Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xenna

co się dzieje z moim wzrokiem?:(((

Polecane posty

Odkąd pamiętam noszę soczewki kontaktowe lub okulary i zawsze miałam minusową wadę wzroku-gdy byłam młodsza za każdym razem jak szłam do okulisty na badanie kontrolne-choć trochę pogarszał mi się wzrok. Teraz mam 24 lata, wadę wzroku -3,5 i od jakiegoś czasu było już to ustabilizowane. Ostatni raz byłam u okulisty jakieś pół roku temu, kupiłam sobie soczewki i okulary,a teraz znowu czuję, że tracę wzrok,nawet jak mam soczewki to wszystko widzę niewyraźnie:( jestem przerażona:( chciałabym zrobić sobie operację laserową, ale nie stać mnie kompletnie narazie. nie wiem co mam zrobić? czy coś w ogóle się da zrobić poza ciągłym zwiększaniem szkieł?:( boję się, że stracę wzrok:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczka
A jakie badania robi Ci okulista? Czy miałaś badane dno oka, stan siatkówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam to samo :O.. tez nosze soczewki, kiedys mialam wade -0,5 na każde oko. a teraz mam -2,0 i -2,25 😠 to po co na poczatku meczylam sie z tymi durnymi okularami ? co prawda mialam tylko je nosic do czytania i tak robilam. ale wada sie poglebila. czemu nie kazala mi okulistka nosic na co dzien ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w wieku 'mlodzienczym', gdy ma sie bliskowzrocznosc to wada sie powieksza, pozniej powinna sie zatrzymac, a na starosc bedzie sie cofac (bo wzrok wczodzi w dalkowzrocznosc, czyli Ci, co maja '-' beda mieli coraz zdrowsze oczy;)) a jesli chodzi o Ciebi to moze byc to wina podraznienie oczy przez soczewki - ile godzin dziennie nosisz?? napisz jaki soczewki nosisz (miesieczn/jednodniowe itp)?? i jak czyscisz?? czy tylko wkladasz w pojemnik, czy czyscisz mechanicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anikka.
A czy któryś z rodziców ma podobną wadę? Bo byc moze tak jak w moim przypadku jest to genetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w tej chwili tez mam -3,5 od kilku lat - kiedys tez mi sie wada poglebiala ale juz stoi. moi rodzice maja +, tata do datkowo astygmatyzm, a mama jaskre - wiec genetycznie tez cos odziedziczylam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tez nosze o kilku lat soczewki, ale zauwalyzlam, ze wczesniej o nie nie dbalam. dopiero mnie troche tchnelo, jak bylam ostatnio u okulisty i powiedzial, ze mam oczy podraznione od soczewek (tego normalnie nie widac, dopiero przy pomocy swoich sprzetow to zobaczyl). powiedzial, ze za dlugo nosze soczewki (ponad 10 godzin dziennie). teraz codziennie czyszcze mechanicznie soczewki przed wlozeniem ich na noc do pojemniczka, uzywam malych plynow (tych ok 120-150 ml) aby czesciej je zmieniac i byly jak naswizsze, uzywam soczewek jednodniowych lub miesiecznych - wczesniej kwartalnych, dodatkowo krople nawilzajace - mimo, ze nie przesusza mi sie oko - i widze roznice - nie mam 'mgly' przed oczami wieczorem, soczewki moge nosic do wieczora bez ich czucia i jakos lepiej sie oczy czuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noszę na zmianę soczewki i okulary,więc nie powinnam mieć podrażnionych,tym bardziej, że w okularach też kiepsko widzę:( genetycznie to odpada,bo raczej nikt nic takiego nie ma.. miałam badane wszystko,ciśnienie oka,dno itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×