Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tylko tyłem

zapamiętajcie drogie matki DZIECKO wozimy TYŁEM do kierunku jazdy

Polecane posty

Gość tylko tyłem

Tyłem 5 razy bezpieczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak kogoś nie stać na fotelik tyłem, to co ma zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapamietajcie drodzy tatusiowie wujscie po angielsku nie oznacza ze nie grozi wam zlamanie nogi na podworku 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
juz wyszlo z mody:D przd 10-ciu laty jakis matol to wynalazl zeby na foteliku pieniadze zarobic.najbezpieczniej jest w kierunku jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko tyłem
Jak ktoś nie ma kasy to skąd ma kasę na samochód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szmaty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
adac-potwierdzilo najbezpieczniej do kierunku jazdy. auto jest niekiedy tansze od fotelika:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, rozpatruję przypadek, że ktoś ma auto ale nie stać go na fotelik za 2 tysiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylem ale tylko na tylnym siedzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wożę przodem a twoją teorię wsadzę głęboko :] nie mów nikomu jak ma żyć bo życia za niego nie przeżyjesz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adac to firma, która robi przekręty za €€€€. W Skandynawii uznawany jest tylko plus test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczniej, ale żeby zrozumieć dlaczego trzeba mieć elementarne pojęcie o prawach fizyki, a dla przeciętnej Matki Polki to niestety wiedza tajemna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
reklamujesz foteliki:O adac jest jedyny wiarygodny test na cale eu pacanie z koziej wolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko tyłem
Adac wiarygodny? Skorumpowany! Ja nie reklamuje firmy produkującej foteliki. Troche ich jest i nie obchodzi mnie czy kupicie besafe czy britax czy akxid czy maxi cosi. Test Plus jest wiarygodnym testem a nie adac. Zreszta wystarczy wpisać rwf vs fwf aby znaleźć filmy porównujące testy zderzeniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba żadnych testów, żeby wiedzić, że tyłem jest bezpieczniej, przecież głowa nie leci do przodu w razie zderzenia. Ale co z tego, od wszystkiego dzieci nie uchronicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sam jestes skorumpowany -jak kazdy polak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te firmy to chyba w afryce testuja:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
zapamietaj drogi autorze ze w demokratycznym kraju kazdy ma prawo wyboru. poza tym co jesli drugie auto uderzy nas z tyłu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bkt
ja rozmawiałam z 3 niezależnymi sprzedawcami fotelików bo chciałam kupić tyłem do jazdy a wiadomo że one są drogie więc powinni rączki zacierać:P a tu zonk... każdy powiedział mi to samo, że owszem najbezpieczniejsze ale nie do naszych aut, bo w krajach skandynawskich rodziny jeżdżą głównie wanami i te foteliki są przede wszystkim pod nie przystosowane, bo grunt to dobrze zamocowany fotelik a te ciężko poprawnie zamocować w naszych autach bo są zbyt małe, a jeśli nie mamy isofiksa to już w ogóle bez sensu, że lepiej kupić normalny fotelik, niekoniecznie za 2 tysie, ale grunt żeby dobrze siedział na kanapie a to też nie jest takie proste bo nie każdy pasuje i do ayta i do dziecka jednocześnie... i każdy potwierdził opinię o adacu że nie kierować się nią, lepiej szukać testów dekra bo oni są niezależni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiesz ze jak wsadzisz dzieciaka do fotelika przodem to moze zlamac sobie kark przy g***townym hamowaniu lub kolizji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro przodem jest bezpieczniej, to dlaczego: 1) Najmłodsze dzieci (0-13 kg) wozi się obowiązkowo tyłem? 2) Niedługo wchodzi w życie w UE nakaz wożenia dzieci tyłem do 15 msc życia (krytykowany, że tak krótko) 3) W Szwecji jest nakaz wożenia tyłem do 4 roku życia i liczba śmierci/ciężkich uszkodzeń ciała w wypadkach u dzieci z grupy 2 fotelików (9-18 i 9-25) jest PIĘCIOKROTNIE NIŻSZA w Szwecji niż w Niemczech, a taka sama w pierwszej grupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bylam ostatnio u 2 sprzedawcow fotelikow i kazdy powiedzial ze dziecko do roku powinnismy wozic tylem i najlepiej na tylnim srodkowym fotelu.powiem wam ze innych fotelikow 0-13 niz tylem nie maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bkt
a ty gościu z 12:49 nie rozumiesz że podstawa to dobrze zamocowany fotelik??? co ci z tego jeśli tyłem ma jakieś luzy w mocowaniu albo odległość między fotelikiem a fotelem jest zła??? wtedy wcale nie jest bezpieczniej a grunt to jeździć bezpiecznie... grunt to fotelik dobrze dobrany do auta, to jest podstawa bezpieczeństwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wsadz do auta fotel babci-co za durne sranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam na zachodzie ,objechalam pol swiata ,wychowalam 2 dzieci i takich bzdetow nigdzie nie czytalam.dzieci wozi sie do kierunku jazdy!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak wy ten fotelik chcecie zamontowac:D:D:D:D w samochodzie. dajesz na siedzenie zapnasz pasem i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty chyba sprzedajesz te wycofane graciarstwo z zachodu,tylem do kierunku jazdy,kon by sie usmial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykład z wczoraj. Siadam do nowej Toyoty Avensis, szukam lusterka, a tam ostrzeżenie, że fotelik z dzieckiem zapianym PRZODEM do kierunku jazdy i zakaz zapinania dziecka tyłem. Sprzedawca był uprzejmy wyjaśnić, że w przypadku zderzenia dziecko wpada na poduszkę powietrzną jak dorosły, a jak jedzie tyłem to jak poducha wybuchnie to wciska dziecko w fotel i je miażdży. I co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz nie wypuszcza matki z noworodkiem jak nie ma fotelika tylem do kierunku jazdy.nie rozumiecie ze glowka noworodka jest cieSza od reszty ciala i jak bedzie siedzialo przodem i przy g***townym hamowaniu glowka leci do przodu i wtedy moga popekac kregi szyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 13.33 bo fotelik powinien byc zamocowany na stodkowym siedzeniu tylem do kierunku jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×