Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćmi

Zrobię coś podłego

Polecane posty

Gość gośćmi

Chyba zrobię coś bardzo podłego. Mamy znajomych, teraz spotykamy się już sporadycznie, nie chcę ich widywać. Prowadzimy dwie zupełnie różne firmy, oni pokrywają dachy. W tym samym czasie rozpoczęliśmy budowę domu. Oni na BN będą się wprowadzać, my dopiero wstawiliśmy okna. O reszcie nie mamy co na razie marzyć. Denerwuje mnie już bardzo ich podejście, pytania: a czego nie robicie w środku wykończenia, a kiedy się wprowadzacie, a gdzie jedziecie na wakacje, a ja kupiłem żonie samochód za 70 tyś na imieniny… itd. Wszystko mają robione, kupione za gotówkę. Zero kredytów, zmartwień. Ona nie pracuje, jak sama twierdzi nie musi. Ich firma nie odprowadza podatków, albo odprowadzają groszowe np.: 600 zł. Ja co mc płacę po kilka, kilkanaście tyś zł ZUS, VAT, dochodowy. Wszystko mamy rozliczane. Moja mama we wtorek sprawiła mi kazanie na temat ich pracowitości, że tacy zaradni, że już się wprowadzają. Gdybyśmy nie odprowadzali podatków tak jak oni to też już bylibyśmy u siebie. A tak odkładamy co możemy, spłacamy niezły kredyt. Zastanawiam się czy nie napisać do US. Wiem, że to podłe, ale na chwilę obecną mam dość. Powinni przemilczeć głupi temat. Jestem pracowita, tylko co z tego, podatki są niestety wysokie Byłoby sprawiedliwie gdybyśmy płacili wszyscy podatki. Napiszecie, że jestem wredną małpą, nie jestem, ale źle się czuję, że płacąc uczciwie jestem nieudacznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I uważasz, że się lepiej po tym poczujesz? Wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmi
Nie poczuję się lepiej i pewnie tego nie zrobię., ale dzisiaj bym chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja im nie zazdroszczę i to nie chodzi o tępotę. Nie wiem czemu nadużywacie tego słowa: tępa. Z naszych usług korzystają firmy, mam wpłaty na konto i siłą rzeczy muszę to rozliczać. Miałam już dwie kontrole US i wiem jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja bym na twoim miejscu napisala. Sory, alejezwli faktycznie okradaja panstwo czytaj nas to nalezy im sie kontrola i domiar skarbowy. Pocztajcie ile panstwo traci na oszustach podatkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skad ty wiesz, ze podatków nie odprowadzają? lepiej żebyś się nie zbłaźniła, bo zazdrość cie zżera maksymalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmi
Wszyscy wiedzą jak jest, zresztą mówiła o tym z 8 razy, i on i ona, dlatego stać ich na wszystko. Nie zazdroszczę im tego, ale rozmowa z matką mnie jakoś podłamała. Pracujemy, ale co miesiąc dużo przelewamy do US. Jeśli przykładowo zamiast 12 tyś podatku, odprowadziłabym 1400 zł to mogłabym za to kupić meble do kuchni czy coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezeli klada dachy to pewnie duzo robia na czarno, a co za tym idzie oficjalnie nie maja dochodow i nie odprowadzaja podatkow, rowniez pracownicy zatrudnieni na czarno. gdybys wiedziala, gdzie te budowy sie znajduja to mozesz ewentualnie naslac inspekcje pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podłego? A jak sąsiad ukradnie komuś portfel to też uznasz poinformowanie o tym policji za coś podłego? Ktoś kto oszukuje na podatkach jest takim samym złodziejem, jak osoba które kradnie pieniądze, samochód czy cokolwiek innego. Jesteśmy społeczeństwem złodziei i oszustów, skoro donos na oszusta i złodzieja ma być czymś "podłym".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej PIP na nich naślij, faktycznie. I nie miej wyrzutów sumienia, gardzę takimi jak oni "byznesmenami" którzy okradają nie tylko państwo, ale ludzi - skoro zatrudniają na czarno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Typo zazdrosnictwo kablara za takie cos ci leb ktos kiedyś rozj***e takich ludzi jest masa co robia tak ich jest wiecej wiec uważaj bo jeszcze ci się odplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmi
Z drugiej strony jeśli ja płacę podatki, a ktoś inny świadomie nie to dlaczego drogi, szkoły mają być dla wszystkich. Też momentami chciałabym być zaradna i zatrzymywać tyle na koncie. To nie jest zazdrość, bo wiem o tym od dawna, tylko nie rozumiem po co się głupio pytają dlaczego nie robicie tego i tego. I jeszcze moja matka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Największym złodziejstwem są podatki. A jak was zazdrość zżera, to co stoi na przeszkodzie spróbować własnego biznesu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś twoja głupota jest nabyta czy tak masz fabrycznie? Przez takich "byznesmentów" państwo nie ma potem np. na NFZ, na leczenie ludzi chorych, na dzieci z nowotworami :O Czy ktoś, z twojej rodziny nie był ciężko chory i nie potrzebował pomocy? Ile musiał wystać w kolejce by go zapisali do lekarza na 2019 rok?! Państwo nie ma kasy na porządne diagnostykę, a potem na leczenie innowacyjne nowotworów. Ludzie i dzieci umierają, wyczekując na drogie specjalistyczne leki i leczenie, na które nie ma pieniędzy, przez takie "szmaty" oszukujące państwo i obywateli, również CIEBIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmi
Przecież mamy własną firmę, po prostu wszystko rozliczamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co innego jest zatrudnic kogos raz na jakis czas na czarno bo np termin nie wyrobi, lub starszej babci zalatac dziure w przeciekajacym dachu"na czarno"; a co innego prowadzic tak firme. zreszta jak ta pani jest tak inteligentna by o tym glosic wszem to i tak wszesniej czy poznij us do nich zapuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to moze czas na zmiane księgowej, DOBREJ księgowej która zoptymalizuje wam podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmi
My mamy wzięty kredyt na dom, trochę wkładu własnego, wiadomo za co go zbudowaliśmy. Oni nie mają nic. Mój mąż kiedyś im poradził wziąć tylko kredyt żeby była podkładka, to on się roześmiał. Dla mnie to zabawne nie jest. Już mi lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masakra, ludzie prowadza firmę, mają dobrą księgową i dlatego płacą mniejsze podatki, a wy od razu ględzicie jak to oni panstwo okradają, jak nfz przez niech nie ma pieniędzy, że pewnie robią prace na lewo:-/ a co wy kur... ich znacie że takie osądy tu padają?? Taka siła plotki, a potem sie dziwic że własnie plotka i zazdrosc tępaków niszczy zycie innym:-/. Autorko ogarnij się, jesli nie potraficie prowadzic firmy i odczuwacie zazdrosc o sukces innych to zerwijcie kontakt z tymi ludzmi, dla ich dobra!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty wyżej zażyj relanium przecież napisała, że nie odprowadzają podatków i się tym szczycą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masakra, ludzie prowadza firmę, mają dobrą księgową i dlatego płacą mniejsze podatki, a wy od razu ględzicie jak to oni panstwo okradają, jak nfz przez niech nie ma pieniędzy, że pewnie robią prace na lewo:-/ a co wy kur... ich znacie że takie osądy tu padają?? Taka siła plotki, a potem sie dziwic że własnie plotka i zazdrosc tępaków niszczy zycie innym:-/. Autorko ogarnij się, jesli nie potraficie prowadzic firmy i odczuwacie zazdrosc o sukces innych to zerwijcie kontakt z tymi ludzmi, dla ich dobra!! x A skąd wiesz, ze mają dobrą księgową a nie kręcą na lewo? Jak mają dobrą ksiegową to po kontroli US się zawinie. A jak nie no cóż... Miałam w ciagu 4 lat 3 kontrole i za każdym razem urzędnicy niczego się nie doszukali. Inna kwestia jest taka, ze jak kradną - nazywajmy rzeczy po imieniu to nauczą się nie kraść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oszusci i tyle. Napisz do us. Jak są uczciwi to kontrola nic nie wykaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym nasłała inspekcje i tyle. Mnie tez by wkurzyła taka sytuacja. Ja mam podobna sytuacje tyle, ze ja mam salon kosmetyczny, duzo tam podatkow nie płace ale duzo pieniedzy inwestuje w sprzet, produkty, szkolenia, kazdemu klientowi proponuje kawe czy herbate i klientow mam tyle, ze nie wyrabiam a laska ma salon ulice dalej, kompletnie wszystko olewa i mi swinie podklada pod nogi. Miałam sytuacje typu dewastacja reklam, drzwi olane farba, nawet na kamerze mam jak rysuje mi samochod kluczykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:36 no tak zapomniałam!! jak ktoś ma pieniądze to na pewno kradnie!!:D ciekawe czy te kontrole z us miałas bo ktos rownie zyczliwy doniosł na ciebie. Poza tym, tylko kretyni nie optymalizują podatków albo nie prowadzą kreatywnej księgowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:33 myslisz bystrzacho że jak ktos nie płaci podatków to oszukuje? nie, po prostu tak manewruje kosztami i przychodami że podatki nie wychodzą. Z tego co czytam to ludzie obrotni i byle komu by nie mowili że nie płacą podatków bo tak...:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli wszystko robią zgodnie z prawem to kontrola nic nie wykaże. Ale w takich firmach zatrudnia się na czarno a ro jest oszustwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadza się, jesli papiery mają ok to kontrola nic nie wykaże, a pracowac na lewo i tak będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:36 no tak zapomniałam!! jak ktoś ma pieniądze to na pewno kradnie!!smiech.gif ciekawe czy te kontrole z us miałas bo ktos rownie zyczliwy doniosł na ciebie. Poza tym, tylko kretyni nie optymalizują podatków albo nie prowadzą kreatywnej księgowości x Optymalizacja kosztów to jedno a kreatywna ksiegowość to drugie. Jeżeli mają wszystko ok i faktycznie nie kradną to nic się nie stanie. Gorzej jak nie mają. Ale to ich problem - obrończyni uciśnionych. Pewnie te kontrole miałam dlatego, bo ktoś doniósł na mnie - zgadza się, ale mam wszystko w porzadku. ps. Dziwne w polsce jest to, ze tutaj kradnie się za społecznym przyzwoleniem, wsiada pod wpływem za kółko za społecznym przyzwoleniem, a ten kto jest uczciwy jest wyzywany od kretynów. Ot polsza - niby w ue, ale mentalnie nadal w prl-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteście śmieszni z ta optymalizacją podatków. Robią na czarno, zatrudniają na czarno i podatków nie płacą. Niestety, w Polsce kradzież to nic złego w oczach innych. jesteśmy narodem złodziei, wiele osób się tym wręcz szczyci. osoby donoszące na złodziei są złe, a złodzieje są dobrzy. Ot, smutny spadek zaborów. Mimo tak wielu lat od ich upływu rosyjska złodziejska mentalność ma się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam wrażenie, że niektórzy uważają że jak ktoś sumiennie wszystko robi to jest tym złym, frajer itp a jak oszust, zatrudnia na lewo i oszukuje na podatkach to dobry obywatel. A ci ktorym się nie podoba to zazdroszczą, niedojdy, ofiary losu. Coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×