Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zamiast cukru

Polecane posty

Gość gość

Czego używacie zamiast cukru do słodzenia? Próbowałam stewii, ale mi nie smakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę, że ta swojska piwniczka ma bardzo dobre ceny na ksylitol i olej kokosowy! Super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w swojskiej piwniczce kupuje głównie sól himalajską, anyż, chili i curry. Maja różne wielkości opakowań, więc można sobie wybrać. I ceny są spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z wszystkich słodzików, których próbowałam, najbardziej odpowiada mi Susaron Sweet&Fit - przypomina trochę miód, ale ma o wiele mniej kalorii i mogę z czystym sumieniem używać go do słodzenia czegokolwiek - od herbaty po ciasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja ostatnio znalazłam w Swojskiej Piwniczce cukier kokosowy. Wygląda super, ktoś próbował? Ja zawsze kupuję ksylitol, ale ten cukier kokosowy bardzo mnie zaciekawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
również używam ksylitolu, ale tak czy tak staram się ograniczać cukier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do słodzenia używam syropu daktylowego. Jest to całkowicie naturalny ciemnobrązowy, gęsty i niezwykle słodki płyn uzyskiwany podczas mielenia daktyli. Doskonały do słodzenia herbaty i kawy; warto go tez używać do ciast, ciasteczek, przetworów. Nie wywołuje alergii. Syrop z daktyli zaleca się osobom z problemami trawiennymi. Można go przygotować samodzielnie: wystarczy zmielić daktyle, dodać wodę, zagotować i pasteryzować 30 min. Ten i wiele innych przepisów znalazłam na stronie sklepu ekopestka. Może nie jest to ten wątek, ale zachęcam do zapoznania się z ich ofertą. Nie tylko znajdziecie tam dużo ciekawostek ale i wspaniałe octy balsamiczne i oliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam miodu. Jest to chyba najlepszy zamiennik dla cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miód jest świetnym zamiennikiem cukru. Jest o wiele zdrowszy i smaczniejszy. Polecam wam zajrzeć na stronę www.zdrowosmacznie.pl Znajdziecie tam szeroki wybór naturalnych miodów i innych produktów pszczelich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rozalia34
W dzisiejszych czasach jest naprawdę mnóstwo zdrowych zamienników cukru, dlatego warto trochę się o nich dowiedzieć oraz zacząć stosować ponieważ będę miały nie tylko pozytywny wpływ na naszą wagę, ale również samopoczucie i zdrowie. Ja zazwyczaj zamawiam substancje słodzące w tym sklepie https://sklepagnex.pl/pl/c/Substancje-slodzace/42 i jak najbardziej mogę polecić, abyście poszły w naturalne rozwiązania, bo warto szukać dobrych zamienników które również nie będą samą chemią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×