Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karola :)

zapachy domu

Polecane posty

Witam, macie jakieś pomysły że w domu ładnie pachniało. Myślicie że jak powiesze suszone owoce w kuchni to coś da? Albo wysusze mięte? Chodzi mi o jakies naturalne sposoby, nie żadne kadzidelka czy świeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulek1234
dla mnie najpiękniejszym zapachem w domku (naturalnym) oczywiście są pomarańcze z powbijanymi goździkami ale to bardzie świąteczny zapach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie susze pomarańcze i cytryny w piekarniku :) Bardzo lubię świąteczny zapach więc mi to nie przeszkadza :) Myślalam tez porobić dziurki w świeżych pomarańczach, da to jakiś zapach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no naturalnie, to tylko czystość, otwarte okna i kwiaty w wazonach/doniczkach ja czasem wspomagam się olejkami zapachowymi, ale to zwykle zimą, jak nei da sie otwierać oknien cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulek1234
wydaje mi się ze nie bo one szybciutko wyschną to jest tak jak z mandarynkami jak jesz to czuć zapach w całym domu ale to trwa tylko chwile ,a jak do świeżej pomarańczy powbijasz goździki to ze 4 dni ci się utrzyma ponieważ goździki nasiąkaj sokiem i wydaja aromat:)tylko że boże narodzenie w czerwcu hmmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko skąd ja wezme goździki? Ja mieszkam w małej kawalerce więc mam tylko balkon reszta okien się nie uchyla :( w kuchni mam cały czas uchylone okno a balkonu nie da się mieć otwartego non stop bo mieszkam w centrum miasta i ten hałas by mnie zgnębil tu chyba.. Myślałam o jakichś owocach może swieżą mięte ususze i bazylie i powiesze ? tylko czy to coś da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulek1234
nie kochana chyba nie u mnie wisi świeżutki lubczyk,mięta i raczej nie czuć tego za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulek1234
idziesz do sklepu kupujesz paczkę goździków firmy "KAMIS" KOSZT OK.2:)W KAŻDYM SKLEPIE są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadnych śmierdzących
odświeżaczy, olejków i innych sztucznych "pachnideł" :o tylko wysprzątany dom, umyte podłogi, systematycznie wyrzucane śmieci i częste wietrzenie a wtedy pachnie w całym domu ;) Ja lubię zapach prania z ogrodu. Wczoraj wywiesiłam pranie na dworze, nie uschło całkowicie bo zaczął padać deszcz i wniosłam do domu, pachniało pięknie świeżością ;) W zimie też z pralki wieszam na balkonie a później dosuszam w domu i zapach jest super ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadnych śmierdzących
a suszonych pomarańczy też nie polecam... zwłaszcza w lecie, chyba że chcecie mieć pełno muszek owocowych w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli juz uparłas się na ziołowy zapach, to zaparz te zioła na gęsto (dużo ziół, mało wody) i zostaw parujące odkryte ale nie wiem, czy to na dłużej będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzątam w domu codziennie jest wszystko wymyte śmieci wyniesione dywany odkurzone, podłogi wymyte :) ale brakuje mi tu jakiegoś zapachu ładnego, zastanawialam się nad jakimiś odświerzaczami powietrza ale to zazwyczaj jest tylko krótkotrwały zapach, a kadzidełka czy olejki nie wchodzą w gre bo tylko boli mnie od nich głowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat naturalne olejki nie sa sztuczne :) poza tym są nawet lecznicze (patrz: aromaterapia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadnych śmierdzących
mnie po wszystkich sztucznych zapachach boli głowa i az mnie mdli. Wystarcza mi wietrzenie w domu i ewentualnie zapach świeżo zmielonej kawy, nic poza tym :) Mało Wam różnych pachnideł? mydeł, żeli pod prysznic, perfum? Już samym tym w łazience czuć a w pozostałej części w domu chcę po prostu czuć świeżość ale co kto lubi. Nie polecam właśnie suszonych pomarańczy, kiedyś dla dekoracji sobie zrobiłam w pokoju jak jeszcze mieszkałam z rodzicami to miałam pełno muszek w pokoju. Jeszcze mi się przypomiało :p teraz wszędzie rośnie bez, nazbieraj do wazonu, pachnie mocno więc w całym domu czuć, akurat mi ten zapach bardzo odpowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiesz ze tak chyba zrobie :) Mam piękny park niedaleko to się wybiore :) Tylko nie dziś bo leje okrutnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadnych śmierdzących
dostałam kiedyś takie naturalne olejki w prezencie ale widocznie za bardzo jestem wrażliwa na zapachy bo były zbyt mocne jak dla mnie :) kwiaty w domu są dobrym pomysłem i lubię ich zapach bo nie są "za mocne" ale wszelkie olejki to już nie dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadnych śmierdzących
a gdzie tak leje? u mnie póki co piękna pogoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie dla mnie tez nie, pozatym świece zapachowe czy olejki robia duchote w domu :/ A leje w niemczech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ładnym szklanym
flakonie warstwami ułóż suszone: miętę, płatki róż i liście laurowe! Raz dziennie tym począśnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ładnym szklanym
suszone skórki pomarańczy,cytryn i grapefruitów też w ładnym pojemników mogą służyć jako naturalny odświeżacz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woreczki z suszonymi ziolami
tj: mięta,rumianek,lawenda do tego powkładaj platki roż.Takie małe bawełniane woreczki,uszyć można samodzielnie,ładnie je ozdobić i porozwieszać w mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pot
dym tytoniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja uwielbiam zapach
prania. Świeżo wypranych obrusów,firan,koca.Łazienka pachnie najpiękniej (gdy jest oczywiście posprzątana) a ręczniki i chodniczki są świeżo uprane,suszone na świeżym powietrzu (pranie suszę na tarasie bądź w ogrodzie) Najpiękniejszy zapach prania to właśnie pranie suszone na słońcu. Nawet pościel piorę bezpośrednio przed zmianą nigdy nie zakładam takiej z szafy, ot takie zboczenie moje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna tez olejki eteryczne
np pomaranczy, wanilii, paczuli, miety, eukaliptusu czy co tam lubisz.... Gdy zmieniasz worek w odkurzaczu, kilka kropel do nowego worka, ewantualnie torebke mietowej herbaty (oczywiscie czysta, niezapazona) do worka i gdy odkurzasz roznosi sie przyjemny zapach... Ja czasem robie tak, ze probki perfum, ktore mnie osobiscie nie odpowiadaja, ale dostaje je przy kazdych zakupach w perfumerii, wpuszczam kilka kropel.... W jednymz odcinkow angielskiego programu, perfekcyjna pani domu, podawali sposob: garsc dobrego proszku do prania do worka od odkurzacza.... Ale to wtedy zdaje sprawe gdy czesto odkurzasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja bardzo lubię palić świeczki zapachowe w mieszkaniu. Dlatego też często zaglądam na zapachdomu.pl ponieważ tam jest bardzo duży wybór świec. Ich aromat jest bardzo naturalny i długo się utrzymuje co jest wyjątkowo przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margariata95635353664664464646
Proponuje kupic podgrzewacz do olejku-sa w sklepach wszystko po po 5 zł. Wlewasz tam kilkam kropel ulubionego olejku, podpalasz mala swieczuszke i w domu unosi sie piekny zapach;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladnie pachnie jałowiec
( nasiona polozone na rozgrzana plyte w kuchni na troche) poza tym dezynfekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×