Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Ogrzewanie domu

Polecane posty

Gość gość

Witam, niedługo wprowadzam się z mężem do naszego domu i zastanawiamy się jakie ogrzewanie zastosować w domu. Zależy nam na tym żeby nie trzeba było często biegać do pieca, co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piec z zsypowym podajnikiem na ekogroszek. Bèdziesz schodzic do pieca kontrolnie raz na dobè.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gaz :) piec 2 funkcyjny i tyle plus kominek na życzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kominek = bród .Gaz za drogi .Piec CO na wegiel lub miał .Dobry piec raz na dobe rozpalasz cieplutko cieplej niż gazem .Ewentualnie ekogroszek ale bedzie tylko trochę taniej od gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszałam ostatnio o pellecie od znajomych chwalili sobie mało popiołu zostaję, czysto w kotłowni. Także polecam pellet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tazzmann
Ja mam u siebie kocioł na pellety i chwalę sobie to rozwiązanie. I faktycznie z tony pelletu zostaje 2-3kg popiołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Także się zastanawiam jakie paliwo wybrać do domu, ekogroszek czy właśnie ten pellet. Słyszałem że pellet wychodzi taniej niż ekogroszek. Jaki pellet możecie mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goliatt
Mam kocioł pod pellet , Ponieważ kupuję dobrej jakości , wysokokaloryczny Olimp , w pomieszczeniach mam optymalna temperaturę , w kotłowni czysto , podajnik zasypuje raz na 2 dni , więc nie muszę biegać do piwnicy często.Oraz mam świadomość ekologii ponieważ popiół nie zawiera szkodliwego co i śmiało wysypuje go na ogródek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
najlepiej kup sobie piec uniwersalny który moze spalać zarówno węgiel i drewnoo.. Jesli kupisz sobie na przeklad tylko piec na ekogroszek to nie mozesz w nim palic drewnem .. Wiec jestes ograniczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogumił49
Dobry pellet jest ze Stelmetu - Olimp. Bardzo dobrze się pali i jest bardzo kaloryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam piec na pellet i ekogroszek z podajnikiem jest on niemal bezobsługowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też mam piec na ekogroszek i sprawdzony dostawca w tym zakresie to podstawa, ja mam swojego tutaj - http://weglosmyk.pl i fakt, trzeba przyznać że wychodzi bardzo ekonomicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erzecznikstelmet
Dzień dobry, Dziękuję za wymienienie naszego produktu i bardzo mnie cieszy zadowolenie z niego :) Z ramienia eRzecznika marki Stelmet pozwolę sobie przytoczyć parę informacji. Kaloryczność pelletu OLIMP to ok. 20,00 MJ/kg. Pellety ten charakteryzuje się również bardzo małą ilością pozostałego po jego spaleniu popiołu. Z 1 tony spalonego pelletu OLIMP zostaje ok. 2 kg popiołu, który można wyrzucić do ogródka. Jeżeli chodzi o certyfikaty jakości tego pelletu to są to FSC oraz ENPlus A1. Więcej informacji tutaj: http://www.polishpellet.com/pellet/olimp/ W razie pytań służę pomocą. Pozdrawiam. Andrzej Wysocki, eRzecznik pelletów Stelmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotyljon
Panie Andrzeju jak wygląda zakup pelletu z waszej firmy. Nie dysponuję transportem . Dlatego szukam opalu z możliwością dowozu na miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy w domu piec****alimy węglem. Co roku kupujemy węgiel w jednym składzie opału w Krakowie http://www.skladopalukrakow.pl/ Oni mają dobry surowiec i co najważniejsze dobre ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tura
Zdecydowanie pellet. Ceny takie jak przy węglu . Ciepło porównywalne do węgla ,koksu,gazu ( dotyczy to dobrej jakośc***elletu) , czysto jak przy gazie. Natomiast pod względem ekologicznym , lepszy od wymienionych opałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OMG :O co za wsiury ogrzewają domy węglem albo miałem :O nie wiecie że spalanie tego gówna wydziela trujące toksyczne gazy? :O ogrzewanie tylko gazowe, na gaz ziemny! bo z jego spalania nie powstają trujące gazy! ale polaczki-wieśniaki myślą tylko o własnych dupach! ważne żeby im w dupę było ciepło! nie ważne że trują 7 miliardów ludzi i niszczą miejsce do życia dla przyszłych pokoleń! jakie to polaczkowe dbać tylko o własną dupę! żal.pl! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A geotermalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pellet tańszy od ekogroszku , to jakaś Eureka . Kiedyś liczyłem wg. kaloryczności i ogrzewanie pelletem wyszło drozej. A ja palę w normalnym piecu , akurat mam górnospalajacy i pale od góry ... Według wskazówek z strony czysteogrzewanie,pl Zawsze poczytać warto ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekogroszek! to dobry wybór, my jesteśmy zadowoleni, naprawdę nie musisz często latać do pieca i dokładać:) zamówiliśmy od firmy smarttrans.net.pl oni akurat mają teraz promocję na ekogroszek do końca listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" wsiury ogrzewaja dom węglem czy miałem " .Nie masz blokersie pojęcia o nowych kotlach CO na węgiel czy miał .Po rozpaleniu z komina nie ma nic dymu.Nie ma zapachu .Spalanie gazu też emituje różne związki .A prąd do laptopa żeby wypisywać bzdury to skąd niby masz .Co spala elektrownia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiulka 345
Myślę, że najlepszym wyborem w tej sytuacji jest ogrzewanie węglem. Zobacz ile zaoszczędzicie pieniędzy. Znam firmę smarttrans.net.pl, która jest tania i solidna, cały czas mają jakieś promocje i sprzedaż na raty. Sprawdzcie sobie , może warto? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no dobrze a ekologia ? pellety są jako źródło odnawialne także zawsze będą na czasie a w Europie zachodniej są już od kilkudziesięciu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam u siebie w kazdym pokoju elektryczny grzejnik ze względu na niskie kosztu zakupu miesięcznie za prąd płące 1000-2000 zł ( w zaleznosci od temperatury) 150m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mógłby mi ktoś powiedzieć jak wypada opłacalność czysto ekonomiczna pelletów w stosunku do węgla? Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam serdecznie do kalkulatora kosztów, dzięki któremu zdobędzie Pan pogląd jak wygląda porównanie opalania węglem i pelletami: polishpellet.com/kalkulator_kosztow/ Pozdrawiam Andrzej Wysocki eRzecznik pelletów Stelmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak, mamy reklamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×