Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magnus Mag

Aparat ortodontyczny

Polecane posty

Gość Magnus Mag

Czy mając 25 lat można założyć aparat ortodontyczny na stałe, nie mając jednego zęba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A którego nie masz? Ósemki wyrywałaś/łeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnus Mag
6 jednej na dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można w każdym wieku, ja nie mam u góry 7 i 6, każdego z innej strony i też będę wstawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niekiedy też bywa tak, że celowo usuwają do aparatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet się nie zastanawiaj. Ja też mam 25 lat i od półtora roku noszę aparat. Nigdy nie jest za późno, pamiętaj! Też nie miałam szóstki, ale na górze. Przynajmniej nie musiałam usuwać ósemki po tej stronie tylko pozostałe trzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnus Mag
No to nieźle, a wiecie może czy są jakieś przeciwskazania do zakładania apaaratu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niewyleczone zęby na pewno ;) To też obciążenie dla nich, więc jeśli są jakieś szalenie kruche, to może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnus Mag
Ok, wyleczone mam wszystkie, tyle że 5 z nich leczyłem kanałowo, poza tym zostało mi trochę kamienia po papierosach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciwwskazaniem są zęby słabo umieszczone w kości. W miarę oddziaływania aparatu mogą po prostu wypaść. Przebarwienia też wykluczają noszenie aparatu. Ponadto rozsądny ortodonta nie założy aparatu gdy brakuje którego zęba. Ktoś pisze że nie musiał usuwać 8. Tak to nie działa. Trudno jest zakładać aparat gdy brakuje jednego zęba z tego względu że nie wiadomo jaki istnieje ubytek po ekstrakcji. Skąd wiadomo że kość już nie zanikła i wsunięty na to miejsce ząb nie będzie miał w czym, kolokwialnie mówiąc, siedzieć. Jest ogrom przeciwwskazań do noszenia aparatu i jednym z nich jest właśnie braki w uzębieniu. Żaden renomowany ortodonta się na to nie weźmie. Cwaniaczki chętni na kasę na pewno zarezykują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnus Mag
Reasumując, brak zęba może przekreślić szansę na założenie aparatu. Dodam, iż ekstrakcje miałem robioną w zeszłym miesiącu. Mam jeszcze jedno pytanie; czy to prawda że aparat niszczy szkliwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie może. Ale miesiąc to krótki okres od ekstrakcji. Kość zanika po dłuższym czasie. Nie, to nie jest prawda że niszczy szkliwo. Najlepiej jednak będzie jeśli kleje będą na bazie żywicy, czyli najbardziej naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można, wtedy aparat powinien być tak przewidziany, żeby zniwelować skutki, ewentualnie zostawić miejsce na jakieś wypełnienie tej przerwy. Tak mi się wydaje. W każdym razie 25 lat to jest dobry wiek na aparat, ja mam 33 i też noszę, tylko że nie stały www.clearaligner.pro .Jeśli się wahasz co do stałego, to może spróbuj najpierw z takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówkata
gość 2013.11.30 Przeciwwskazaniem są zęby słabo umieszczone w kości. W miarę oddziaływania aparatu mogą po prostu wypaść. Przebarwienia też wykluczają noszenie aparatu. Ponadto rozsądny ortodonta nie założy aparatu gdy brakuje którego zęba. Ktoś pisze że nie musiał usuwać 8. Tak to nie działa. Trudno jest zakładać aparat gdy brakuje jednego zęba z tego względu że nie wiadomo jaki istnieje ubytek po ekstrakcji. Skąd wiadomo że kość już nie zanikła i wsunięty na to miejsce ząb nie będzie miał w czym, kolokwialnie mówiąc, siedzieć. Jest ogrom przeciwwskazań do noszenia aparatu i jednym z nich jest właśnie braki w uzębieniu. Żaden renomowany ortodonta się na to nie weźmie. Cwaniaczki chętni na kasę na pewno zarezykują x x tak się składa że miałam założony aparat w wieku 30 lat brakowało mi 1 zęba najpierw robi się prześwietlenie i odlew ja miałam dużą wadę czyli przodozgryz dzisiaj po 2,5 roku mam śliczne ząbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy od wady. Jeśli masz stłoczenie, to nawet lepiej, że się pojawiła dodatkowa przestrzeń. Nie można przesądzać, dopóki się nie pójdzie do orto, ale przecież od tego jest aparat, żeby wyleczyć każdą wadę. Ja mam 28 lat i nosze celaraligner (tak to wygląda: www.clearaligner.pro ). Nie było problemu z kwalifikacją do aparatu, chociaż mi się wydawało, że wada jest ciężka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie zależy od tego jaką masz wadę zryzu. Najlepiej isc do specjalisty, który oceni stan i doradzi co robić i w jakiej kolejnosci. Ja byłam u ortodonty http://www.ortodonta-katowice.eu/page/oferta i potrafi doradzic jak sie nei wie co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiek w przypadku aparatu nie ma znaczenia, bo w kazydm wieku mozna się na niego zdecydować. Wiadomo ze im wczesniej tym lepiej. ale nigdy za pozno. Czesto tez sie zeby usuwa przed nałożeniem aparatu. Ja byłam ostatnio u http://ortodontawroclaw.com.pl/o-nas/ i mam wskazanie do usunięcia 2 zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja z kolei zakładałam w wieku 27 lat i nie usuwałam żadnego zęba - nawet ósemek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o takie rzeczy musisz zapytać ortodonty. Zdecydowanie to on musi sprawdzić czy masz odpowiednie możliwości już od razu by założyć aparat. Mogę CI polecic http://ortodontawroclaw.com.pl/ bo oni są świetni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.08.01 o takie rzeczy musisz zapytać ortodonty. Zdecydowanie to on musi sprawdzić czy masz odpowiednie możliwości już od razu by założyć aparat. Mogę CI polecic http://ortodontawroclaw.com.pl/ bo oni są świetni. Zgadzam sie w stu procentach. Ten gabinet jest świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że warto będzie wypełnić ten ubytek ale oczywiście ekspertką nie jestem. Jeśli chciałbyś skonsultować się z dobrym ortodontą to mogę polecić Ci Panią Marię Redlińską-Górnicką z gabinetu www.dent-saska.pl. Ja także miałam zakładany aparat w wieku 24 lat i nie przeszkadzał mi absolutnie w niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×