Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie mająca pojęcia

Czy muszę wpuścić kominiarza?

Polecane posty

Gość nie mająca pojęcia

Przyszedł dziś i chciał, bym wpuściła go na dach. On wymiecie komin, ja zapłacę. Spieszyłam się do pracy i spławiłam go mówiąc, by przyszedł gdy będzie właściciel domu.Powiedział, że umawia się, że jutro znowu przyjdzie i właściciel ma być w domu :D Zapewniłam go solennie, że mąż załatwi sobie wolne skoro ma przyjść kominiarz...I zapytałam słodko, czy napisze mu jakieś usprawiedliwienie nieobecności w pracy...Powiedział, że...zostawi potwierdzenie, że był i wymiatał komin...:D Byłam porażona jego idiotyzmem. Jurto oboje z mężem pracujemy i nikogo nie zastanie. Dziś już straszył mnie strażą miejską, mandatem, itp. Co na ten temat mówią przepisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mająca pojęcia
Nikt nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona kominiarza
nie musisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz, ale jak nie chcesz
to ja przyjadę i komin ci przeczyszczę 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widocznie niektórym potrzebny
musisz, to twój obowiązek. Nawet w blokowiskach chodzą i sprawdzają wentylacje. Wolisz zaczadzieć i nie wpuścić bo sie uparłas z głupoty i oszczędności???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mająca pojęcia
mój mąż czyści mi komin regularnie a ten kominiarzyna tego nierozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mająca pojęcia
Fajny podszyw, choć z ortografii jestem ciut mocniejsza...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moszner111
W domu jednorodzinnym nie musisz wpuszczać kominiarza. Kiedyś był taki obowiązek teraz już nie. Przewody kominowe trzeba sprawdzać w większych obiektach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhgerahgqig
Jezeli wybuchnie w twoim domu pożar ,którego przyczyna będą nieczyszczone przewody kominowe nie otrzymasz odszkodowania.Ztego właśnie powodu powinnaś wpuścic kominiarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
pierwsze słyszę, żeby kominiarze sami z siebie chodzili sprawdzać prywatne posesje tego nie robi nikt za darmo, więc na jakiej zasadzie "nigdy nie mogłaś się doprosić" ? zlecasz usługę , facet przychodzi, robi swoje i płacisz (to taka sama usługa jak np. naprawa pralki) zatem coś bredzisz dziewczyno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mająca pojęcia
Chodzi kominiarz 2 razy w roku. Kto chce, temu wymiata. Często się nie da, bo akurat się w piecu pali. Płaci się bez względu na wymiatanie. Za to kominiarz twierdzi, że mogę w każdej chwili zadzwonić i przyjedzie wyczyścić komin. Tyle, że nigdy nie można się do nich dodzwonić, gdy potrzeba.:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczak upierzony
Jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym nie masz obowiązku wpuszczać kominiarza i może Ci za to nagwizdać. Od lat nie wpuszczam. Sami czyścimy kominy i jest w porządku. Wielu ludzi tak robi. Zdarzyło się, że chodził kominiarz wczesną wiosną. Zimno, śnieg, w piecu napalone...Nie dało się czyścić, więc inkasował i obiecywał...Po dwóch tygodniach...przyszedł inny kominiarz. Wymachiwał świstkami i zaklinał się, że to jego firma podpisała umowę z gminą na czyszczenie kominów w naszym miasteczku...Wielu ludzi przestraszyło się jego gróźb i zapłaciło ponownie. Przegoniłam dziada i powiedziałam: dość! Nie płacę żadnym domokrążcom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale dlaczego nie chcesz go wpuścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze dla tych którzy się wypowiadają a się nie znają. Jeśli ogrzewasz dom opalem stałym tj. Węgiel, flot break no itp. Masz obowiązek czyścić komin 4 razy do roku. W domach jednorodzinnych może robić to właściciel. Ale każdym domu jedno czy też wielorodzinnym właściciel/użytkownik jest zobowiązania do przeprowadzenia kontroli rocznej dotyczącej stanu technicznego kominów. Kontrola ma zakończyć się wydaniem protokołu w którym są uwzględnione wszystkie braki. Dla lekceważących przepisy sprawa może zakończyć się w nadzorze budowlanym. Sam zostałem zgłoszony i miałem problemy. A wracając do czyszczenia doszedłem do wniosku że lepiej dac mu wyczyścić ten komin i mieć pewność że w razie wypadku mam czym się bronić i mam podstawy do uzyskania odszkodowania. Dlatego Ci którzy się nie znają nie powinni się wypowiadać bo jestem ciekaw czy też będą tacy zarozumiali jak się coś stanie to Wam albo Waszej rodzinie. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdy widzę te wypowiedzi
Po pierwsze dla tych którzy się wypowiadają a się nie znają. Jeśli ogrzewasz dom opalem stałym tj. Węgiel, flot break no itp. Masz obowiązek czyścić komin 4 razy do roku. W domach jednorodzinnych może robić to właściciel. Ale każdym domu jedno czy też wielorodzinnym właściciel/użytkownik jest zobowiązania do przeprowadzenia kontroli rocznej dotyczącej stanu technicznego kominów. Kontrola ma zakończyć się wydaniem protokołu w którym są uwzględnione wszystkie braki. Dla lekceważących przepisy sprawa może zakończyć się w nadzorze budowlanym. Sam zostałem zgłoszony i miałem problemy. A wracając do czyszczenia doszedłem do wniosku że lepiej dac mu wyczyścić ten komin i mieć pewność że w razie wypadku mam czym się bronić i mam podstawy do uzyskania odszkodowania. Dlatego Ci którzy się nie znają nie powinni się wypowiadać bo jestem ciekaw czy też będą tacy zarozumiali jak się coś stanie to Wam albo Waszej rodzinie. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam nie wpuszczam żadnego, tylko od lat mam swojego sprawdzonego i na własną odpowiedzialność wszystko podpisuję. Kontaktuję się zawsze z tym (www.kominiarze-warszawa.pl/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idzie kominiarz po drabinie fiku miku już w kominie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie ufasz firmom kominiarskim które same się do ciebie zgłaszają, to po prostu sama sobie znajdź sprawdzoną. Ja natomiast korzysram właśnie z takiej: http://zukom.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej go wpusc bo lepiej wiedziec czy w kominie wszytsko gra, to dla bezpieczeństwa. U nas po wizycie kamieniarza okazalo się ze trzeba wymienic jakies przewody. Dal nam tez namiar na sprawdzoną firme http://www.checz.pl/oferta.html ktora ma takie przewodu i rzeczy do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wpuść kominiarza i mu obciągnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wizyta kominiarza jest potrzebna i konieczna. Co sezon kominiarze sprawdzają stan przewodów kominowych i wentylację w domu, czy jest sprawna, drożna. U mnie niedawno był kominiarz z firmy http://www.kominiarz.biz.pl/ z Piaseczna i wszystko jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wizyta kominiarza jest konieczna i trzeba wpuszczać kominiarza na okresowe kontrole przewodów kominowych, wentylacyjnych oraz na sprawdzanie szczelności kuchenek, pieców. U mnie dość często chodzą kominiarze z firmy http://www.mazeda-went.pl/. Na szczęście administracja wcześniej powiadamia mieszkance o wizycie żeby w tym czasie być w domu. Statystycznie co kwartał i sprawdzają wentylację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wolę wpuścić do domu kominiarzy, których znam i wiem że zrobią dobrze to co mają zrobić, tak jak fachowcy z firmy http://komino.net.pl po którą zazwyczaj dzwonię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętaj że należy dokonywać przeglądu co pewien czas. U mnie zajmuje się tym firma www.orell.pl. Wykonują swoje usługi dokładnie i rzetelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.11.01 A dlaczego miałabyś nie wpuścić? U mnie tez ostatnio był kominiarz http://www.kominiarze-warszawa.pl/ taka wizyta jest potrzebna. Potrzebna? Konieczna. Musisz go wpuscic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlaG
Ehh no czasem to ci kominiarze to 3 minuty na dachu postoją, a kasują jak za wizytę u dentysty. Sąsiadka poleciła mi tych kominiarzy: https://dobrykominiarz.warszawa.pl/ i bardzo jej za to dziękuję, bo nie dość że tanio, to widać, że się znają. Przyjechał elegancki pan, zrobił co należy, jeszcze podpowiedział kilka rzeczy, pełna profeska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×