Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anitkaaaaaaa

Jestem załamana moim ojcem..

Polecane posty

Gość anitkaaaaaaa

W marcu skończę 18 lat.Ostatnio ze znajomymi wpadliśmy na pomysł wspólnego wyjazdu nad morze w sierpniu.Ja jako jedyna z moich znajomych bedę musiała na wyjazd zarobić no cóż trudno.Nie chodzi o to ,że rodzice nie maja kasy(mają i to właśnie całkiem sporo tylko nie dla mnie :D).Więc załatwiłam sobie staż na lipiec.Zarobie około 1500zł. Kiedy powiedziałam o tym mamie od razu poleciała do ojca naskarżyła i mnie zaczęła wyśmiewać..A ojciec powiedział ,że co z tego ,że bede pełnoletnia i swoje pieniadze skoro ostatnie zdanie nalezy do niego i nigdzie nie pojadę,a jak pojadę to do domu nie ma powrotu.Ehh zawsze mnie trzymali pod kloszem.Co mam robić ;( ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
faktycznie przeyebane ale moze pojdziesz na studia do innego miasta to i tak zaznasz wolnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyprowadź się, i sama zarabiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitkaaaaaaa
doopą mam zarabiać? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyjedz do mnie :-) zaopiekuje sie toba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze porozmawiaj o swoich potrzebach. Jeśli nie czujesz się na siłach, napisz list. Napisz między innymi, dlaczego zasłużyłaś na ten wyjazd? Np. dobrze się uczyłaś, wracałaś do domu o ustalonej godzinie, odbędziesz ważny staż, sama zarobisz na wyjazd. Na pewno nie uciekaj, nie wyprowadzaj się, nie prowokuj kłótni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zarabiaj czym chcesz, ale najpierw zdaj maturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest pażdziernik, dopiero w marcu masz 18tke, na sierpien planujesz wyjazd i 10 miesiecy wcześniej poleciałaś z ozorem pochwalić się o swoich planach? gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko posluchaj, Najpierw szkoła, a zabawa potem, inaczej się nie da. Jeszcze będziesz miała czas, żeby się bawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitkaaaa
wolałam ich oswoić z tą myślą no ale chyba trzeba było ich postawić przed faktem dokonanym...czyli bilety kupione,hotel zarezerwowany i papatki widzimy się za tydzień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitkaaaa
Ale przecież ja wiem ,że szkoła jest najważniejsza.Dobrze się uczę. W wakacje też mam kuć :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno powinnaś szczerze rozmawiać z rodzicami. Może masz lepsze relacje z mamą, może jest bardziej wyrozumiała i z nią możesz coś ustalić? Spokojnie możesz spróbować już teraz delikatnie wspomnieć, przygotować na tą sytuację. Nie rozumiem dlaczego mieliby się nie zgodzić? Dlaczego się śmieją, że będziesz pracować? Jeżeli rzeczywiście rodzice są bardzo surowi i nie da się z nimi rozmawiać, nie możesz normalnie funkcjonować, to może warto rozważyć studia w innym mieście? Ale szczerze wierzyć mi się nie chce, że tak jest. Może po prostu się boją o Ciebie, nie są gotowi na bycie rodzicami dorosłego dziecka... Najlepiej porozmawiaj, może się wiele wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ojciec za granicą cały czas a matka i tak by mnie kryła jakbym szlaban złamała bo się nie chce z nim kłócić ,że mnie nie upilnowała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hehe u mnie wyciagaja 8, nieraz 10 tys na miesiac, ja z tego widze 500-1000 zl, to nie jest zle nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rodzice się boją, że zaciążysz z ukraincem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitkaaaa
u mnie 8 a widzę z tego 100 zł także to chyba też o czymś świadczy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitkaaaa
co to znaczy to gbbg XD ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
problem taki ze nie umiem wyzyc za 1500 zl bo wiekszosc zycia zylam na wysokim standardzie, mam nadzieje ze w miare szybko dojde do wyzszej pensji. przez to jeszcze ciagne od starych. ale mi sie marzy znalezc chlopa po to tylko by miec z nim stosunki i moc podrozowac - pierwsze co to Praga. sama nie pojade a we 2 to co innego. moze sie zisci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GGGB ( Good Girl Gone Bad ) debilu:P Twoi starzy są toksyczni. Myślą, że trzymanie pod kloszem to najlepsza metoda wychowawcza. Możesz postarać się porozmawiać z nimi. Zapytaj dlaczego nie chcą Cię puścić. W Twoim wieku chodziłam na imprezy i wyjeżdżaliśmy ze znajomymi. Może oni boją się, że przesadzisz i wrócisz z brzuchem np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice stosują zasadę ograniczonego zaufania, myślą, że nie skończysz szkoły, przyjedziesz w ciąży, wpadniesz w uzależnienia narkotykowe, itd.........I JAKO TWOI RODZICE W TYM WSZYSTKIM MAJĄ RACJĘ, RÓWIEŚNICY NIE DAJĄ CI DOMU, JEDZENIA, UBRANIA, NIE SPEŁNIAJĄ ZACHCIANEK, 18 lat robia to twoi rodzice- zasługują na szacunek, posłuszeństwo, miłość- I TO BEZWARUNKOWO...Kiedyś im podziękujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podziękuje. Ja byłam chowana pod kloszem i dzis mimo że mam 30 lat to zero znajomych,brak pracy i musze zarabiać dupą żeby sie utrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice stosują zasadę ograniczonego zaufania, myślą, że nie skończysz szkoły, przyjedziesz w ciąży, wpadniesz w uzależnienia narkotykowe, itd.........I JAKO TWOI RODZICE W TYM WSZYSTKIM MAJĄ RACJĘ, RÓWIEŚNICY NIE DAJĄ CI DOMU, JEDZENIA, UBRANIA, NIE SPEŁNIAJĄ ZACHCIANEK, a mogą wpędzić Cię w kłopoty, i wtedy wypną się na Ciebie, 18 lat robią to twoi rodzice- zasługują na szacunek, posłuszeństwo, miłość- I TO BEZWARUNKOWO...Kiedyś im podziękujesz za trodkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×