Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pan Depresja

Kto ma konserwatywne poglądy i dlaczego?

Polecane posty

Gość no jesli chodzi np o ubior
to w pewne miejsca chodze ubrana tak a nie inaczej. Typu - nie buzeczki na ramiaczkach i kalpki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jesli chodzi np o ubior
no to np nigdy nie zrobie pierwszego kroku w relacjach damsko meskich... Nie jestem rasistka ale zydow nie lubie Jestem tolerancyjna ale niepojeta dla mnie jest ta moda na homoseksualizm teraz. Duzo by tu wymieniac... Stara konserwa jestem i tego nie zmienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajko i kokosz
hehe, no to konserwatystka z Ciebie pelna geba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajko i kokosz
Konserwatysci sa hamulcem rozwoju ludzkosci, choc moze i z drugiej strony sa potrzebni dla pewnego balansu obyczajowego... ale i tak zawsze sa na straconej pozycji, bo swiat idzie do przodu i przyszle pokolenia nie beda w stanie zrozumiec ich pogladow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajko i kokosz
nIe, dlaczego, o konserwatystow, czyli osoby lubiace stary porzadek, obyczaje takie, jakimi sa, niekoniecznie chodzi mi o religie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jesli chodzi np o ubior
moja niechec do zydow nie ma nic wspolnego z religia... a podpada to pod koncerwe, bo zadenm zyd mi nic osobiscie nie zrobil. I wiem, ze jestem na straconej pozycji, bo kijem rzeki nie zawroce przeciez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jesli chodzi np o ubior
jeden zyd okradl mojego tate. Co prawda to nie byla kradziez w pelnym tego slowa znaczeniu - znaczy pod paragraf nie podpadala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajko i kokosz
twoja niechec do Zydow to nie konserwatyzm tylko antysemityzm i nie pisz, ze jestes osoba tolerancyjna :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jesli chodzi np o ubior
bo jestem ;) Pewnie bardziej tolerancyjna niz wiekszosc z tych terazniejszych liberalow, wielkich swietych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajko i kokosz
yyy... grunt to miec o sobie dobre mniemanie :O tolerancyjna antysemitka, tego jeszcze nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no jesli chodzi np o ubior
Antysemityzm – antyspołeczne uprzedzenie i dyskryminacja Żydów Antyspołeczne uprzedzenie – rodzaj postawy polegającej na odrzucaniu czegoś lub kogoś bez racjonalnych przesłanek. Dyskryminacja - często występująca forma wykluczenia społecznego, objawiająca się poprzez traktowanie danej osoby mniej przychylnie, niż innej w porównywalnej sytuacji ze względu na jakąś cechę. To sa definicje. Na ich podstawie stwierdzam, ze nie dotycza one mnie. Jak juz tak sie obrzucamy terminami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajko to lewak
nie przejmuj sie nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do no jesli chodzi np o ubior
w czym wiec przejawia sie Twoja tolerancja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam konserwatywne poglady. Dlaczego? Otoz dlatego, ze w dzisiejszych czasach swiat schodzi na psy, a wiec caly czas odnosze sie do przeszlosci. Np mezczyzna. Powinien byc szarmancki, kulturalny (higiena osobista, sposob w jaki sie ubiera i co soba reprezentuje), a spojrzcie na przecietnych mezczyzn. Wiele by sie znalazlo obiektow mojego konserwatywizmu. Moda, stosunki damsko-meskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swiat idzie do przodu. Ja dla mnie, w niektorych kwestiach nie powinien isc tak szybko do przodu. Nie akceptuje innych orientacji seksualnych, choc je toleruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam konserwatywne, tzn przynajmniej uważam sie konsertwatyste, aczkolwiek nie zawsze miałem takie poglądy, to przyszło z czasem w parze wraz z doswiadczeniem życiowym -tak mi się wydaje. A światopogląd: to uważam, że nie wszystko co nowe jest jest dobre, pewne zmiany społeczne nie powinny przeobrażać się w formie wielkiego skoku oraz nie powinniśmy przyjmować wszystkich nowości społecznych jako przejaw nowoczesnosci i postępu. To tak ogólnie. A szczegółowo to temat rzeka ale za przykład to moża podać wolności obywatelskie w Holandii i Szwecjii, które sa dla mnie nie do przyjecia. Np w Holandii legalnie działaja partie neonazistowskie jak i partia pedofilów, która postuluje obniżenie dozwolonego wieku spółkowania do 9lat. W Szwecji mozna stracic prawa rodzicielskie za karcenie klapsem dzieca a te dziecko moze trafić do rodziny zastępczej którą stanowi np. samotny mężczyzna. To dla mnie chore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec w przeszlosci mezczyzni byli czysci i szarmanccy? hmm... Z tego co pamietam to komunistyczne pokolenia kapaly sie raz w tygodniu - w sobote. Zadbanie i codzienne branie prysznica kojarzy mi sie z nowoczesnym mezczyzna. Fajnie jak mezczyzna otwiera drzwi przede mna, ale jeszcze fajniej jak mnie szanuje i traktuje jako jednostke majaca prawo do decydowania o sobie. Swiat wcale nie schodzi na psy, tylko sie zmienia. Ale ludzie zawsze mowili i beda mowic, ze schodzi na psy ;) Gdybysmy sie trzymali starych obyczajow to by wciaz panowalo niewolnictwo, a kobiety bylyby podporzadkowane mezczyznom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfhfg
a własnie ze schodzi na psy ale ludzie tego nie widza bo maja wyprane mozgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enamorada>>> nie mam pojęcia jaki Ty widzisz związek między częstością kąpieli a poglądami konserwatywnymi. Po prostu w latach 50-60tych łazienka była luksusem, a dopiero od lat70-tych stawała się standardem w nowo wybudowanych domach. Po za tym PRL z założenia nie był konserwatywny a wręcz przeciwnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie ja widze zwiazek tylko Mayor of London: "Np mezczyzna. Powinien byc szarmancki, kulturalny (higiena osobista, sposob w jaki sie ubiera i co soba reprezentuje)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enamorada ---> oczywiście, że świat schodzi na psy, już dawno zszedł. Porównaj chociażby moralność młodych ludzi dzisiaj, a 10-15 lat temu i wcześniej. Nie wierzę, że nie widzisz różnicy. Im dalej na Zachód, tym większa demoralizacja. A będzie tylko gorzej. Postępowy socjalizm europejski również jest demoralizujący. Niewolnictwo?? A co masz dzisiaj? Sytuację chyba najlepiej obrazują pieniądze za pracę... stosunek kwoty wynagrodzenia jaką dostajesz na rękę, do kwoty jaką musisz oddać. W Polsce to ok. 20-25% / 75-80 %, w Niemczech ok. 30 % / 70 %. 100 lat temu podatki na świecie zabierały ludziom jedynie ok. 3-20 %. Dla porównania niewolnik w czasach starożytnych miał prawo zachować dla siebie 10 % tego, co wypracował. Może to jeszcze nie niewolnictwo, ale już nie byle jaka namiastka. Tym bardziej, że to nie jedyna kwestia, gdzie można się go dopatrzeć. I z pewnością będzie gorzej 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielbiciel 70B>>> tak dla ścisłości oddajemy Państwu nie całe 50% co np. symbolizuję "dzień wolności podatkowej".Ostatnio wypadł w połowie czerwca, ale to i tak pewne uproszczenie obliczeń .No chyba że głównym Twoim asortymentem są szlugi i alkohole :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the thermos ---> chcesz ścisłości, ok: ZUS ok. 48 %, dochodowy 18 %, VAT 22 % (niektóre art. zwolnione albo z niższą stawką, ok) + akcyza + inne podatki + podatki i opłaty lokalne Oczywiście nie można wszystkiego zsumować, bo te procenty są liczone od innych kwot, ale jak sobie policzysz na przykładzie (ot choćby własnej pensji) zauważysz, że z tego co na Ciebie musi wyłożyć pracodawca w efekcie końcowym istotnie zostaje max. 25 % 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the thermos ---> p.s. a jeśli jesteś jednym z tych szczęśliwców, którzy zarabiają ponad 85 tys., z 18 % robi się 32 % (od nadwyżki oczywiście) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×