowi od początki chcieliśmy kupić turystyczne, ale dostaliśmy w prezencie drewniane i tak już zostało. Dzisiaj się cieszę, bo synek to żywy ogień i wiem że z turystycznego przy jego temperamencie nie zostałoby nic. Drewniane musieliśmy juz kilkakrotnie skręcać i kleić bo mały skakał jak oszalały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od początku korzystam z turystycznego i uważam ze jest genialne:) moje dziecko jest bardzo żywe, bardzo dużo kręci się w czesie snu i gdybym miała drewniane to yłby cały poobijany- i zadne ochraniacze by nie pomogły. wstawać mój syn nauczył się właśnie w łóżeczku- brak szczebli w niczym mu nie przeszkadzał- świetnie radził sobie opierając ręcę o siatkę. poza tym można dokupić też uchwyty pomagające dziecku wstać. kiedy mały uczył się właśnie wstawać dużo się przewracał- wtedy tez turystyczne się sprawdziło bo nie miał o co głową zahaczyć. no i jeszcze jeden wielki plus- to łóżeczko mozna wszędzie bez problemu zabrać. my lubimy troche podróżować a dzięki temu ze łóżeczko mozemy zapakować do torby młody wszędzie ma "kawałek własnego domu". Drewniane łózeczko ma taki plus, moim zdanie, ze jego ścianki się nie "wyginają"- nie ma więc szans ze dziecko uderzy się o meble. my pilnujemy żeby łóżeczko nie było za blisko ściany czy szafy- bo uderzenie w kant szuflady może być dużo gorsze niż zderzenie z drewnianym szczebelkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×