Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość torontooo

clear aligner?

Polecane posty

Gość torontooo

dzien dobry, na konsultacji dowiedzialam sie ze moja wada moze byc 'naprawiona" za pomoca Clear Alignera, chcialam znalezc w internecie jakies forum gdzie uzytkownicy wymieniaja sie opiniami, etc, ale nie ma, wlasciwe poza reklamami i ogloszeniami paru gabinetow nie ma zadnych innych informacji na temat tej metody. Chcialabym sie zapytac czy faktycznie ta metoda jest skuteczna? (wiem ze nie dla kazdej wady), czy przynosi pozytywne rezultaty ,? i faktycznie moze byc alternatywa w niektorych przypadkach dla noszenia aparatu na zebach ? ,ILE WYNOSI KOSZT TAKIEGO APARATU? Przegladam koszty clean alignera i koszt szyn ( 3 sztuki) szzacuje sie od 600 do 700 zl , (czyli koszt cyklu), wiem ze czasem trzeba powtorzyc cykl 2 lub 3 razy wiec 700 x 3 to 2100 , + koszt wizyt. To chyba wychodzi podobnie jak przy noszeniu aparatu na zebach? (czy coz zle licze koszty tego alignera?) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torontoo
tinka-minka no u mnie niestety to samo brak kasy. podobno jest tak ze nakladke jedna nosisz 3 tygodznie a zestaw nagldek 3 kosztuje 700 zl. i teraz jezeli nosisz takie 3 nakladki niecaly miesiac a czas jest skrocony do minimum nawet 3 miesiace to chyba sie oplaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mako83
U mnie jest jak u Edmunda - wyciski sa pobierane po 3 tygodniach od rozpoczecia kazdego etapu, czyli po tygodniu noszenia ostatniej szyny :) A z tym dopasowaniem szyny do zebow lub zebow do szyny..hmm mam nadzieje, ze to jest ta druga opcja, bo inaczej cale to leczenie nie mialoby sensu haha ;) Porownywalam sobie niedawno moja pierwsza nakladke z pierwszego etapu i ostatnia z obecnego i musze powiedziec, ze widac wyrazna roznice miedzy nimi. Strasznie jestem ciekawa wynikow leczenia, mam nadzieje, ze po wszystkim bede mogla powiedziec, ze bylo warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arturr8xc
o jej czemu zawsze ludzie tylko na temat bledow orto pisza a o nic wiecej nie potrafia kto by sie trzymal w necei orto chyba tylko ty ale lubie te spiecia w necie szkoda zjebal bym cie ale nie warto wez tam lepiej poczytaj o nakladkach bo jebia cie w rogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, ja robię w Krakowie. Ortovena, ul rydlówka 44 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Achtung!spamerskie towarzystwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leczysz tym swoje zęby czy pacjentów? Podana stronka wygląda jakby to drugie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabella Gdańsk
Ja noszę aparat 3 tyg. i jak narazie ( odpukać :D ) jestem bardzo zadowolona z clear-aligner. Nie wiedziałam, że w tak krótkim czasie można zauważyć efekty. :) Na dziś dzień nie widze, żadnych wad w tej metodzie, po pierwsze nie jest to bolesne w porównaniu do aparatu stałego, nakładke można zdejmować, odgrywa to dużą role w higienie, leczenie nie jest stosunkowo długie, nie niszcz szkliwa, no i oczywiście jest estetyczny, jeszcze nikt z moich znajomych nie zoriętował się, że mam aparat na zębach. :) Serdecznie polecam gabinet, w którym jestem pacjętką " http://www.jazzdent.pl/ " miła i profesjonalna obsuga, bez naciągania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unlodi
mi clear alignerem naprawiono zgryz w józefowie w dental clinic i każdemy mogę polecić tę meteodę, bo nie dośc, że mało widoczna, to jeszcze człowiek lepiej się czuje po leczeniu - bardziej pewny siebie i w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rastonia
Oj od dawna było to moje marzenie! W końcu odłożyłam trochę pieniędzy i wybrałam się do OrthoVision http://www.orthovision.pl w Warszawie - znajoma poprawiała sobie u nich krzywy zgryz i wyszło świetnie, więc dla mnie to bardzo dobra rekomendacja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vicatoria
Jeśli chodzi o clear aligner w Orthovision, to pracuje tam pani doktor Teresa Munir, która jest jedynym autoryzowanym przedstawicielem tej metody w Warszawie, to równiez o czymś świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryka89
Witam :) planuje rozpocząć leczenie tą metodą. Czy ktoś może polecić dobrego ortodontę w Krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam szukam i szukam i znaleźć nie mogę mam pytanie jak to z tymi szynami jest przepuśćmy że mam już szyne nr3 idę na odcisk na kolejne szyny to ta szyne nr3 nosze tak długo dopóki mi nie zrobią szyn nr 4 5 i 6 czy jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Suzy
Na początku przez tydzień nosisz Soft, potem tydzień nosisz medium, potem przez 2 tygodnie nosisz hard. Po pierwszym tygodniu noszenia harda, idziesz na kolejny scan i dalej nosisz hard. Po 2 tygodniu noszenia harda idziesz do ortodonta i dostajesz nowy komplet i znowu:) Soft, medium i hard:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magiqa
chyba jakaś głupia jestem, wybaczcie i pomóżcie: czyli taki zestaw soft+medium+hard to jest zestaw na 1 cykl, który figuruje w cennikach, czyli te 700-800zł i to starcza na miesiąc? bo tak rozumiem, a z drugiej strony - opisy metody mówią, że leczenie trwa kilka miesięcy do roku... czyli koszt wychodzi znacznie powyżej aparatu stałego. chyba że ten "cykl" z 3 nakładkami, to 3 stopnie, na 3 kolejne miesiące? sorry, ale nie wiem czy wybierać się na konsultacje jeśli to aż tak przekracza mój budżet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie metoda super skuteczna i bezbolesna. Jeżeli o mnie chodzi to ja korygowałam zgryz w gabinecie w Olsztynie w www.rojekdental.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×