Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zycie jest piekne

diety dla grup krwi

Polecane posty

Gość zycie jest piekne

przeszłam na dietą zgodną z moją grupą krwi 3 miesiące temu :) i to była najlepsza decyzją mojego życia :) schudłam 8 kg bez wyrzeczeń, mam świetną cerę bez wyprysków, i ogólnie czuję się lepiej, żadnych niestarwności i nic podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się, ja też jem zgodnie z moą grupą, robię małe odstepstwa: czasem jem keczup -choć nie jest wskazany (kiedyś zjadałam kilka opakowań keczupu/tydzień!!!) i galaretki jem. poza tymi grzeszkami -nic, co jest niezgodne z moją grupą. mam grupę B :) polecam ten sposób odzywiania. nie mam już wzdęć i kłopotów trawiennych, jak kiedyś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam 0 rh - i
wszystko co lubie zakazane :( gdzies to mam :D Żywność, która sprzyja wzrostowi wagi: * Gluten pszenicy - zakłóca produkcję insuliny, zwalnia metabolizm; * Kukurydza - zakłóca produkcję insuliny, zwalnia metabolizm; * Fasola nerkowata(kidney) - pogarsza wykorzystanie kalorii; * Fasola navy - pogarsza wykorzystanie kalorii; * Soczewica - hamuje właściwy metabolizm odżywczy; * Kapusta - hamuje działanie hormonu tarczycy; * Brukselka - hamuje działanie hormonu tarczycy; * Kalafior - hamuje działanie hormonu tarczycy; * Gorczyca - hamuje działanie hormonu tarczycy. Żywność, która sprzyja spadkowi wagi: * Wodorosty (kelp) - zawierają jod, zwiększają produkcję hormonu tarczycy; * Owoce morza - zawierają jod, zwiększają produkcję hormonu tarczycy; * Sól jodowana - zawierają jod, zwiększają produkcję hormonu tarczycy; * Wątroba - jest źródłem witaminy B, sprzyja wydajnemu metabolizmowi; * Czerwone mięso - sprzyja wydajnemu metabolizmowi; * Kapusta włoska, szpinak, brokuły - sprzyjają wydajnemu metabolizmowi. Poniżej przedstawione są produkty, kóre należy spożywać oraz te, których powinno się unikać: * Mięsa i drób wskazane: baranina, cielęcina, jagnię, mięso bawołu, mięso jelenia, serce, wątroba, wołowina, wołowina mielona. * Unikać: bekonu, gęsi, szynki, wieprzowiny. * Owoce morza wskazane: aloza, biały okoń, dorsz, halibut, jesiotr, łosoś, makrela, morszczuk, okoń prążkowany, pstrąg tęczowy, ryba miecz, sardynka, sieja, snapper, sola, szczupak, śledź, tuńczyk błękitnopłetwy, żółty okoń. * Unikać: barakudy, kawioru, łososia wędzonego, ośmiornicy, skrzydelnika, suma, śledzia marynowanego. * Jaja i nabiał wskazane: nie ma, ponieważ należy bardzo ograniczyć spożycie produktów mlecznych. Natomiast obojętnymi produktami są: kozi ser, masło, ser farmer, feta, mozzarella, sojowy, mleko sojowe. * Unikać: chudego lub 2% mleka, jogurtów wszystkich odmian, kefiru, koziego mleka, lodów, maślanki, pełnego mleka, serwatki, wszystkich pozostałych odmian sera. * Oleje i tłuszcze wskazane: olej z oliwek, olej z siemienia lnianego. * Unikać: oleju bawełnianego, oleju z kukurydzy. * Orzechy i pestki wskazane: pestki dyni, orzech włoski. * Unikać: maku, masła z orzechów ziemnych, orzecha brazylijskiego, orzechów litchi, orzechów nerkowca, pistacjowych, ziemnych. * Fasole i inne rośliny strączkowe wskazane: fasola sduke, azuki, pinto, groch "czarne oczko". * Unikać: fasoli copper, navy, nerkowatej, tamaryndowej, soczewicy amerykańskiej, czerwonej, zielonej. * Zboża wskazane: nie ma, ponieważ należy całkowicie wyeliminować je z diety. * Unikać: kiełków pszenicy, mąki z owsa, mąki zbożowej, otrębów z owsa lub z pszenicy, płatków familia, kukurydzianych, siedem-zbóż, grape nut, pszenicy skrobi. * Chleb i grzanki wskazane: chleb esseński, chleb ezechiela. * Unikać: angielskich grzanek, bułek z otrębami owsa, chleba z kiełków pszenicy, chleba wieloziarnistego, grzanek, grzanek kukurydzianych, obwarzanek, pieczywa z mąki durum, pieczywa z mąki macowej, pieczywa z otrębów pszenicy, pieczywa pszennego, pumpernikla, wysokoproteinowego chleba. * Ziarna i makarony wskazane: nie ma ziarna i makaronu, które mogłyby być wskazane dla grupy 0. Unikać: białej mąki pszennej, makaronu grysikowego, soba, ze szpinaku, mąki couscous, glutenowej, grahama, z kiełków pszenicy, z owsa, pszennej bulgur, pszennej durum, wszystkich pszennych mąk. * Warzywa wskazane: boćwina, brokuły, burak szwajcarski, cebula czerwona, cebula hiszpańska, cebula żółta, chrzan, cykoria, czerwona papryka, czosnek, dynia, eskarola, jarmuż, kalarepa, kapusta bezgłowa, karczoch amerykański, karczoch jerozolimski, mniszek lekarski, okra, pasternak, pietruszka, por, rzepa, sałata rzymska, słodkie ziemniaki, szpinak, wodorosty. * Unikać: awokado, bakłażana, białej kapusty, białej kukurydzy, białych ziemniaków, brukselki, chińskiej kapusty, czerwonej kapusty, czerwonych ziemniaków, czarnych oliwek, gorczycy, grzybów shiitake, kalafiora, lucerny, oliwek greckich, oliwki hiszpańskiej, pieczarek, żółtej kukurydzy. * Owoce wskazane: figi suszone, figi świeże, śliwki ciemne, czerwone, suszone, zielone. * Unikać: figi rajskiej, jeżyny, mandarynki, melona kantalupy, melona miodunki, orzechów kokosowych, pomarańczy, rabarbaru, truskawek. * Soki i napoje wskazane: sok z ananasa, sok z ciemnej wiśni, sok z suszonej śliwki. * Unikać: soków z jabłek, soku z kapusty, napojów i soków pomarańczowych. * Przyprawy wskazane: chleb świętojański, curry, kurkuma, morszczyn, pieprz cayenne, pietruszka, rodymenia. * Unikać: cynamonu, gałki muszkatołowej, kaparów, octu balsamowego, octu białego, octu z jabłek, octu winnego czerwonego, pieprzu białego, pieprzu czarnego mielonego, skrobi kukurydzianej, syropu kukurydzianego, wanilii. * Herbatki ziołowe wskazane: chmiel, imbir, kozieradka pospolita, kurzyślep, lipa, mięta pieprzowa, mniszek, morwa, owoc dzikiej róży, papryka, pietruszka, sarsaparilla, śliski wiąz. * Unikać: aloesu, czerwonej koniczyny, dziurawca, echinacei, gorzknika kanadyjskiego, goryczki, liści truskawki, lucerny, łopianu, podbiału, rabarbaru, senesu, szczawiu, tasznika pospolitego, znamion kukurydzy. * Używki wskazane: woda seltzera, woda sodowa * Unikać: coca-coli, czarnej herbaty bezkofeinowej, czarnej herbaty regularnej, kawy bezkofeinowej, kawy regularnej, likierów destylowanych, napojów gazowanych. * Inne przyprawy wskazane: z umiarem i o niskiej zawartości tłuszczu i cukru, musztarda, majonez lub inne przyprawy do sałatek. * Unikać: ketchupu, marynowanego kopru, marynat koszernych, marynat kwaśnych, marynat słodkich, przypraw smakowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elamela
napiszcie tak dokladnie dla B ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamela>>> może tak: napisz, co np. lubisz jeść, a ja Ci napiszę, czy to zgodne z Twoją grupą, czy nie :) żywność, która sprzyja wzrostowi wagi: - kurczak - pszenica (pełne, nieskiełkowane ziarna) -kukurydza -orzeszki ziemne to najważniejsze (jak mi sie coś przypomni, to dopiszę). a już od paru ładnych lat nie jem kurczaków (kiedyś jadłam go ciagle) -zastapiłam indykiem (bo niby to też drób, ale jakiś dla nas \"bardziejszy\" od kury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elamela
jestem wegetarianka nie laktowegetarianka. i niestety lubie pomidory serek maselko grzyby soje ziemniaczki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie że dieta zgodna z grupą krwi to fajna sprawa. Najlepsze w tym wszystkim jest to ze ja, gdy ją stosowałam jadłam tak naprawdę to co lubię. mam grupę 0 RH+ i jestem typowym mięsożercą - ta dieta był dla mnie optymalna. Przy czym zastrzegam że stosowałam ją nie by schudnąć ale by dobrze się czuć i naprawdę miałam po niej powera. Przestałam stosować tylko dlatego że lubię produkty pszenne (makarony, ciasta itp) a niestety pszenica nie jest mi wskazana. No i uwielbiam truskawki a tez nie mogłam ich jesć. Ale podsumowując jak teraz patrzę na to co jem to 3/4 moich nawyków żywieniowych to ta dieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koza bez woza
gdybym miała odzywiac si.ę zgodnie z moja grup.ą to musiałabym zamieszkać na łace :(( człowiek star sie jeść zdrowo a okazuje się , iż to co uważa za zdrowe jest mu niewskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę szkoda, że nikt się nie interesuje tą dietą..a taka fajowa jest, bez wyrzeczeń..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam A plus
co mam unikac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsgdhh
no to zagadka , ja wiem ale mnie to przeraża . MAM ABRh+/. to jest straszne dla tej grupy krwi ,!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niewskazane pożywienie dla A (czynnik Rh nie ma znaczenia): -mięso (oprócz drobiu) -pieczarki, lody, ostrygi, bakłążany, kapusta pekińska,ziemniaki, fasolka kidney, pistacje, masło, maslanka, pomidory, banany, biała kapusta, orzechy kokos.,mango, rabarbar, chleb wielozbożowy, pieczywo pszenne z pełnego przemiału, otręby pszenne, sok pomodor., czerwona kapysta, majonez... to były najważniejsze :) i jak tam sampopczucie po przeczytaniu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzieś na forum przeczytałam, że dla osób z grupą B nie jest wskazane siemię lniane? nigdzie nie moge znaleźć potwierdzenia tego. ktoś się orientuje jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam 0 grupe
i nie jem miesa....kurcze to malo zostaje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, abyś miała pewność - wiem to z książki J.D`Adamo. Też mam B i też staram się kierować zasadami tej diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny🌼 ale-może ślepa jestem, albo co-ani w książce D\'Adamo ani w tym poleconym artykule nie znalazłam nic o siemieniu lnianym (tylko o sezamowym, ale to przecież dwa różne gatunki). no poprawcie mnie, albo pokażcie jak krowie na rowie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z autopsji wiem, że jem to, co \"ze mną zgodne\" (duużo jem :D) i jakoś tak nie przybieram na wadze, a jak dołożę ćwiczenia (to choć dalej mnóstwo jem) to chudnę rzeczywiście...a poza tym -jakoś lepiej się czuję, nie mam już problemów gastrycznych. z czystym sumieniem polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialabym rozpocząć dietę dla mojej krwi (A). Jeśli ktoś ją stosuje to może podzielil się jakimiś przepisami, bo dla grupy A można głownie ryby i warzywa i owoce. Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO ZWINKI, z przeprosinami. Zwinko, nie jest prawdą, co Ci napisałam :( Szukając wskazówek na temat orkiszu, natknęłam się na str.294 książki \" Żyj zgodnie ze swoją grupą krwi \" na tabelkę, a w niej na samym dole jest jak byk, że SIEMIĘ LNIANE dla wydzielaczy i niewydzielaczy z grupą krwi B, jest OBOJĘTNE. Rzeczywiście, pomyliłam z sezamowym. Jeszcze raz przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porzuciłyście topik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awa.....
heeeej :D 🖐️ odswiezam topik stary jak swiat :) czy ktos sie interesuje tym sposobem odzywiania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wpatrzona.
eeeeeeee, zero. nic. okej, to sie trujcie dalej zelixami, meridiami etc skoro nie chcecie skorzystac z madrosci natury.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja stosuje teraz diete zgodna z ta grupą , jeśli ktos tu zaglada to zapraszam do spostrzezeń . Ja stosuje od jakis dwóch tygodni , i mam wiele spostrzeżeń , na początek staram sie unikać żywności takzwanej trującej mam grupę \"A\" no dopiero teraz przez to zauważam inne produkty na pułkach sklepowych ,na które przed tem nie zwracałam uwagi. . Narazie mam trudnosci w przygotowywaniu obiadów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gratlina
czesc:) od kilku dni staram sie jesc zgodnie z grup krwi, jednakze koncza mi sie pomysly na obiady:) podeslijcie kilka sprawdzonych przepisow dla grupy krwi AB RH+ Z GÓRY DZIĘKI!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×